Menu
WeddingMag
Po svatbě

Jak poděkovat za svatební dary a jakých chyb se vyvarovat

Martina Mádlová

Martina Mádlová

12. 8. 2018

Svatba je krásná a velkolepá událost, kdy se na jednom místě sejde rodina i nejbližší přátelé. Součástí svatby jsou i svatební dary. Pokud jste pozvali větší počet svatebních hostů, nebude osobní poděkování při proslovu úplně dostačující. Jak poděkovat za svatební dary stylově a efektivně?

Projevem ocenění a vděčnosti je i jednoduché poděkování na kartičce a každého potěší. I zde jsou ale určitě věci, kterých byste se měli raději vyhýbat. Máme pro vás několik tipů na dokonalé svatební poděkování za svatební dary.

Jak poděkovat za svatební dary?

Poděkování rozhodně nepište na stroji nebo počítači. Tím dáváte najevo jen to, že pro vás dar příliš mnoho neznamenal a dárce nestál ani za ručně psané poděkování. Rukou napsané, i když stručné, má úplně opačný efekt. Nezapomeňte poděkovat i těm, kdo vám pomáhali s přípravou vaší svatby a zmiňte, že právě díky nim, jste prožila nejkrásnější den svého života a vše proběhlo bez potíží.

Pro svatební dary chybí inspirace. Nejčastější je obálka s penězi

Když dostanete více darů od jedné osoby, měl by mít každý svou vlastní kartičku. Poděkovat je vhodné i za dary z dámské jízdy nebo pánského rozloučení se svobodou. V tomto případě poděkujte za tyto dary do deseti dnů od události a mimo děkování za svatební dary. Na poděkování nezapomeňte uvést svou novou adresu (pokud máte), hosté to ocení. Používejte černé nebo modré pero. Nevhodné je barevné písmo, špatně se čte.

U velké svatby se spoustou hostů budete mít hodně práce a čeká vás mnoho kartiček s poděkováním. Pečlivě si zkontrolujte seznam, jméno a adresu příjemce. Ujistěte se, že máte koupenou kvalitní šablonu a hezké kartičky. Velmi pěkné je i přidání obrázku z líbánek nebo svatby.

Nápady na originální svatební dary pro novomanžele

Svatební děkovné formulace

Svatební formulace na kartičky může být různá. Můžete si ji zcela vymyslet sami nebo se nechte inspirovat.

Přátelé a rodina jsou nejdůležitější lidé v našem životě. Těm můžete poděkovat za vše, co pro vás udělali a co vám do vašeho života dali.

Milý XX,

děkuji moc za nádherný krajkový ubrus. Je opravdu krásný a my jsme byli oba s manželem neuvěřitelně dojatí, že jsme dostali rodinné dědictví. Nemohu se dočkat, až se zase uvidíme a budu vám vyprávět vše o líbánkách a manželskému životu.

S láskou,

XX.

Poděkovat byste měli i hostům, kteří nejsou až tak blízcí kamarádi, ale poslali vám své dary a požehnání. Všem lidem byste měli poděkovat.

Milí XX,

mnohokrát děkujeme za úžasného kuchyňského robota, který nám udělal opravdu velkou radost. Už se nemohu dočkat, až začnu péct dobroty manželovi. Byli jsme neskutečně potěšeni, že jste s námi sdíleli náš velký den.

Se srdečným pozdravem,

XX.

Poděkování náleží i družičkám nebo svědkyni. Ty obvykle pomáhají s organizací svatby, aby vše šlo jako po másle.

Tipy na svatební dary pro rodiče. Jak poděkovat nejbližším

Milá XX,

mockrát děkuji za to, že jsi byla moje družička/svědkyně. Mít tě vedle sebe na svatbě bylo úžasné. Jsi úžasná kamarádka ve všech směrech. Byl to krásný den a doufám, že se ti líbil stejně, jako nám.

Brzy se uvidíme,

XX

I když některý host nepřišel na svatbu, ale přesto poslal dar, měli byste mu poděkovat a vyjádřit svou vděčnost.

Milí XX,

mnohokrát děkujeme za krásný dar (napište jaký), který jste nám poslali. Bylo to od vás velmi milé a je nám velmi líto, že jste se nemohli zúčastnit svatby. Doufáme, že se brzy uvidíme.

Přejeme vám jen to nejlepší,

Svatební poděkování za peníze jako dárek. Zde není nutné uvádět přímo částku, ale měli byste dárcům vyjádřit své poděkování.

8 tipů na svatební dary pro svatebčany

Milý XX,

děkujeme mnohokrát za peníze, které jsi zaslal, jako svatební dar. Právě šetříme na nové auto, a díky vašemu daru si ho koupíme rychleji. Nemůžeme se dočkat, až pak za tebou přijedeme na návštěvu.

Hodně zdaru,

XX.

Svatební poděkování patří i těm dárcům, kteří vám poslali ne příliš vhodný dar nebo takový, který se vám nelíbí.

Milí X,

děkujeme za velký obraz na zeď s opravdu velmi zajímavou a fascinující malbou. Je to rozhodně jedinečný a promyšlený dar. Bylo to od vás moc hezké, že jste si s jeho nákupem dali takovou práci a velmi doufáme, že se zase brzy uvidíme.

S láskou,

Poslat svatební děkovný lístek byste měli do čtyř týdnů od návratu z líbánek nebo do tří měsíců po svatbě. Rozhodně neděkujte až o rok později. Každé poděkování začněte upřímným „děkuji“. Vaši hosté budou velmi potěšeni a o to větší budou mít radost z vaší svatby.

Ohodnoťte tento článek:
2
Právě čtete

Jak poděkovat za svatební dary a jakých chyb se vyvarovat