Menu
WeddingMag
Svatební cesta

Kam jet na svatební cestu? Exotika, Evropa i Česko

Redakce

Redakce

4. 7. 2019

Už víte, kam vyrazíte po svatbě? Honeymoon, líbánky, luna de miel…to je pár dnů nebo klidně i týdnů strávených s vaší drahou polovičkou. Kam jet na svatební cestu? 

Tak do toho konečně praštíte, gratulujeme! Krásným obřadem to ale nekončí. Jaké jsou nejlepší destinace pro vaši svatební cestu? Vybrali jsme místa, která nejsou okoukaná ani drahá a romantika je tady zaručena ve dne i v noci.

Tulum, Mexiko

Pláže, šnorchlování a mexická mañana. To je ten pravý relax ve dvou! Předkolumbovskou historii amerického kontinentu objevíte v národním parku Tulum, významném archeologickém centru regionu. Uprostřed impozantních ruin narazíte na skvělé objekty pro svůj hledáček fotoaparátu: pózovat vám budou zvědavé zeleno šedivé ještěrky.

Kam na svatební cestu do Maroka

Savíra, Maroko

Savíra, Maroko

Tady vás přivítá křik racků u přístavu. Co takhle si jen tak sednout na břeh, obejmout jeden druhého a pozorovat šedivé hradby a moře? Anebo vyzkoušet kite či windsurfing? Větrné podmínky Savíry jsou pro aktivní dovolenou u moře ideální! A navíc je tu čisto a nenarazíte na davy turistů jako ve městech Casablanca nebo Marákeš. Exotické nákupy zažijete v medině (centru města).

Čtěte také: Jak strávit svatební noc

Kam na svatební cestu do Vietnamu

Ho Chi Min City, Vietnam

Ho Chi Min City, Vietnam

Nezávislí cestovatelé poslední dva roky nemluví o ničem jiném. Saigon (Ho Chi Min) je jedním z měst, které musíte navštívit ve dvou. Pokud jste vy a vaše drahá polovička známí jako dobrodruzi, tohle je vaše ideální destinace! Nekončící přehlídka barevných stánků s voňavými pouličními specialitami, levné ubytování (dopřejte si trochu výhodného luxusu!) a milí lidé dělají z tohoto místa asijský ráj na zemi.

Kam na svatební cestu na Kostariku

Vodopády na Kostarice

San José, Kostarika

Banány, angličtina a všeobecná pohoda – tak by se dalo popsat hlavní město karibského ministátu. San José je je romantické a akční zároveň. Pokud chcete zažít vášnivé horké noci a latino atmosféru, vyrazte místo profláklé Dominikánské republiky do kosmopolitního centra, které mluví španělsky i anglicky. Je to odsud jen hodina k aktivnímu vulkánu Irazú, obklopeného národním parkem – tady se nejspíš se svojí drahou polovičkou rozhodnete, že si chcete dovolenou prodloužit anebo hned po návratu do práce naplánovat další cestu.

Kam na svatební cestu do Turecka

Kappadokia, Turecko

Kappadokie, Turecko

Tak trochu jiný luxus zažijete v jeskynním hotelu. Národní park Göreme, který je atraktivitou regionu Kappadokie, je zařazen na seznam světového dědictví Unesco, díky svým údolím se skalními útvary. Tady pořídíte parádní posvatební double selfie. Pro dokonalou očistu vyrazte do tradičních lázní (hamam) a vyzkoušejte turecké sladkosti – pálení kalorií je přeci na svatební cestě zaručeno.

Kam na svatební cestu do Malajsie

Ostrov Redang, Malajsie

Redang, Malajsie

Jeden z největších ostrovů východního pobřeží Malajsie je na svatební cesty připraven, a navíc tu není draho. Ubytovat se můžete v útulných bungalovech přímo na pláži. Tady budete mít západ slunce jen pro sebe a až se ráno rozední, můžete rovnou skočit do načechraných vln. Pokud popojdete o něco dál od plážových resortů, najdete restaurace s čerstvými mořskými plody i specialitami místní kuchyně za dobré ceny. Po probuzení do nového dne se osvěžte ovocným koktejlem ze stánku. Na stejném místě si večer dáte míchané drinky a poznáte tu opravdovou beach party.

Kam na svatební cestu do Maďarska

Budapešť, Maďarsko

Budapešť, Maďarsko

Paříž je okoukaná? Perla evropských měst, Budapešť, nabízí vždy něco navíc. Výborné víno, koncerty místních muzikantů, muzea a jazyk, kterému nejspíš nerozumíte, ačkoliv se o to snažíte. Budapešť je romantika, na kterou budete dlouho vzpomínat. Vyrazte se projít do parku Szet a potom zajděte na luxusní večeři do jedné ze špičkových restaurací s moderní i tradiční kuchyní Maďarska.

Kam na svatební cestu do Řecka

Ostrov Santorini, Řecko

Santorini, Řecko

Supermodelka mezi řeckými ostrovy. Poznávací značkou téhle destinace jsou tisíce let staré krátery, které vyzývají k vlastním nekonečným interpretacím, co se tvarů týká. Vesnička Oia s malými domky natřenými na bílo je to pravé místo pro vytvoření posvatebních vzpomínek. A pozor, Santorini nikdy nespí – je to to správné místo, pokud toužíte po protančených nocích.

Kam na svatební cestu v České republice

Jižní Morava skýtá mnohá romantická místa

 Pálava, Česko

I u nás máme okouzlující místa, která volají po návštěvě čerstvých svatebčanů. Příroda, historie…a samozřejmě víno. Pokud chcete aktivnější road trip, Pálava je skvělým cílem i pro vášnivé cyklisty. Na kole můžete navštívit Mikulov, potom vystoupat na zříceninu Děvín, vydat se do kouzelné obce Klentnice a všude narazíte na cedulku Cyklisté vítáni. I pěší túry po Pálavě jsou jedním z nejromantičtějších výletů po Česku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam jet na svatební cestu? Exotika, Evropa i Česko