Menu
WeddingMag
Pro svatebčany

Móda pro svatebčany – jak vybrat perfektní kabelku na svatbu?

Chystáte-li se na svatbu jako hosté, bude dobré, když se budete při výběru dámské kabelky řídit určitými pravidly. Že nevíte, co máme na mysli? Nevadí. Na následujících řádcích se totiž na kabelky pro svatební hosty podíváme pěkně zblízka. Proto pojďte číst dále a nechte se inspirovat společně s námi!

Jakou velikost kabelky zvolit jako host na svatbě?

Svatebčané by měli zejména respektovat přání nevěsty a ženicha. Jestliže vám tedy přijde do schránky v obálce návod na to, jak si ženich s nevěstou přejí, aby vypadal na svatbě dress code, zkuste to pro jednou splnit. Pokud však žádný pomocný návod neobdržíte, bude stačit, když se budete držet společenských pravidel a etikety. Co se týče velikosti kabelky, bude dobrou volbou na společenskou událost, jako je svatba, zvolit menší typ kabelky. Zpravidla ženy jako svatební hosté sáhnou po malé psaníčku. Do toho hravě schováte kapesníčky, mobil a peněženku s klíči. Dámské psaníčko pak může disponovat i ozdobným řetízkem či koženým popruhem. Díky tomu bude vaše psaníčko více praktické a nebudete ho muset držet po celou dobu v ruce. Na stylové kousky se můžete podívat např. i tady: https://eobuv.cz/c/kabelky-karl-lagerfeld. To je sázka na jistotu.

Kabelka na svatbu

Jaké barvy, motivy či vzory mohou být na dámské kabelce, kterou si chceme vzít jako hosté na svatbu?

Na svatební obřady a na posvatební ceremoniály se skvěle hodí dámské kabelky v decentních pastelových barvách. Zkuste se tedy vyhnout výraznějším odstínům, jako je rudá, hořčicově žlutá či brčálově zelená. Tyto odstíny můžete nahradit jemnou citrónově žlutou barvou, pistáciovou či světle růžovou a modrou. Někdy vám ženich s nevěstou dají vědět barvu svatby. Tím vám mohou naznačit, do jaké barvy ladit vaše šaty či módní doplňky. Kabelka na svatbu může mít na sobě i vzory a motivy. Opět vsaďte spíše na ty jemné a drobné. Velkým maxi květům, zvířecím motivům a abstraktním vzorům se spíše vyhněte. Vybírat můžete spíš jemné kytičky, tenké proužky či malé puntíky. Co se týče dekorativních prvků, může se na vaší kabelce v zimním období objevit např. chundelatá kožešinka. Tento prvek lze pak lehce sladit i s chlupatým límcem na kapuci bundy nebo s lemem vašich rukavic. In pak budou i lesklé dekorativní prvky na kabelce. Ty mohou dámy snadno sladit se svými stříbrnými nebo se zlatými šperky.

Z jakého materiálu volit dámskou kabelku na svatbu?

Na svatbu se perfektně hodí zejména dámské kabelky v koženém provedení. Kousky z pravé kůže mohou mít hladkou i semišovou strukturu. Tady bude záležet zejména na vás a na vašich preferencích. Koženou kabelku pak můžete sladit i s dalšími módními doplňky v outfitu. Ty by spolu měly ladit v ideálním případě barvou i strukturou. Hladké v módě patří k hladkému a strukturované zase k strukturovanému. Tím se váš outfit na svatbu vkusně sjednotí a bude působit harmonickým dojmem. Doplňky v outfitu na svatbu rozhodně slaďte i se svojí obuví. Ta by měla být nejlépe vyrobená ze stejného materiálu, jako právě vaše kabelka. Kožené tašky a psaníčka tak spojte např. s koženými sandály na platformě či s koženými mokasíny nebo s lodičkami v koženém provedení. Takto postavený outfit bude velmi elegantní a na svatbě udělá mnoho parády.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Móda pro svatebčany – jak vybrat perfektní kabelku na svatbu?