Menu
WeddingMag
Po svatbě

Jaká svatební jubilea a výročí v životě slavíme

Martina Mádlová

Martina Mádlová

23. 4. 2019

Jaká svatební jubilea vás na vaší společné cestě životem čekají? Pokud budete mít to štěstí a zůstanete spolu skutečně v dobré i zlém, zažijete jich poměrně dost. Svatební den je jen začátek vašeho putování. A právě svatební výročí je hezkou příležitostí k tomu, si svou lásku připomenout a něčím ozvláštnit. Někdo slaví každý rok a někdo méně často. Důležité je, že si najdete chvilku pro sebe, zavzpomínáte na krásné okamžiky svého života a darujete si něco hezkého.

Kde můžete oslavit svatební jubileum?

Slavit můžete na mnoha různých místech. Výběr záleží čistě na vás. Zajděte si třeba do oblíbené restaurace, na koncert nebo do divadla, muzea, hradu, na zámek či výstavu. Jeďte na výlet, piknik nebo udělejte stylovou oslavu s přáteli a rodinou. Svůj výroční den můžete oslavit i na nějakém romantickém pobytu.

Jaké dárky k výročí svatby?

Dárky k výročí svatby jsou odvozené od jejich názvů. Pokud nelpíte na tradicích, můžete svou milovanou polovičku obdarovat třeba květinami, šperkem, láhví oblíbeného vína nebo tabulkou luxusní čokolády. Můžete koupit vstupenky do divadla, na koncert či výstavu. Vyrazit na společnou masáž nebo na nějaký netradiční zážitek či pobyt na hezkém místě jen ve dvou na pár dní.

Svatební jubilea

Výročí jsou pojmenovaná podle toho, jakými dárky se manželé obdarovávají.

Dárek k výročí svatby. Jak vybrat ten pravý?

Cínová svatba 10 let

Po deseti letech přichází první kulaté výročí. Nyní můžete rekapitulovat svůj předchozí život, dělat plány do dalších let. Protože je to cínová svatba, měli byste si podle tradic vylít olovo, tak jako se to dělá o vánocích. Možná z něj zjistíte, jaká budoucnost vás čeká.

Stříbrná svatba 25 let

I stříbrná svatba je trochu přelomová. Však už spolu jste čtvrt století, a to už něco znamená. Po takové době vás už jen tak něco nepřekvapí. Na řadu přicházejí šperky, a jak název napovídá, měly by být stříbrné.

Perlová svatba 30 let

Krásné výročí, které si zamilují zejména dámy. Kdy jindy dostat nádherné a úchvatné perly, než právě na perlové výročí svatby.

Láska na celý život. Tak vypadá život páru, který oslavil 80. výročí svatby

Plátěná svatba 35

Plátěná nebo také korálová svatba. Buďte jako v pohádce s ozdobami z korálů. Takový by měl být podle tradic i dar na toto svatební jubileum.

Rubínová svatba 40 let

S počtem prožitým let se zvyšují i nutné investice do darů. Krásný rubínový šperk, která žena by ho nemilovala a právě teď je na něj ideální chvíle.
Zlatá svatba 50 let

Půl století. Taková doba a tolik krásných a samozřejmě i těžkých let. Od tohoto přelomu jsou výročí spojována s dalším obřadem. Můžete si také vyměnit staré zlaté prstýnky za nové. Ty staré už mají něco za sebou.

Smaragdová svatba 55 let

I když by se na smaragdovou svatbu měli rozdávat smaragdy, po takových letech společného soužití je nejdůležitější to, že jste stále s tím samým a milovaným partnerem. I když takový smaragd není nikdy k zahození.

Přání k svatebnímu výročí – popřejte si milým textem

Diamantová svatba 60 let

A je to tady. Konečně jste se dočkala a dojde na diamanty, které by měli patřit k diamantovému výročí. Vy už teď víte, že život někdy může být tvrdý stejně, jako tento vzácný a drahocenný nerost, ale zároveň přináší i mnoho krásných okamžiků.

Železná či kamenná svatba 65 let

Železo je pevné, silné a stabilní, ale pokud se o něj nepečuje, brzy zreziví a nezbude z něj nic. Vy už jste ale v manželství zvládli 65 let, a tak je jasné, že o svůj vztah pečujete opravdu perfektně. Železné dárky si asi dávat nebudete, ale to nevadí. Potěší každá maličkost.

Platinová svatba 70 let

Kdo dnes oslaví v manželství 70 let. Je to něco krásného a zázračného. Je to vzácný okamžik, a proto se toto výročí nazývá stejně, jako jeden z nejdrahocennějších vzácných kovů.

Nebeská svatba 75 let

Někdy se jí také přezdívá svatba korunovačních klenotů. Dočkat se tohoto výročí, to už chce opravdu velkou výdrž, pevné zdraví a i notnou dávku štěstí. Dárky ani nejsou potřeba. Vám stačí, že už 75 let žijete jako v nebi.

Je v podstatě jedno, jakým způsobem budete slavit svatební jubileum. Jestli uděláte velkou oslavu nebo jen skromné posezení u sebe doma. Důležité je, aby vaše láska zrála, aby mezi vámi fungovala dostatečná tolerance a schopnost dělat kompromisy. Jen tak máte naději, že vaše manželství skutečně vydrží v lásce a úctě až do smrti.

Ohodnoťte tento článek:
4,3
Právě čtete

Jaká svatební jubilea a výročí v životě slavíme