Menu
WeddingMag
Pro nevěstu

Tipy na program dámské rozlučky se svobodou

Evžena Janovská

Evžena Janovská

24. 4. 2018

Rozlučka se svobodou není vyhrazená pouze pánům, i nevěsty se loučí se svobodou. Dříve byla dámská rozlučka také rozloučením se s panenstvím. Jak by měla dámská rozlučka se svobodou probíhat?

Rozlučka noc před svatbou?

Tradice sice říká, že by rozlučka se svobodou měla být noc před svatbou. Sotva se však najde nevěsta, která by chtěla mít na svůj velký den kruhy pod očima, kocovinu nebo jiné vady na kráse. Nevěsty obvykle chtějí být na svém velkém dni krásné a svěží.

Tradiční rozlučka se svobodou pro dámy

Tradiční rozlučka se svobodou, nazývaná též „pyžamová party“ se koná doma u nevěsty. Nevěsta doma ve společnosti svých kamarádek popíjí vínko při zapálených vonných svíčkách, oblíbené hudbě nebo romantickém filmu. Někdy si nevěsta pozve také masérku nebo kosmetičku.

Čajový dýchánek

Dalším tipem rozlučky je pozvánka na čajový dýchánek, který obvykle pořádá nevěsta doma. Při čajovém dýchánku se pijí kvalitní čaje, ke kterým se přikusují domácí sušenky. Čajový dýchánek nemusí být v anglickém stylu. Může být při vonných svíčkách a relaxační hudbě. K čaji mohou být podávány domácí sušenky nebo asijské speciality zemí, kde je čaj národním nápojem. Ke kvalitnímu zelenému čaji se hodí suši. Další možností je dopřát si čajový dýchánek v některé z čajoven.

Slavnostní večeře

Pokud vaření a pečení patří k nevěstiným koníčkům, může uspořádat slavnostní večeři doma. Součástí večeře je nejen dobré jídlo, zákusky, dobré pití a káva, ale také slavnostní oblečení a program. Program nemusí tvořit jen povídání, ale také různé stolní hry, jako je např. domino, mikádo, aj.

Rozlučku se svobodou si můžete užívat celý den

Rozlučku před svobodou je možné pojmout také jako relaxaci před velkým dnem. V tomto případě je doporučeno si užívat celý den. A program? Například ráno s kamarádkami masáže, po nich si zaplavat v bazénu, poobědvat v luxusní restauraci. Odpoledne si dopřát nějaký sport, dle zájmu, může se jednat o tanec, relaxační cvičení při hudbě, seskok padákem nebo výlet v sedlech koní, nebo si jít s kamarádkami zaběhat. A následuje večeře a dobrá hudba.

Večerní program

Pokud děláte rozlučku se svobodou den před svým velkým dnem, obsahem večerního programu by měla být večeře při svíčkách a dobré hudbě. Večerní program by měl být krátký. Pokud neděláte rozlučku den před svatbou, můžete slavit při dobrém jídle, víně, hudbě a tanci až do rána. Nemusí se jednat jen o diskotéky, dobře se pobavíte a zatancujete si i při country hudbě. Může vám být milé, pokud vám někdo nabídne doprovod domů, je třeba ho však odmítnout, mohlo by to ohrozit váš vztah s vaším vyvoleným.

Večer se striptérem?

Někdo řekne, proč ne, prý to může být zajímavé. Možná ano, hrozí však riziko narušení vztahu se svým vyvoleným. Pokud svého vyvoleného skutečně milujete, neužijete si pohled ne nahé striptérovo tělo, byť bylo sebedokonalejší. Bude vás provázet pocit znechucení a zrady. A kromě toho také myšlenky na to, jak asi tráví rozlučku se svobodou váš milovaný. A nebudou to rozhodně příjemné myšlenky.

Relaxační víkend

Oblíbenou formou rozlučky se svobodou je prodloužený víkend v lázních. Na tuto rozlučku si můžete pozvat nejen kamarádky, ale také své sestry, ženichovy sestry, matku i svoji budoucí tchýni. V lázních vás čeká skvělá relaxace v podobě saunování, vířivek, masáží i různých relaxačních cvičení. Zážitek umocní některá netradičních procedur, např. čokoládová masáž. Po takovém víkendu se vrátíte domů odpočaté a uvolněné.

Ohodnoťte tento článek:
1,8
Právě čtete

Tipy na program dámské rozlučky se svobodou