Menu
WeddingMag
Pro ženicha

Tipy jak uspořádat program pánské rozlučky se svobodou

Evžena Janovská

Evžena Janovská

27. 5. 2019

Rozlučka se svobodou je krásná, historická tradice, která je známá na celém světě. Jedná se o rituál, kdy se ženich a nevěsta loučí se svobodným životem a připravují se na svůj společný život. Jaká by měla být pánská rozlučka se svobodou?

Rozlučka „po chlapsku“

Party ve společnosti krásných striptérek, kde teče alkohol proudem, je představa rozlučky „po chlapsku“. K takovému tipu rozlučky ženicha obvykle navádějí jeho kamarádi. A nechybí ani návrh navštívit nevěstinec. Pokud však ženich svoji vyvolenou skutečně miluje, z takového večírku by si odnesl kromě kocoviny pocit znechucení, zklamání a výčitky. Vyčítal by si svoji slabost, měl by pocit, že svoji milovanou zranil a zradil.

Nejlepší hry na rozlučku se svobodou pro nevěstu

Posezení s kamarády

Rozlučka měla probíhat podle povahy ženicha a neměla by nijak ohrozit jeho vztah s nevěstou. Posezení s kamarády u piva nebo u sklenek vína, dobrého jídla je další variantou rozlučky se svobodou. K zábavě mohou přispět také kuželky. K rozlučce sice patří alkohol, to však neznamená, že se ženich musí opít. Je možné si užít rozlučku bez přemíry alkoholu a následné kocoviny.

Neobvyklé sportovní aktivity

Pánská rozlučka se svobodou se může obejít bez alkoholu. Jejím obsahem mohou být neobvyklé sportovní aktivity, tj. takové, které ještě ženich nedělal. Mezi ně patří např. pronájem sportovního vozu a projížďka terénem. Rozlučku se svobodou si může ženich zpestřit také skokem z padáku, možností je mnoho.

Rozlučkám odzvonilo. Uspořádejte společnou předsvatební párty s vlastními tričky

Tip pro milovníky piva

Milovníci piva se mohou rozloučit se svobodou nejen v hospodě s kamarády u půllitrů piva. Program jejich rozlučky může být pestřejší. Mohou vyrazit např. na exkurzi do pivovaru a potom si dopřát pivní lázně. V pivních lázních na něho čeká nejen koupel v pivě, ale také popíjení dobrého piva.

Dobrodružná výprava

Dalším tipem rozlučky se svobodou je sbalit si batoh, spacák, karimatku, ešusy, kytaru a vyrazit s kamarády na pořádný víkendový tremp. Spát pod „širákem“, lézt na skály, sjíždět řeky, opékat buřty, zpívat u táboráku, je další skvělý způsob, jak se rozloučit se svobodou. Příští tremp bude s manželkou nebo přinejmenším s jejím souhlasem.

Zaručený tip pro nastávající ženichy: se svobodou se rozlučte v Goldfingers

Nevšední zážitky

Programem rozlučky se svobodou mohou být nevšední zážitky. Stačí si vybrat z nabídky cestovních kanceláří, které nabízejí krátkodobé zážitkové zájezdy. Je však nutné předem zjistit, zda dotyčná cestovní kancelář není v krachu. Jinak by ženicha a jeho kamarády čekal nevšední zážitek, o který rozhodně nikdo nestojí.

Co nemají ženichovi kamarádi dělat při rozlučce

Při rozlučce se svobodou by měli být kamarádi ženichovi oporou. Vtípky o manželství, tcháni nejsou zrovna pro tuto příležitost nejvhodnější. Stejně tak vyprávění příběhů o nevydařených manželstvích. Kamarádi mají ženicha podpořit, ne znejistit.

Tipy na program dámské rozlučky se svobodou

Neberte rozlučku se svobodou příliš vážně

Rozlučka se svobodou je krásná tradice. Užijte si ji, avšak neberte ji příliš vážně. Vždyť vám brzy začne společný život se svou milovanou, na který se jistě těšíte.

Ohodnoťte tento článek:
1,4
Právě čtete

Tipy jak uspořádat program pánské rozlučky se svobodou