Menu
WeddingMag
Pro svatebčany

Nápady na originální svatební dary pro novomanžele

Martina Mádlová

Martina Mádlová

9. 7. 2018

Jste pozvaní na svatbu a nemáte vůbec představu o tom, co byste novomanželům chtěli pořídit? Hledáte inspiraci? Máme pro vás pár nápadů na originální svatební dary.

Samozřejmě, že můžete dát nevěstě a ženichovi obligátní obálku s penězi nebo třeba vysavač – pokud víte, že ho zrovna potřebují nebo by si přáli novější. Drtivá většina párů ale spolu před svatbou již nějakou dobu žije, a tak má věcí dostatek. Navíc něco originálního určitě udělá mnohem větší radost. Co můžete koupit?

Tipy na originální a vtipné svatební dary

 • Společenská hra o manželství – vtipné svatební hry jsou vždycky in. Zkusit můžete třeba Manželství hrou nebo jinou podobnou společenskou hru. Nevěsta se ženichem se pobaví, a navíc spolu budou trávit více času.
 • Dárkový poukaz na výlet do přírodního parku – dopřejte novomanželům výlet s piknikem někde na farmě nebo v přírodním parku. Klidně s projížďkou na koni nebo v kočáře. Uvidíte, jakou jim uděláte radost.
 • Kola – pokud má nevěsta s ženichem v oblibě cyklistiku, můžete jim pořídit kola. Mohou být nová nebo klidně nějaká bazarová a obyčejná, na kterých se pořádně vyřádíte a díky vaší šikovnosti dostanou úplně nový vzhled. Vytvořte třeba kolo pro princeznu nebo pro drsňáka.
 • Vtipné a sexy drobnosti – různých drobností existuje spoustu. Kondom v ořechu, sexy vysvědčení, spermie na klíček, sexy kostýmy, ptákoměrka a spoustu dalších legrácek.
 • Video – zkuste natočit video a pořádně se u toho vyřádit. Připravte si několik rozhovorů s kamarády. Ženy mohou závidět nevěstě její nádherně dlouhé nohy nebo hluboké oči. Ženichovi zase mohou muži závidět vypracované svaly nebo jeho nevěstu.
 • Trička – koupit můžete i vtipná trička pro ženicha a nevěstu s různými zajímavými nápisy nebo obrázky.

Jak poděkovat za svatební dary a jakých chyb se vyvarovat

Praktické svatební dary

 • Skleničky se jmény – praktická a zároveň originální vzpomínka na svatební den jsou krásné svatební skleničky s vyrytými jmény a datem svatby. Novomanželé si je mohou schovat a vytahovat je jen při zvláštních příležitostech (například při výročí apod.).
 • Snídaňový dřevěný stolek nebo prkénko – snídaňový stolek je velmi praktický dar. Aby byl něčím zvláštní, pořiďte ho s monogramem nebo s nějakým citátem. To samé i dřevěné prkénko. Pokaždé, když ho nevěsta vyndá, připomene si krásné svatební chvíle.
 • Obraz – další možností je obraz od oblíbeného autora. Ten udělá určitě novomanželům radost, a navíc se z něj může do budoucna stát i velmi ceněné umělecké dílo. Pokud vy sami oplýváte talentem a kreativitou, klidně něco namalujte sami.
 • Fondue – perfektní volbou pro milovníky čokolády je fondue. Můžete koupit celou výbavu a přidat k tomu i čokoládu a ovoce.

Zážitky

 • Masáž pro dva – kupte poukaz na masáž pro dva. Může být thajská, tantrická, s lávovými kameny. To není tak důležité. Hlavně aby byla pro oba a udělala jim radost.
 • Univerzální poukaz na zážitky – jestliže nevíte přesně, jaký zážitek by udělal vaším přátelům radost, kupte jim univerzální certifikát na nějakou částku a novomanželé si pak už sami vyberou, co budou chtít absolvovat.
 • Wellness pobyt – dopřejte novomanželům odpočinek v nějakém příjemném prostředí. Mohou to být lázně, wellness hotel, zámek. Cokoliv, kde si odpočinou a budou jen spolu.

Ať už zvolíte jakýkoliv dar, ve výsledku je nejdůležitější, aby udělal radost a bylo vidět, že jde přímo ze srdce.

Ohodnoťte tento článek:
1,8
Právě čtete

Nápady na originální svatební dary pro novomanžele