Menu
WeddingMag
Pro nevěstu

Tipy na svatební dary pro rodiče. Jak poděkovat nejbližším

Martina Mádlová

Martina Mádlová

2. 5. 2017

Existuje mnoho tradic a zvyků spojených se svatbou. Jeden z nich, i když méně častým, je i poděkování rodičům za jejich výchovu, péči a lásku formou nějakého hezkého dárku. Jak mohou vypadat svatební dary pro rodiče?

Dárky mohou být různé, památeční maličkosti i větší dary. My pro vás máme malou inspiraci.

Jak předat svatební dar rodičům?

Asi nejtradičnějším dárkem pro rodiče je dort s nápisem „za syna“ a „za dceru“. Samozřejmě dorty musí být dva. Ten můžete věnovat během svatební hostiny. Ženich by měl ráno, když se předává nevěsta od rodičů ženichovi, přivést mamince květinu, s otcem stačí potřesení ruky. Veřejné poděkování je ale oblíbenější. Můžete tak svým rodičům poděkovat přede všemi za to, že vám byli vždy oporou a starali se o vás. Spolu s poděkováním se může předat i tzv. děkovná karta s fotkou novomanželů a textem, který pro ně vymyslíte.

Tipy na svatební dary pro rodiče

A jaké dárky můžete rodičům dát? To samozřejmě záleží čistě na vás. Zda chcete jen maličkost nebo něco většího. Zkuste se inspirovat následujícími tipy:

  • jak jsme již zmínili, nejtradičnějším dárkem je dort s poděkováním. Jeden pro rodiče nevěsty a jeden pro rodiče ženicha,
  • maminkám můžete dát malý šperk, například náramek s nápisem a tatínkům hodinky, doutníky, apod.,
  • sošky pro rodiče (pro maminku sošku matky s dcerou a pro tatínka sošku otce s dcerou),
  • kvalitní alkohol s vyrobenou etiketou, na které může být nápis („Děkuji za dceru“ pro rodiče nevěsty a „Děkuji za syna pro rodiče ženicha“),
  • podobně mohou být udělané i hrnečky nebo skleničky, kde bude vyrytý děkovný nápis,
  • svatební talíře či hodiny s fotkou nevěsty a ženicha a hezkým věnováním,
  • jestliže byste chtěli dát rodičům raději něco většího, nabízí se poukaz na luxusní večeři, masáž, nějaký víkendový pobyt nebo zážitek.

Svatební dar pro rodiče je velmi hezkou myšlenkou a zvykem, na který by se nemělo zapomínat stejně jako by se nemělo zapomínat na rodiče. Jsou to právě oni, kdo děti vychovali, dali jim svou lásku a věnovali čas. Malé poděkování si jistě zaslouží. A v tento velký den obzvlášť.

Ohodnoťte tento článek:
3,7
Právě čtete

Tipy na svatební dary pro rodiče. Jak poděkovat nejbližším