Menu
WeddingMag
Pro nevěstu

Zimní svatba: jak mít dokonalou pleť a vlasy v mrazivém období?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

1. 12. 2017

Chystáte svatbu v zimním mrazivém období? Určitě nebudete litovat, protože svatba v zimě má v sobě mnoho krásného. Bohužel má ale také svá negativa a to zejména s ohledem na vlasy a naší pleť, která ve studených měsících dost trpí. Jak to udělat, abyste i v zimě byla dokonale krásná nevěsta? Poradíme vám.

Zimní svatby jsou úžasné, ale jsou s nimi o něco větší problémy než v létě. S trochou snahy se ale dá jakékoliv potencionální nebezpečí, že vše nebude tak, jak jste naplánovala, eliminovat. Stačí trocha péče a snahy a svatba bude přesně taková, jak má být.

Citlivé nohy

V zimě je pleť celkově mnohem citlivější a náchylnější k poškození. Rozhodně zapomeňte na jakékoliv otevřené boty. I když máte obřad uvnitř, budete venku nejspíš přecházet a ve sněhu, blátě či dokonce na ledě, by vám asi moc příjemně nebylo. Volte raději pevnější uzavřené boty nebo se přezouvejte. Jsou nevěsty, které se nebojí ani bílých kozaček.  A nezapomeňte ještě na jedny boty náhradní, kdybyste si ty první náhodou umočila.

Žádost o ruku: Originální inspirace na zásnuby v zimě

Květiny ve vlasech

Žádná svatba není bez květin úplná a současné trendy velí mít jich co nejvíce. Jestliže ani vy se nechcete vzdát květinové výzdoby, nemusíte. Jen vybírejte květiny, které jsou pro toto roční období vhodné a přežijí chladné počasí bez vadnutí, například sněženky či zimní akonity. Krásná je i květina z borových šišek či květy kombinované šiškami, sukulenty, větvičkami apod. Hezky vypadá, když se do bílých květů zakomponují bobule cesmíny, květy pryskyřníku, tulipány, amarylis, kaly

Zbavte se suché pokožky

Chladné počasí pokožce příliš nesvědčí a vede k jejímu vysušování. Proto před svatebním dnem hodně pijte a zvlhčujte kůži. To samé samozřejmě i v den svatby. Jestliže máte pokožku suchou neustále, řekněte to své kosmetičce předem, aby si připravila potřebné líčení.

Krásné lesklé vlasy

Krásné, lesklé a zdravě vypadající vlasy chce mít asi každá nevěsta. Lidé si často myslí, že suché vlasy se objevují spíše v létě, ale není tomu tak. Mnohem více jim škodí chladné teploty. V posledních dvou týdnech před svatbou se tedy věnujte vlasům obzvlášť pečlivě. Používejte hydratační mycí prostředky a masky na vlasy.

Jak se správně obléknout jako host na svatbu v zimě? Víme, jak na to!

Posilujte imunitu

I když to zní ve spojení se svatbou poněkud zvláštně, v zimních měsících se zvyšuje pravděpodobnost nachlazení a vy asi nechcete mít na svatebních fotkách červený a odřený nos od smrkání a celým dnem se prokašlat. A co teprve, když vám začne téct z nosu přímo o svatebním obřadu. Proto se snažte dostatečně posilovat imunitu, jíst hodně ovoce a zeleniny a snažte se každou nemoc hned vyležet, zejména těsně před svatbou.

Zarudlé tváře

Chladné počasí způsobuje, že vaše tváře budou o něco růžovější než obvykle a často mnohem více, než byste chtěla. Abyste tomu předešla, je vhodné používat ochranný krém i vhodné líčení. S tím by vám určitě měla poradit vaše kosmetička. Nezapomeňte mít také po ruce svou svědkyni nebo družičky, aby vám řekly, kdy je potřeba na make-upu něco opravit.

Svatba v zimě může být na horách: Poradíme šaty i dekorace

Držte se v teple

Na vaši pokožku asi mráz příliš dobře působit nebude. Držte se proto opravdu v teple. Doplňte proto své šaty teplým, stylovým kabátem. Když ho dobře sladíte se zbytkem outfitu, uvidíte, že celek bude vypadat naprosto báječně a vůbec nevadí, že část šatů bude zakryta kabátkem.

Dopřejte si trochu barvy

Jestliže jste před svatbou nebyla na dovolené u moře nebo nenavštěvujete pravidelně solárium, asi vaše pleť nebude vypadat příliš opáleně. Zdravě vypadají barvy, ale můžete dosáhnout i bez toho. Stačí použít postupné falešné opálení, které vypadá přirozeně a nedělá pruhy.

Svatba v zimě: Proč je zimní období ideální čas na váš velký den?

Počasí se nedá předvídat

Stejně jako v létě, ani v zimě se nedá počasí vždy předvídat. Ujistěte se, že máte mezi svatebčany někoho, kdo bude připraven vám přinést deštník, kabát nebo cokoliv bude třeba. Na nespolehlivost počasí myslete i při volbě svatebního účesy. Měl by být dostatečně pevný, aby se hned nerozpadl, když na něj dopadne nějaká kapka vody.

Mějte zálohový plán

Když se něco plánuje, je vždy možnost, že se ne vše úplně podaří. Může se třeba zpozdit kadeřnice, kosmetička nebo kdokoliv jiný. V takovém případě by měl nastoupit plán B. Proto v dostatečném předstihu zaúkolujte své družičky a ukažte jim, jak si přejete, aby vypadal váš účes nebo svatební líčení. Je-li to možné, vezměte je sebou i na zkoušky. V nejvyšší nouzi to budou právě ony, kdo vám s líčením i česáním pomohou.

Ohodnoťte tento článek:
2,3
Právě čtete

Zimní svatba: jak mít dokonalou pleť a vlasy v mrazivém období?