Menu
WeddingMag
Pro svatebčany

Jak se správně obléknout jako host na svatbu v zimě? Víme, jak na to!

Martina Mádlová

Martina Mádlová

19. 12. 2017

Vybrat vhodný outfit na svatbu v teplých letních měsících není příliš velký problém, trochu složitější je to ale se zimní svatbu. Mrazivé teploty a ledové podmínky nenahrávají jemným šatečkám a lehkým sáčkům. Jak zůstat v teple a přitom vypadat na svatbě dobře a elegantně?

Zvažte roční období

Výběr začněte tím, že si připustíte, že musíte pečlivě vybírat, než vyrazíte v minišatech a večerních sandálech na konci prosince. Při oblékání na zimní svatbu musí být zapracováno trochu víc na praktičnosti. To ale neznamená, že nemůžete ukázat svůj styl a dobrý vkus.

Zimní svatby mají tendenci být více formální než letní svatby, které jsou často plánované na víkendové dny a noci často ve stylu komfortnější party na zahradě. V zimně vypadají svatby více vážně a dramaticky. Máte k dispozici vrstvy, kterým se rozhodně nemusíte vyhýbat, lesk, kožešiny apod. Více jsou vidět šaty s flitry a výšivkami. Také samet je velmi oblíbený. Ale jen formálnost rozhodně nestačí. Zimní svatby jsou především o zmíněném vrstvení a o kouzlu míchání barev a materiálů.

Zima je správný čas, kdy byste měli vyzkoušet něco jiného, než co byste si vzali po zbytek roku. Mnohem pohodlněji se v tomto období budete cítit ve formálních šatech oproti koktejlovým, které jsou oblíbené v létě.

Koktejlové šaty

Koktejlové šaty nejsou úplně nejlepší pro svatbu v zimě, ale co když pozvánka koktejlky uvádí jako povinný dress code? I tady lze udělat kompromis. Volte šaty s flitry a leskem. Nechte doma jasné barvy a volte něco decentnějšího. Skvěle vypadá třeba jasná fuchsiová nebo červená s nízkým zádovým vzorem. Tím se vyváží dlouhé rukávy, které jsou v chladném počasí potřebné.

Pánský šatník

Svatba v zimě nahrává pánskému šatníku. A to i pro dámy. Není totiž problém převést pánský šatník do formy ženské. Klidně si můžete vzít kalhotový kostým nebo třeba kalhoty s flitry, u kterých se bude dobře vyjímat sako s podšívkou. A samozřejmostí je teplý kabát. U „pánského vzhledu“ není vůbec problém, když si místo lodiček vezmete raději teplé kotníkové boty na podpatku.

20 tipů na přání ke svatbě. Překvapte svatební gratulací s nápadem

Praktické a módní

Oblečením na svatbu byste měli dokázat vyvážit praktičnost a odpovídající úroveň módy. Experimentujte s různými délkami ke kolenům nebo ke kotníkům. Je to o něco formálnější délka než minišaty, ale zároveň nebudete tahat spodek šatů ve sněhu nebo ještě hůře, v blátě.

Jestliže chcete být za dámu, zvolte ověřenou kombinaci – teplou kožešinu a dlouhé šaty. Pod šaty si klidně natáhněte i punčocháče. Pokud zvolíte černé šaty, můžete si vzít i černé lodičky a k tomu ještě nějaký zajímavý doplněk. A jste připraveni na svatbu.

Svatba přes svátky

Stále častěji roste obliba svatebního obřadu přes vánoční svátky v době dovolených a prázdnin. Přímo na Štědrý den se sice svatby neplánují, ale po něm už rozhodně ano, třeba jako součást oslav nového roku. Ale jak vyrovnat uvolněnou atmosféru silvestra s formální svatbou? Ideální je bavit se tím a nesnažit se něco měnit. Nemusíte vždy dodržovat pravidla. Spíše než formální šaty zvolte něco trochu uvolněnějšího a pohodlnějšího. Nebojte se ani promíchat šaty a kalhoty. Oblékněte se tak, jako byste šli slavit správný silvestrovský večer. Tajemně a vyzývavě (samozřejmě s mírou). Skvěle vypadá také barevný kabát. Ne příliš výrazný, ale s odstíny meruňkové, modré nebo růžové budete skutečně za hvězdu. Barvu kabátku ještě umocníte nevšedním psaníčkem. Může být obohacené o třpytky, či pošité zlatými nebo stříbrnými nitěmi. A máte dokonalý outfit na svatbu i na silvestra.

Šaty pro družičky: Proč nosí podobné šaty jako nevěsta?

Oblékání podle počasí

Počasí je v zimě asi nejdůležitější parametr výběru. Dokonce, i když bude recepce uvnitř, musíte počítat i s tím, že budete nějakou dobu venku. Minimálně jednou k tomu určitě dojde. Opět jsou na řadě vrstvy, ale nesmíte vypadat, jak když jdete lyžovat. Krásný by mohl být brokátový kovový kabát s kožešinou a k tomu dramaticky dlouhé kožené nebo sametové rukavice.

Vrstvení je zkrátka klíčové a navíc bezpečně ochrání vaše tělo před prochladnutím. Módní návrháři doporučují šaty s vysokým krkem v tlustší tkanině jako je samet nebo vlna. Chybu neuděláte ani s tlustými punčochami s leskem a samozřejmě vhodnou volbou jsou boty s uzavřenou špičkou. Šaty by rozhodně měly mít dlouhé rukávy. Pokud se v nich necítíte dobře nebo máte pocit, že vám ubírají styl a vypadáte v nich divně a obyčejně, zkuste kombinovat např. s hlubokým krkem nebo zády. Tak si můžete udržet moderní a mladistvý pocit, zatímco se oblékáte prakticky podle počasí.

Ohodnoťte tento článek:
2,3
Právě čtete

Jak se správně obléknout jako host na svatbu v zimě? Víme, jak na to!