Menu
WeddingMag
Zásnuby

Žádost o ruku: Originální inspirace na zásnuby v zimě

Martina Mádlová

Martina Mádlová

22. 12. 2017

V zimě není svatební sezóna tak divoká jako v létě, ale je to právě ten ideální čas na žádost o ruku. Mrazivé období je romantické samo o sobě, a tak nabízí řadu příležitostí k zásnubám v zimě. Většina mužů chce svou milou překvapit a udělat jí radost, ale neví, jak na to. Proto jsme připravili následující tipy, které mohou pomoci s plánováním největšího překvapení pro budoucí nevěstu.

Romantika na nás v zimě dýchá na každém kroku. Přichází advent, Mikuláš, Vánoce, Silvestr nebo v únoru Valentýn. Skvělou příležitostí jsou i romantické večery u krbu, romantické chaty i pobyty na horách. Pokud se chcete příští rok vdát, nechte svého milého nahlédnout do tohoto článku nebo mu nějakou inspiraci nenápadně nadhoďte. Uvidíte, jestli se chytí, ať máte svůj prstýnek také brzy na prstu.

Zimní radovánky

V zimě je mnoho radovánek, které vybízejí ke společným zážitkům. Jízda na saních, bruslení na ledě nebo zimní výšlap do pořádného kopce, neměl by se takový zážitek posunout ještě o kousek výš? Jak by bylo krásné zamluvit si celé kluziště (nebo využít rybník za barákem) kvůli žádosti o ruku. Co vložit prstýnek do sněhové koule? To vše jsou překvapení, která každá žena musí přijmout s nadšením a radostí.

Zásnuby v zimě na horách

Není nutné strávit na horách celý týden, stačí klidně i jen jeden den nebo víkend. Tak jako tak má zasněžená krajina a horské vrcholu velké kouzlo. Pokud jste ještě navíc milovníci lyžařského sportu, určitě by byla žádost o ruku na svahu tím pravým ořechovým. Takový vršek hory s výhledem na okolí bude dokonalý. Večer to pak můžete oslavit dobrou večeří, kvalitním vínem nebo relaxací v sauně.

Žádost za svitu svíček

Svíčky, to je romantika sama o sobě. Ve sněhu ještě více. Jak krásně by vypadalo, kdybyste přišla ke svému milému a tam ze svíček sestavená věta: „Vezmeš si mě?“ Ze svíček také může být udělaná cestička k prstýnku. Existují také elektrické svíčky, které jsou navíc jednodušší v tom, že nemusíte složitě zapalovat každou  zvlášť. A ještě lepší jsou ty na baterie, protože pak ani nepotřebujete přívod elektřiny.

Romantická chata a pohoda u krbu

Jestliže nejste velcí zastánci venkovních zimních aktivit a mnohem raději se vyhříváte u krbu, je skvělou příležitostí i teplo domova nebo chaty, na kterou společně vyrazíte. Nádherně bude na chatě někde v horách, ale jistě si to užijete i jinde. Otevřené dobré víno, puštěná oblíbená píseň a praskající dřevo v krbu. To se k zásnubám přímo nabízí.

Žádost o ruku na Valentýna

Valentýn je romantika sama o sobě. Je mnoho možností, jak požádat o ruku právě v tento romantický den. Může to být klasická večeře při svíčkách, kdy budoucí nevěsta najde prstýnek v dezertu nebo ho partner může hodit do sklenky šampaňského. Kdo ale chce opravdové překvapení, musí vymyslet něco jiného. Co třeba místo vašeho prvního setkání nebo rande (kino, diskotéka)? Víkend někde mimo město, kurz tance, v jehož závěru proběhne žádost o ruku. Je důležité udělat to speciální a opravdu nečekané.

Budete se brát. Jak oznámit světu zásnuby tradičně i netradičně?

Procházka v přírodě

I něco tak obyčejného, jako je procházka v přírodě, se může proměnit v nezapomenutelnou chvíli. Zajít si s partnerem na oblíbenou procházku do lesa, k zamrzlému rybníku nebo někde na výletě se projít neznámými místy, to vše přímo vybízí k romantické žádosti o ruku. Možností je hned několik. Co kdyby muž poklekl na vrcholku kopce, v hospůdce u krbu nebo klidně jen pod zasněženým stromem? Žádná žena pak nemůže říct ne.

Sněhulák s prstýnkem

Postavit si sněhuláka, to prostě k zimě patří (tedy když je z čeho). A jestliže máte děti, tak je to přesně to pravé a určitě už je na čase se i vzít. Co tentokrát postavit věru netradičního sněhuláka, který bude mít v ruce prstýnek. Není to skvělý nápad?

Zásnubní prsten. Jaká je jeho symbolika a proč ho dostáváme?

Vzkaz ve sněhu

A na závěr jeden nápad pro ty, kteří nechtějí vymýšlet nic složitého, nemají čas plánovat a ani nejsou moc umluvení. Bohatě totiž stačí napsat vzkaz se žádostí do sněhu. Skvělý čas je brzy ráno přítelkyni pod oknem. Dokonale bude vypadat romantické srdíčko s nápisem „Vezmeš si mě?“ nebo „Staneš se mou ženou?“ Kdo by hned po probuzení nechtěl něco takového číst.

Nápadů na dokonalé zásnuby v zimě je nepočítaně. Záleží jen na kreativitě, fantazii i chuti. Zima nabízí spoustu příležitostí. Snad i tento článek bude alespoň malou inspirací. Zkuste ho nechat „omylem“ otevřený v počítači, aby si partner mohl vše přečíst, a uvidíte, zda se chytne. Nebo změňte zažité zvyky a požádejte o ruku vy jeho.

Ohodnoťte tento článek:
2,8
Právě čtete

Žádost o ruku: Originální inspirace na zásnuby v zimě