Menu
WeddingMag
Plánování svatby

Svatba v zimě může být na horách: Poradíme šaty i dekorace

Redakce

Redakce

18. 10. 2013

Hlavní svatební sezóna skončila, ale proč čekat na další? Svou pohádkovou svatbu můžete zažít i v zimě. V tomto období vám hraje příroda rovnou do karet, bělejší a romantičtější svatbu už mít nemůžete. Přinášíme tipy, jak si tento jedinečný ceremoniál užít i mimo horké dny, bez pláží a rozkvetlých luk.

Svatba v zimě je méně stresující

Svatební obřad je událost, na kterou se dlouho vzpomíná, a proto je třeba zvolit správné místo a dobu. Většina snoubenců si přeje svatbu v létě, tedy v hlavní sezóně, kdy se příprava takového obřadu může proměnit ve velmi stresující záležitost. Sehnat ve svatební sezóně špičkového fotografa, matrikáře na úrovni a hlavně výběr samotného termínu, je v podstatě nadlidský úkol, hodný svěření svatebním agentům. V zimě jste těchto stresů ušetřeni.

Svatba v zimě je originální a všichni na vás mají více času

Pokud pro svůj velký den zvolíte zimní čas, pak by měl jít ruku v ruce s vhodným místem. Jestli chcete mít jistotu sněhu a opravdu bílé svatby, vezměte se na horách. Svatební obřad v zasněženém kostelíčku vysoko v horách, kam vás odveze koňské spřežení na saních, následované svatební hostinou v horském resortu, je romantika, na kterou budete vzpomínat jistě celý život. Svou představu dokonalé bílé svatby na horách můžete také svěřit do rukou odborníků, kteří s pořádáním svateb mají zkušenosti a dokáží vám připravit svatbu přesně na míru.

Obraťte se přímo na horské středisko

Nemusíte nutně ukrajovat ze svého rozpočtu na svatebního agenta, postačí vám, když si zvolíte přímo místo, kde chcete svatbu uspořádat, a většina horských hoteliérů vám se svatebními přípravami ráda pomůže. Pokud si vyberete svatbu třeba v Krkonoších, můžete zažít romantický obřad s výhledem na Sněžku.

Zdroj: Grund Resort Golf&Ski

Zdroj: Grund Resort Golf&Ski

Přizpůsobte zimě i barevné ladění svatby

Barvy vévodící zimním svatbám jsou přímo pohádkové a nenechají vás chladnými. Převládá samozřejmě bílá a stříbrná, následované šedou, světle i tmavě modrou a fialovou, které skvěle navodí tu pravou zimní atmosféru. Prohřát tyto studené barvy můžete například zlatou, růžovou či oranžovou, které dokonale dobarví i oživí váš velký den, probarvit můžete třeba svatební kytici. Skvěle se hodí například lilie, krásný barevný kontrast utvoří bílé s růžovými. A abyste ladila se svou kyticí, nechte si zakomponovat jeden růžový květ lilie také do svatebního účesu a partnerovi dejte růžovou lilii do klopy.

Zimní svatební šaty jsou samozřejmostí

Zimní svatební móda se pak odráží v jednoduchosti. Svatební šaty volte spíše s dlouhým rukávem a samozřejmostí by měly být plédy a přehozy přes ramena či kožíšky, aby vám nebylo chladno. Zimním svatebním motivem jsou ideálně vločky či puntíky, které navozují atmosféru sněžení.

Svatební design se zimními motivy

Při přípravě svatebních pozvánek vsaďte na jednoduchost a eleganci. Pozvánky můžete také ozdobit vločkami či šiškami a krásná barvená kombinace je stříbrná se zlatou. V podobném stylu a barvách slaďte také výzdobu celé veselky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Svatba v zimě může být na horách: Poradíme šaty i dekorace