Menu
WeddingMag
Inspirace na svatbu

Svatba v zimě: Proč je zimní období ideální čas na váš velký den?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

25. 10. 2017

Chcete na svatbě zažít opravdovou pohádku? Pak zvolte pro svou svatbu ideální termín. A který to je? Zima. Mrazivá, bílá a romantická zima. Vánoční a povánoční čas je tou nejlepší dobou pro oslavu vaší lásky. Svatba v zimě má mnoho výhod.

Hlavní svatební sezona začíná na jaře a končí podzimem. Zimní měsíce snoubenci příliš nevyhledávají, i když i to se v poslední době začíná měnit. Svatba v zimě má totiž ohromné kouzlo.

Svatba v zimě je skvělou volbou

Svatba v zimě

Zima umí doopravdy čarovat.

Vánoční čas každého naplňuje láskou a něhou. Vzduch je podbarven vůní jehličí, a když se k tomu přidá ještě sníh, je to úplně dokonalé. Nebudou vás čekat žádné boje o volné termíny. Oddávající, fotografové, matrikářky, květinářky i restaurace, zkrátka všichni vám rádi vyjdou vstříc, protože v zimě určitě nabito svatbami mít nebudou. Budou na vás mít více času a věnují vám i více péče. Nemusíte dělat kompromisy s termínem a uspořádat svatbu v den, který jste si vybrali. Jedinou výjimkou jsou státní svátky a svatební obřad na Štědrý den.

Velkou výhodou jsou také nižší ceny u většiny služeb. Protože pro většinu podniků a poskytovatelů je toto období tzv. mimosezónní, bývá jejich nabídka mnohem výhodnější. O slevu můžete klidně zkusit i požádat sami.

Rozhodně vás nepřekvapí zima jako v létě. V teplých letních měsících obvykle očekáváte sluníčko a teplo. Ne vždy to ale vyjde. V zimě naopak počítáte s mrazem a nevlídným počasím, takže vás nikterak nepřekvapí, když bude třeskutý mráz. Od začátku svatbu plánujete do zimního období. Vybíráte teplé oblečení i vhodné místo na obřad. Na zimu jste připraveni.

Zimní svatební šaty

Svatba v zimě

Výrazné barvy do zimního prostředí nádherně zapadají.

Svatba v zimě sebou nese jednu otázku. Jaké šaty zvolit? Tolik oblíbené svatební šaty bez ramínek a s velkým výstřihem nebo dokonce mini asi nebudou to pravé ořechové. Nyní je ideální čas na dlouhé bílé šaty s krásným kožíškem, kabátkem, svetříkem, přehozem nebo čímkoliv, co vás ochrání před zimou ve chvílích, kdy budete venku. Šaty si také můžete vybrat takové, které jsou navržené přímo na svatbu. Ty se vyrábějí z teplejších materiálů a s dlouhým rukávem. Buďte jako Popelka z pohádky.

Svatební barvy a téma

Na zimu se jednoznačně hodí barvy jako je stříbrná, bílá, zlatá, různé odstíny modré a fialové. Tyto barvy se hodí pro svatební výzdobu, zimní svatební dekorace i pro nevěstu a družičky. Snoubenci také velmi často řeší, jaké téma bude jejich svatba mít. Chtějí mít svatbu jinou než ostatní. Jedinečnou, originální a nezapomenutelnou. Výhodou je, že svatba v zimě se řeší mnohem lépe, než v ostatních ročních obdobích. Zima je nádherné a netradiční téma samo o sobě. Vyzkoušejte motivy vloček, sněhu, svíček, saní. Nechte svou fantazii pracovat nebo se inspirujte na internetu a uvidíte, kolik nápadů budete mít.

Svatební výzdoba a kytice

Je jasné, že v zimním období se používá trochu odlišná výzdoba než v letních měsících. Začneme u svatebního oznámení. Na to můžete umístit klasické zimní motivy. Ve stejném duchu pokračujte i u ostatních věcí. Na svatebních stolech se bude výborně vyjímat jehličí, jeřabiny, cukroví, zimní vločky, sněhuláci, šišky či pytlovina. Krásné jsou i umělé nebo sušené květiny.

Teplou atmosféru vytvoří třpytivé a výrazné barvy. Pečlivě vybírejte i svatební kytici. Na tu se hodí růžová nebo oranžová, protože krásně rozsvítí den.

Důležité je také světlo. Romantickou atmosféru navodí plovoucí svíčky, vysoké svíce, svícny, lucerničky, hořící krb a venku třeba hořící louče.

Svatební fotografie

Svatba v zimě

Na zimní svatební fotografie není potřeba přidávat žádné dekorace.

Svatební fotografie jsou důležité v každém ročním období. V zimě ale mají úplně jiný nádech. Samy o sobě jsou romantické a kouzelné. Není vůbec nutné složitě vymýšlet nějaké speciální rekvizity a místa. Sníh, zimní příroda, krásné svatební dekorace a milá atmosféra zimní svatby se postarají o to, že vaše fotografie budou naprosto originální. A pokud přece jen chcete něco navíc, zkuste třeba přidat sáňky, brusle, lyže, snowboard či jen obyčejnou koulovačku.

Svatba v zimě dorty a pohoštění

Pohoštění je důležité v zimě stejně jako v létě. I jídlo a pití můžete pojmout stylově. Výhodou oproti létu je to, že v zimě si můžete dovolit servírovat i rychleji se kazící potraviny nebo dobroty, které by se v teplu ihned roztekly. Pití nabízí také mnoho možností. Zkuste horký punč, svařák, horkou čokoládu apod. Bude to naprosto úžasné, až vaší svatební oslavu provoní vůně skořice a svařeného vína a hosté budou jistě příjemně překvapeni.

Mnohem větší prostor se nabízí i při přípravě svatebního dortu a cukroví. Perníčky ve tvaru sněhových vloček, jablka v karamelu a lahodný dort posetý stříbřitými vločkami. Nebo může být zdobený i plátky sušených pomerančů a skořice, Tyto dvě suroviny jsou klasickou součástí zimního a vánočního času. Krásně vypadá i bíle potažený dort s nějakou kontrastní barvou.

Svatební místo

Až budete vybírat svatební místo na hostinu, podívejte se po restauraci, kde mají k dispozici krb. Ten zajistí nejen příjemné teplo, ale i útulnou a rodinnou atmosféru. Restaurace s prosklenými stěnami naopak nebude to pravé ořechové. Zvlášť v případě, že byste se měli místo krásného bílého sněhu koukat na bláto.

Svatba v zimě obřad

S ohledem na zimu a možný mráz nebo dokonce sněhovou vánici dobře vybírejte i obřadní místo. Starobylý kamenný kostelík asi hodně láká, ale až se v něm budete vy i vaši hosti klepat zimou, nejspíš si romantickou atmosféru moc neužijete. Pokud chcete svatbu v kostele za každou cenu, upozorněte hosty, aby se teple oblékli, nebo vybírejte kostel, ve kterém se topí.

Romantické a pohádkové místo jistě nabízí zámky. V zimě mají velké kouzlo a fotografie ze zámeckého parku jistě nejsou k zahození. Ovšem ne každý zámek či hrad je v zimě pro svatbu dostupný a stejně jako v kostele, v něm může být pořádná zima. Myslete na to.

Svatba v zimě na horách

Zimní svatba

Na obřad můžete přijet i na saních přesně jako princezna z pohádky.

Hory přímo vybízí k tomu, abyste se na nich vzali, když plánujete svatbu v zimě. Představte si malebný zasněžený kostelíček. Na obřad vás mohou dovést na saních tažených koňmi, ozdobený zvonícími rolničkami a girlandami z jehličí. Na saních se zabalíte do teplých dek úplně stejně jako princezna z pohádky.

Zamluvit si můžete útulnou chatičku nebo horský hotel, kde se dočkáte přepychové obsluhy a výborné hostiny. Čeká vás úžasná atmosféra a nálada s vašimi nejbližšími. Na horách jsou dostatečně zkušení, aby se postarali o veškeré jídlo i pohodlné ubytování. Výhodou je i to, že se vše může odehrávat na jednom místě a vy nemusíte nikam jezdit. Druhý den se klidně můžete vydat na svah nebo uspořádat báječnou koulovačku.

Zimní svatba je originální a jedinečná z mnoha důvodů. Pokud se pro ni rozhodnete, určitě zjistíte sami, že to byl výborný nápad.

Co myslíte? Je svatba v zimě pro vás to pravé?

Ohodnoťte tento článek:
4,7
Právě čtete

Svatba v zimě: Proč je zimní období ideální čas na váš velký den?