Menu
WeddingMag
Plánování svatby

Vojenská svatba. Jak probíhá svatba příslušníků armády

Martina Mádlová

Martina Mádlová

18. 7. 2019

V den, kdy řeknete své „ano“ členovi Armády ČR, zažijete nejkrásnější zážitek ve svém životě. Je to den, kdy zavážete své srdce i svou duši někomu jinému. Jestliže máte doma vojáka, možná vás bude zajímat, jak by měla vypadat právě vojenská svatba. Můžeme vás uklidnit, zase tolik se neliší a po právní stránce vlastně vůbec.

Vojenská svatba zasluhuje dostatečnou přípravu

„Ty nejlepší vojenské svatby jsou takové, které jsou nejlépe připraveny.To prohlásil armádní kapitán Nathan Kline a něco pravdy na jeho prohlášení bude. Svatební den je vždy zvláštní a měl by zahrnovat celou rodinu a nejbližší přátele. Je to oslava konce jedné části života a zároveň i začátek nové.

Kde bude vojenská svatba probíhat

Kde bude svatba probíhat je na vás. Můžete využít možnost vojenské kaple, pokud ji máte k dispozici nebo si vyberte jakékoliv místo, které má pro vás nějaký zvláštní význam. Jestliže váš milý absolvoval vojenskou školu, možná by šla domluvit i svatba na akademické půdě. Důležité je domluvit si včas vojenského kaplana nebo oddávajícího, aby nebyl v době vaší svatby zaneprázdněný. A když už jsme zmínili vojenského kaplana, mají vojáci jednu výhodu. Obřad bude zdarma. Nicméně je jasné, že nějaký menší finanční dar žádná kaple neodmítne.

Květiny, výzdoba a zábava

Další aspekty vojenské svatby jsou již tradiční. Musíte vybrat správnou hudbu, výzdobu i květiny. Je jasné, že v případě svatby v kapli budete muset být trochu více při zemi než například někde na louce. Dopředu se informujte o možnosti fotografování. Mohlo by se stát, že nebudete moci uvnitř fotit, ale spíše opravdu výjimečně.

Co si vzít na sebe?

Pokud je ženich člen armády a máte tradiční vojenskou svatbu, měl by mít na sobě odpovídající vojenskou uniformu. Nebojte se, bude to opravdu fešák. Nevěsta bude mít tradiční bílé svatební šaty. Pokud by byla i nevěsta součástí ozbrojených sil, může mít i ona svou slavnostní uniformu, ale není to nutnost.

Sezení hostů

Zvláštní opatření ohledně zasedacího pořádku hostů musí nastat tehdy, když přijdou na vaši svatbu další členové armády. Ti všichni by měli být usazeni podle své hodnosti. Zvláštní místo by mělo být vyhrazeno pro velitele ženicha či nevěsty.

Meče, šavle a pušky

Některé vojenské svatby probíhají tak, že po skončení obřadu mohou novomanželé projít pod impozantním obloukem z mečů, šavlí nebo pušek. Je to úžasná tradice a jeden z největší rozdílů oproti civilní svatbě. Bohužel není vždy možné ji realizovat. Proto jestli takovou šanci máte, neměli byste ji promeškat.

Zdobení s vojenskou tématikou

Svatbu můžete samozřejmě pojmout opravdu vojensky. Použít různé vojenské dekorace, rozeslat pozvánky s vojenským svatebním razítkem, uvážit vlakovou výzdobu nebo si sehnat originální maskovaný podvazek.

Je jasné, že každá svatba je zvláštní a jedinečná. Vojenská svatba symbolizuje tradici, patriotismus a oblibu svého povolání.

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Právě čtete

Vojenská svatba. Jak probíhá svatba příslušníků armády