Menu
WeddingMag
Pro nevěstu

Jak správně vybrat svatební šaty?

Adéla Beranová

Adéla Beranová

22. 6. 2018

Svatební šaty jsou jednou z nejdůležitějších tradic spojených se svatebním dnem. Nevěsty je řeší tolik, že se občas zdá, jako by na nich záleželo víc než na ženichovi. Řečeno samozřejmě s nadsázkou. Jak je ale vybrat, aby vám seděly přesně tak dokonale jako právě partner? Držte se několika zásad.

Vybírejte podle postavy

Můžete milovat pohled na antické šaty se splývavou sukní a korálkovým pásem pod nařasenou látkou na prsou. Pokud ale nemáte postavu bohyně, budou vám slušet jen těžko. V šatech, které si na sebe v Ten den vezmete, se musíte cítit naprosto perfektně.  I vy sama se musíte podívat do zrcadla a říct si, vypadám dokonale.

Perfektní postavu dělají jakékoli korzetové šaty se zdobením na správných místech. Široké výšivky kdekoli  naopak přidávají optická kila navíc i modelkám.

Pokud nemáte nijak výrazný dekolt, hledejte spíše šaty s ramínky. Nechcete si přece celý vysněný den hlídat, jestli vám róba nespadla příliš nízko. Pokud chcete třeba i prsa zvětšit, řasený dekolt je tou pravou volbou.

Jak vypadají nejdražší svatební šaty všech dob? Podívejte se sami

Vezměte si s sebou nezávislé pozorovatelky

Není nic horšího, než vybírat šaty bez rady zkušenějších či nezaujatých kamarádek. Nemusíte na jejich názor dát, ale není na škodu si ho vyslechnout. Někdy je napadnou věci, které by vám na mysl nepřišly.

Svatební šaty by ale samozřejmě měly padnout do oka hlavně a právě vám. Nenuťte se do něčeho, v čem se necítíte. Přestože jste o nějakém typu šatů mohla od malička snít, ustupte ze svého ideálu ve prospěch reality a dopřejte si takové svatební šaty, které vám budou slušet nejen v představách.

Nejšílenější svatební šaty: Takto ve svůj svatební den určitě nechcete vypadat

Záleží na stylu celé svatby

Šaty by měly nejen dobře vypadat, ale také podtrhnout celou atmosféru. Vybírejte je také podle toho, kde a za jakých okolností se budete vdávat. Na louku se nehodí princeznovská róba, na zámek naopak krátké jednoduché koktejlky. Zamyslete se proto dopředu, jaké vyznění by měla vaše svatba mít a podle toho šaty vybírejte.

Koupit či půjčit

Velké dilema každé nevěsty je, jestli si nechat šaty ušít na míru či si je koupit, nebo jenom půjčit v půjčovně. V půjčovnách vám nabídnou širokou škálu nejrůznějších barev i střihů a můžete si opravdu vybírat. Šaty šité na míru vám ale perfektně sednou a budou naprosto podle vašich představ. Záleží také, kolik peněz chcete investovat.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jak správně vybrat svatební šaty?