Menu
WeddingMag
Svatební kytice

Kytice pro nevěstu, družičku,… Kolik stojí svatební květinová výzdoba

Evžena Janovská

Evžena Janovská

6. 10. 2014

Květiny hrají při svatbě hlavní roli jako dekorace. Květiny slouží jako výzdoba interiéru, svatebního stolu a také jako ozdoba nevěsty, družiček, maminek, babiček. Výběru svatební kytice a květinové výzdoby by měla být věnována zvýšená pozornost. Správně zvolená květinová výzdoba a svatební kytice výrazně podpoří slavnostní atmosféru.

Jak vybrat vhodnou kytici a květinovou výzdobu?

Nejprve je třeba zjistit, netrpí-li někdo ze svatebčanů alergií na pyl některých květin. Květinová výzdoba má být barevně sladěná, kytice pro nevěstu má ladit s jejími šaty a tvořit vkusný doplněk, stejně jako šperky.

Cena svatební kytice je nejen podle velikosti

Svatební kytice může být malá, střední nebo velká, záleží nejen na naší peněžence, ale také na šatech nevěsty. Kromě velikosti určuje cenu také výběr druhů květin i technika vázání. Volně vázaná kytice je levnější než vypichovaná kytice, kdy jsou květiny vypichovány do speciálního držáku s floristickou hmotou. Nejdražší je kytice, vázaná technikou drátkování a „vatičkování“, kdy jsou všechny odděleny od stonku a jsou opět prodlouženy pomocí vaty a speciální pásky. Díky vatičce s vodou je květina stále svěží.

Kolik peněz dáme za svatební kytici?

Nejdražší je svatební kytice pro nevěstu, jejíž cena se pohybuje v rozmezí 1.000,- Kč až 6.000,- Kč. Některá květinářství uvádějí cenu 500,- Kč, avšak to je velmi skromná kytice, která nemusí tvořit s nevěstinými šaty harmonický a vkusný doplněk.

Zdroj: Shutterstock.com

Zdroj: Shutterstock.com

Kolik peněz nás budou stát ostatní kytice?

Kytice není jen pro nevěstu, kytice se dává také maminkám, babičkám a svědkyni. Avšak tyto kytice nejsou drahé, cena jedné kytice je od 200,- Kč. Jedná se o jednoduché kytice, obvykle tvořené květy, obsaženými v nevěstině kytici. Ženich a každý svatebčan by měl mít myrtu do klopy s mašličkou a špendlíkem, cena jedné myrty je od 10,- Kč. Na volbě nevěsty a ženicha záleží, zda budou mít družičky nebo ne. Družičky mají drobné kytičky nebo košíček s plátky květů, nejčastěji růží.

Kolik zaplatíme za výzdobu svatební tabule?

Květinová dekorace na výzdobu svatební tabule obvykle obsahuje stejné květiny jako kytice nevěsty. Aranžmá dekorace celkově ladí k nevěstě, ženichovi i stylu celé svatební výzdoby. Výzdoba svatebního stolu zahrnuje kromě květin také svíčky, ubrousky, vázy, doplňky a další drobnosti. Dekoraci někdy zajišťuje restaurace, někdy musí nevěsta a ženich za ní zaplatit. Výzdoba restaurace se pohybuje od 1.000,- Kč do 3.000,- Kč.

Kolik peněz nás bude stát ostatní květinová výzdoba?

Květinová výzdoba se netýká pouze restaurace a svatební tabule. Květinová výzdoba se také týká místa obřadu, kostela nebo zahrady, zámku. Cena je dle druhu květin, techniky vázání a také množství. Květiny, umístěné na přední kapotu svatební ho auta pro nevěstu bývají barevně sladěné s její kyticí. Květinová výzdoba může být také na dveřích auta. Auto ženicha bývá zdobeno skromněji různými druhy zeleně, příp. i myrtovými věnečky. Ostatní auta jsou zdobená pouze myrtovými věnečky umístěnými do oken. Výzdoba aut stojí cca 3.000,- Kč, může stát i více, záleží na druhu květin a na jejich množství. Za jeden myrtový věneček zaplatíme min. 25,- Kč.

Zdroj: Shutterstock.com

Zdroj: Shutterstock.com

Kolik zaplatíme za všechny svatební květiny?

Cena, kterou zaplatíme za všechny svatební květiny, záleží na tom, kam všude dáme květinovou dekoraci, jaké druhy květin použijeme a také na technice dekorace. Pokud je obřadní síň v blízkosti kostela, restaurace, kam lze pohodlně dojít pěšky, není třeba používat svatební auta. Cenu určuje také cena nevěstiny kytice, cena ostatních kytic a také, zda na svatbě budou družičky nebo ne a jaké budou mít květiny. Košíčky družiček s plátky růží působí romantickým dojmem, jsou však drahé. Za kytice zaplatíme průměrně 4.000,- Kč, za květinovou výzdobu 10.000,- Kč.

Ohodnoťte tento článek:
2
Právě čtete

Kytice pro nevěstu, družičku,… Kolik stojí svatební květinová výzdoba