Menu
WeddingMag
Plánování svatby

Svatba v přírodě. Tipy na nejoblíbenější místa

Martina Mádlová

Martina Mádlová

12. 5. 2017

Neformální svatba v přírodě je stále oblíbenější volbou uzavření sňatku. Hodí se pro snoubence z města, dobrodruhy i milovníky přírody. I vy si můžete najít v přírodě své kouzelné místo. Hlavním lákadlem je klid a krása, kterou příroda nabízí a zároveň i obvykle výhodnější cena, protože venkovní prostory bývají mnohem levnější než ty vnitřní.

Svatba v přírodě

Obřad v přírodě pod širým nebem se stane opravdu nezapomenutelným zážitkem. Obřad můžete uspořádat klidně i na vlastní zahradě nebo na louce. Velmi oblíbené jsou různé městské nebo zámecké parky. Krásný je např. Zámek Průhonice, pražská Stromovka, park v Hluboké nad Vltavou či v Lednici. Mezi snoubenci je také velmi oblíbený nedostavěný chrám v Panenském Týnci, o kterém se traduje, že oplývá pozitivní aurou, která přináší novomanželům štěstí.

Svatba na louce

Svatba na rozkvetlé louce je jako stvořená pro všechny romanticky založené osoby. Když si vyberete nějaké úchvatné místo, můžete si říci své ANO obklopeni přírodou, lesy či rybníky. Můžete takto hodně ušetřit, jen musíte mít jistotu, že oddávající bude ochoten za vámi přijet. Na louce můžete uspořádat komplet celou svatbu a ne jen obřad.

Svatba v lese

Milujete divokou přírodu a tajemství lesa? Pak je pro vás svatba mezi lesními stromy tím pravým ořechovým. Zpěv ptáků, krásné mýtiny a celkově úžasná atmosféra. To vše tvoří nezapomenutelnou svatební atmosféru. Když si vyberete les někde blízko nějaké zříceniny, bude celý efekt dokonalý. Nezapomeňte ovšem o tomto vašem rozhodnutí informovat své hosty, aby zvolili oblečení úměrně prostředí. Je také nutno počítat s tím, že nemusí být možné dojet až přímo na místo určení a budete muset jít nějakou část cesty pěšky. Také potřebujete mít pro svatbu v lese povolení od vlastníka lesů, od místně příslušného úřadu oddávajícího, pokud nebude mít problém s takovým oddáním. Mimo obřadní místnost je poplatek 1000 Kč.

Přírodní svatba

Přírodní svatba je stále oblíbenější. Velmi oblíbená je svatba v Beskydech nebo svatba v Adršpachu. Obě lokality mají hodně, co nabídnout a jsou oblíbeným cílem turistů. V Beskydech je oblíbeným místem svatebčanů místo Na mlýně v Kozlovicích, kde můžete uspořádat svatbu se vším všudy i s venkovním obřadem. Další oblíbené místo jsou Hukvaldy. V Adršpachu si užijete nejen krásné prostředí a úchvatná skalní města, ale také čarokrásné jezero. Obřad lze uspořádat přímo zde, ale je nutné zaplatit poplatek 3000 Kč v TIC Adršpašské skály. Hostinu a večerní zábavu i s ubytováním můžete mít v Hotelu Javor v Adršpachu, abyste to neměli nikam daleko.

Svatba snů

Svatba v přírodě by měla být uzpůsobená místu, kde se koná. Zapomeňte na jehlové podpatky a slaďte celou svatbu do přírodních motivů a detailů. Neměly by chybět luční květiny, květinové věnečky místo závojů.

Nezapomeňte také na počasí. Svatba v dešti může mít také své kouzlo, ale jen když se máte kam schovat. Zničený účes i šaty nevěsty deštěm a promáčení svatebčané asi nebudou tou ideální vzpomínkou, kterou byste na svůj velký den chtěli mít. Jestliže se bude obřad konat na louce nebo někde u lesa, je dobré vypůjčit si pro tuto událost oblíbené party stany, kde se klidně může konat i hostina a popřípadě i večerní zábava. Tyto stany jsou obvykle vybaveny bočními stěnami, které se mohou v případě nepříznivého počasí připnout. Venku bude bubnovat déšť, ale vy se budete v suchu a pohodě radovat se svými blízkými.

Máte velkou výhodu v tom, že nemusíte být příliš formální a upjatí a beze strachu popustit uzdu své fantazii.

Ohodnoťte tento článek:
3,3
Právě čtete

Svatba v přírodě. Tipy na nejoblíbenější místa