Menu
WeddingMag
Inspirace na svatbu

Vánoční svatba. Užijte si svůj nejkrásnější den ve sváteční čas

Martina Mádlová

Martina Mádlová

5. 12. 2018

Vánoce jsou časem radosti, splněných přání, blízkosti, lásky a setkávání se s rodinou. Je to tedy vlastně ideální čas na svatbu. Protože i ona je taková. Setkejte se o vánoční čas se svými blízkými a rovnou si řekněte své ano.

Svatba v zimě má své osobité a nevšední kouzlo. Zima nabízí nekonečnou romantiku s nádechem tajemna. Samozřejmě i v zimě se můžete vzít někde v teple a vyrazit třeba do Karibiku. Proč ale odjíždět, když ve sváteční čas je u nás tak krásně. Svatba na sněhu a s vánočně ozdobeným stromečkem, nezní to lákavě?

Svatba o Vánocích – co na to ostatní?

Svatba na Vánoce může vyvolat u vašich blízkých nadšení z toho, jak jste originální, ale také trošku rozčarování nebo dokonce i nevoli. Lidé v tomto čase často sami neví, kde jim hlava stojí, a tak pro ně může být ještě účast na svatbě trochu náročná. Je tedy nutné počítat i s tím, že se možná na vaši svatbu právě z tohoto důvodu někteří lidé nedostaví nebo přijdou jen na chvíli. Řešením tohoto problému může být třeba kratší obřad v dopoledních hodinách, svatba jen v kruhu rodinném apod. Koneckonců, je to hlavně váš den.

Šaty, dekorace i hostina v duchu Vánoc

Vánoční svatba

Na tomto čase je skvělé to, že můžete svou svatbu ladit skutečně pohádkově. Vybrat si sněhobílé šaty zdobené kožešinou a stříbrnými výšivkami. Staňte se opravdovou sněhovou královnou. Stejně tak hostina se může stát doopravdy nezapomenutelnou. Svatební menu klidně přizpůsobte vánočnímu období. Připravte tradiční štědrovečerní jídla, směs vánočního cukroví a svatebních koláčků, vše ozdobte vánočně a využijte kreace z jehličí a jeřabin, vánoční ozdoby v kombinaci bílých a stříbrných barev.

Celou atmosféru svatby dotváří ty nejjemnější detaily. Počínaje písmem na svatebním oznámení, přes kytičku v klopě saka až po ubrousek složený na svatební tabuli. Aby svatba byla opravdu dokonalá, je potřeba promýšlet každý detail oděvu i svatební výzdoby. A tak je to i o Vánocích. Nazdobený stromeček, pověšené girlandy, vánoční řetězy a ozdoby ve vázách, jmelí na lustru, svíčky na adventním věnci, koledy. Všechno to může být součástí i vaší svatby. A protože jsou Vánoce časem radosti a splněných přání, neexistuje jediný důvod, proč byste se jimi nemohli inspirovat i u své svatby.

Svatba v zimě může být na horách: Poradíme šaty i dekorace

Svatební šaty na vánoční svatbu

Mrazivé počasí rozhodně neznamená, že si nemůžete vybrat své šaty snů. Jen nezapomeňte mít něco, co přes sebe přehodíte ve chvíli, kdy se budete přesunovat z místa na místo. Třeba umělý kožíšek nebo teplé bolerko. Sněhobílé šaty jsou do zimního počasí jako stvořené. Když je ale doplníte nějakými zlatými aplikacemi, rozhodně neuděláte chybu.

Spojte zvyky a tradice

Vánoční svatba

Váš svatební den v duchu Vánoc může být opravdu nezapomenutelný, dáte-li si záležet. Jen v oblasti zvyků a tradic máte ohromné možnosti. Zkuste je chytře propojit a třeba i vtipně doladit. Nadchnete a okouzlíte všechny hosty. Zazpívejte si koledy, dejte hostům drobné dárečky, lijte olovo, krájejte jablka. Užívejte si svůj den naplno a užívejte si i kouzlo Vánoc.

Počasí nemusí vyjít

Svatba o Vánocích má asi jen jednu jedinou nevýhodu. A tou je počasí. Poslední roky bohužel nevychází to typické vánoční a sníh je v nedohlednu. Proto je lepší s ním úplně nepočítat nebo uspořádat svatbu na horách, kde je přeci jen větší jistota sněhové nadílky. Také potřebujete zázemí, protože na oslavu venku to určitě nebude. Vyberte si místo s dětským koutkem, kde se zabaví všechny děti, užijte si praskající dříví v krbu a příjemnou hudbu. Pokud však budete mít to štěstí a sníh vám napadne nebo vyjedete na hory, můžete do svatební zábavy přidat i pořádnou koulovačku nebo jízdu na saních.

Svatba na horách: užijte si nejkrásnější den v životě s hlavou v oblacích

Vánoční atmosféra

Svatby jsou plné polibků, štěstí, dojetí a slz. Vánoce zase setkání s rodinou, lásky a smíchu. Spojte obojí dohromady a máte naprosto úžasný a nezapomenutelný den. A jako bonus navíc bude vaše výročí na Vánoce, což si muži jistojistě zapamatují a nestane se, že zapomenou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vánoční svatba. Užijte si svůj nejkrásnější den ve sváteční čas