Menu
WeddingMag
Plánování svatby

Svatba na horách: užijte si nejkrásnější den v životě s hlavou v oblacích

Martina Mádlová

Martina Mádlová

2. 1. 2018

Milujete hory, sníh, krásnou přírodu a zasněžené kopce? A plánujete právě svatbu? V tom případě si své ANO řekněte na některém z horských vrcholů v naší krásné zemi (nebo klidně i v zahraničí). A opravdu je z čeho vybírat. Svatba na horách vám přinese nezapomenutelný zážitek a splněný sen.

Svatba na horách – jak si ji užít?

Na horách lze zorganizovat vlastně cokoliv. Můžete mít veselku přímo pohádkovou. Saně s rolničkami tažené koňmi, spousta sněhu, velký krb, který bude dominantou svatební hostiny. Obřad můžete klidně uspořádat na sjezdovce, lanovce nebo horské chatě. Třešničkou na dortu je pak obřad ve sněhovém iglú, kde se dá dokonce i strávit svatební noc.

A pro milovníky lyžování a zimních sportů je to ta nejlepší volba. Hory patří k velmi romantickým místům nejen na svatbu a dodají úplně jinou atmosféru celému svatebnímu dni. A to nemluvíme o dech beroucích svatebních fotografiích.

Vyzdobené saně s rolničkami a večerní projížďka za svitu lucerny pod mrazivou, hvězdnou oblohou je velmi lákavá. Kdo chce spíše pohodlí, klidně může celou svatbu uspořádat v pohodlné horské chatě, hotelu či penzionu v teple domácího krbu.

A nesmíme zapomenout ani na nevěstu, která bude jako zimní královna v nádherných bílých šatech jistě potřebovat kožíšek nebo pelerínu. Svatební dekorace je vhodné doladit v barvách sněhově bílé a stříbrné. Na svatebním menu nezapomeňte nabídnout hostům nějakou horskou specialitu. Své ledové království můžete rozehřát svíčkami a právě sálajícím krbem. I když venku třeba fouká studený vítr a padá sníh, vy se cítíte skvěle a užíváte si svůj svatební den.

Obrovskou výhodou je možnost spojení svatby se svatební cestou. Jeden den si můžete užít veselku a druhý, už se svým manželem a klidně i přáteli a rodinou, brázdit sjezdovky.

Svatba v Krkonoších

Krkonoše jsou lákadlem snad pro každého. Uspořádat svou svatbu s úchvatným výhledem na naše nejvyšší hory stojí za to. Je zde mnoho míst, kde se váš svatební den může odehrát. Asi nejvíce lákavá je Sněžka a její areály. Oblíbený je Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou a Harrachov. Hotely a penziony jsou zde ochotné vyhovět každému vašemu přání, ať už jde o velkou nebo malou svatbu. V Krkonoších se klidně můžete nechat oddat i samotným Krakonošem.

Které osoby musíte většinou pozvat na svatbu, i když vlastně nechcete?

Svatba v Jizerských horách

Svatba v Jizerkách vás možná nenapadne tak rychle jako Krkonoše, ale rozhodně byste je při výběru neměli opomíjet. Místo nacházející se na severu Čech nabízí úchvatná místa, např. Josefův Důl, Moravskou horu či Bedřichov. Stejně jako v Krkonoších i zde můžete využít služby hotelů, penzionů a klidně i rozhleden. Pokud chcete mít vše bez práce, nechte si uspořádat svatbu na klíč.

Svatba na Šumavě

Krásná Šumava láká, nejen turisty, ale i svatebčany, po celý rok. Ona má i co nabídnout v každém ročním období. V zimě je navíc opravdu pohádková a pro svatbu jako stvořená. Je ideální zejména pro milovníky pěší turistiky, krásné a takřka nedotčené přírody i lyžování. Řekněte si své ano v srdci Šumavského národního parku u některého ze známých ledovcových jezer, např. Čertovo, Plešné, Černé nebo Prášilské jezero.  Pro svatební obřad bude ideálním místem i nejvýše položený hrad v ČR Vítkův kámen nebo nedaleký gotický kostel. A samozřejmě nechybí ani různorodé penziony, hotely, apartmány či horské chaty, kde vám ochotně splní vaše přání i představy o dokonalé svatbě.

Svatba podle horoskopu: jak prožívají svatbu jednotlivá znamení?

Svatba v Jeseníkách

Svatba rozhodně nemusí být stereotypní událost, pokud ji zabalíte do přírodního závoje a krásného prostředí, které Jeseníky určitě poskytují. Čeká na vás romantika a netradiční zážitek. Jeseníky poskytnou úžasnou přírodu, hvězdnou oblohu bez městského osvětlení i překrásné panoráma. Nechybí ani různé aktivity pro vás i svatebčany. Pro svatbu je ideální Karlova studánka, Filipovice či Jeseník. Určitě nebudete litovat.

Svatba v Orlických horách

Orlické hory jsou plné romantických míst, svatebních zámků i dokonalých svatebních služeb. Zvolit můžete místa tradiční i netradiční. Zážitek pod širým nebem, svatba v horské boudě (Prázova bouda) ve výšce 715 metrů nad mořem, ze které budete mít výhled do okolních lesů nebo Kozí Chlívek. Název vás možná úplně neláká, ale věřte, že je to jen dojem. O tom vypovídá i to, že toto místo bylo v roce 2016 zvolené svatebním místem roku.

Svatba v Krušných horách

Krušné hory jsou trochu netradiční a nebývají tou první volbou pro svatbu na horách. Ale i ony mají své kouzlo a spoustu krásných, romantických míst. Váš obřad může proběhnout na skále, na rozhledně, na zámku i na břehu rybníka. Rozhodně ani tady nechybí zařízení, kde vám vyjdou vstříc a udělají vše proto, aby vaše svatba byla dokonalá.

Svatba na horách Beskydy

Moravskoslezské Beskydy přímo vybízejí k uspořádání romantické zimní svatby. A kde můžete uspořádat svatbu na tomto kouzelném místě? V podstatě kdekoliv. Jsou tu zámky, úchvatné kostelíky, krásná příroda i kouzelné hory. K nejznámějším místem patří samozřejmě Pustevny i s jejich známou sochou Radegasta, který zároveň střeží i nejvyšší bod hor – Lysou horu. Méně známá je část hor u hranic s Polskem a Slovenskem, ale proč neuspořádat svatbu v nejvýchodnějším městě ČR – Jablunkově.

Další oblíbenou lokalitou pro svatbu v Beskydech jsou Hukvaldy. Jedná se o největší hradní zříceninu na Moravě. Romantiku nabízí i hrad Štramberk se známou věží a pro věřící je skvělým místem Svatý Hostýn či některý ze zdejších dřevěných kostelíků.

Svatba v zimě: Proč je zimní období ideální čas na váš velký den?

Svatba na horách může být i v zahraničí

Svatba na horách dokáže být nezapomenutelná. Pokud jste si prošli nabídky našich hor a nic vás nezaujalo, není na škodu porozhlédnout se i v zahraničí. Tamní lokality mají co nabídnout. Svatba v zasněžených Dolomitech nebo Alpách nabízí zážitky, na které se nezapomíná. Bohatý výběr luxusních resortů i nádherné prostředí vás nenechá na pochybách, že jste si zvolili správně.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Svatba na horách: užijte si nejkrásnější den v životě s hlavou v oblacích