Menu
WeddingMag
Inspirace na svatbu

Svatební místo roku 2018. Kdo vyhrál soutěž o nejlepší svatební místo?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

10. 4. 2019

I v roce 2018 se konala soutěž Svatební místo roku 2018. Jak dopadla? Máme pro vás deset nejlepších. Inspirujte se nejoblíbenějšími a nejlepšími lokalitami, které se umístily na předních příčkách.

Výsledky soutěže byly vyhlášeny na svatebním veletrhu Svatební Expo dne 16.11.2018. Nominováno bylo celkem 46 svatebních míst. Zvítězila Zámecká restaurace Štáblovice. Ta vyhrála i v loňském roce. Svatební místo roku není jen soutěž, ale znamená i exkluzivní ocenění pro vítěze. Jestliže hledáte místo pro svou svatbu, můžete se nechat inspirovat jedním z těchto míst. Letos se konal již sedmý ročník soutěže, jejímž pořadatelem je luxusní svatební magazín Marriage Guide a Svatební expo.

Jak probíhá hodnocení soutěže?

Každoročně se vyhlašuje celkem deset výherců nebo oceněných. Jedná se o veřejné hlasování, kde jsou tři umístění, tři místa vybírá odborná porota, která zároveň i vybírá ty nejlepší ve speciálních kategoriích (hrad/zámek, luxusní místo, pohodové místo a nováček roku).

Chystáte se k pronájmu svatebního místa? Jaké otázky si musíte nejdřív položit?

Veřejné hlasování

1. Zámecká restaurace Štáblovice

Zámecká restaurace Štáblovice byla vyhlášena nejlepším místem roku už podruhé. Pohádková restaurace se nachází ve stejnojmenné vesnici kousek od Opavy. Láká na svou pohádkovou zahradu s příjemným výhledem na blízký zámek. Svatební obřady se konají na zahradě restaurace, ve francouzské zahradě nebo kdekoliv v zámeckém parku. Za horšího počasí probíhá obřad v erbovním sále v přízemí zámku. Skvělé jídlo i zábavu si vychutnáte ve stylové restauraci a zahradě. Vše v naprostém soukromí. Lidé zde pozitivně hodnotí zejména úžasně krásné prostředí, skvělý servis, příjemný personál a výborné jídlo.

2. Rezidence Liběchov

Malebná historická vila Liběchov stojí uprostřed malebného terasovitého parku v Národní rezervaci Kokořínsko. Vaši svatbu vám zde připraví na míru vašim přáním a požadavkům. Není problém uspořádat komorní malou svatbu i velkolepou oslavu až do 200 lidí. Rezidence se vyznačuje skvělou kuchyní, úžasným prostředím i vřelým přístupem personálu, pro který není nic probléme. Na jednom místě můžete mít svatební obřad, hostinu i oslavu. V Liběchově pořádají občanské i církevní svatby od A do Z. Svatby se konají v rezidenční zahradě, lesoparku, oranžerii nebo na terase.

3. Yard Resord Předboj

Yard Resord se nachází nedaleko Prahy v obci Předboj. Moderní a multifunkční areál nabízí úžasné prostory pro uspořádání venkovní svatby. A bát se nemusíte ani deště. V takovém případě je připravený velký stan. Obřad se může konat v jedné ze dvou zahrad z nichž každá má své neopakovatelné kouzlo či v romantické konírně. Ta je často využívána i v chladnějším měsících nebo v případě nepřízně počasí.

Hlasování odborné poroty

1. Zámek Ratměřice

Romantický a moderně zrekonstruovaný zámek se nachází mezi Voticemi a Vlašimí. Na zamilované páry čeká rozsáhlý park, tryskající fontána, jezírko, terasa zámecké restaurace, svatební apartmá a samozřejmě skvělé jídlo. Na místě je možné uspořádat civilní i církevní obřad, bohatou hostinu, skvělou party s bohatým programem i ubytování pro nevěstu a ženicha v luxusním apartmá. Zámek má k dispozici svatební koordinátorku, která vám poskytne individuální péči od začátku plánování až do realizace svatby.

Kam vyrazit na svatební cestu? Máme pro vás 5 tipů

2. Hodějovický mlýn

Hodějovický mlýn nedaleko Pelhřimova slibuje svatbu snů jen v okruhu rodiny a přátel v naprostém soukromí. Budete obklopeni přírodou, která jen dotvoří dokonalé kouzlo svatebního okamžiku. Ve svatební den je vám k dispozici celý areál. Na nevěsty čeká svatební koordinátorka, floristka, kosmetička, kadeřnice, manikérka. Zkrátka vše na jednom úžasném a romantickém místě.

3. Rezidence Vogelsang

Rezidence Vogelsang stojí v nádherném koutě Národního parku Šumava. Uchvátí vás krásná příroda, výhled na hrad Kašperk. Samotná rezidence se nachází asi 6 kilometrů od Kašperských Hor. Svým umístěním, zázemím i službami poskytuje ideální podmínky pro pohádkovou svatbu. Svatby se odehrávají venku i uvnitř. Venku máte k dispozici plně vybavený gril, takže součástí vaší svatby mohou být i grilované dobroty. V areálu penzionu je zbudován okrouhlý kamenný amfiteátr vhodný až pro šest osob. I zde lze uspořádat obřad či večerní akci. Zkuste si představit, jak úchvatné fotografie získáte.

Ocenění pro svatební hrad/zámek roku

Zámek Mitrowicz

Pokud hledáte krásné a romantické místo pro svatbu v jižních Čechách, je zámek Mitrowicz skvělá volba. Stojí na břehu řeky Lužnice a můžete zde uspořádat veselku po celý rok. K dispozici dostanete koordinátorku, která vám zajistí společný servis a pomůže naplánovat velký den. Pro maximální soukromí můžete mít pronajatý celý areál. Na zámku pro vás mají i netradiční bonus navíc. Můžete si objednat výlet motorovým člunem, čerstvě vyráběnou zmrzlinu, bubenickou nebo ohňovou show. Svatební obřad může být civilní i církevní a krásně ho podtrhnou barokní varhany z roku 1806.

Luxusní svatební místo roku

Hotel Imperial Karlovy Vary

luxusním hotelu v Karlových Varech můžete mít svatbu přesně podle svých potřeb. Luxusní neorenesanční hotel s krásným parkem poskytuje dokonalý prostor pro romantickou a zároveň moderní svatbu až pro 150 hostů. Na místě se může konat kompletní svatební den bez nutnosti přejíždění. Máte možnost si vybrat mezi církevním nebo civilním obřadem. K dispozici je svatební koordinátor. Okouzlí vás prostředí místa i romantické svatební apartmá jako na zámku.

Na co běžně zapomínáme ve svatební den, i když nechceme?

Svatební nováček roku

Chateua Clara Futura

Luxusní zámecký hotel Chateua Clara Futura v Dolních Břežanech nabízí úžasné místo pro každou svatbu. Pro nevěstu a ženicha je připraven svatební altán, květinová výzdoba, reprodukovaná hudba i prostory zámeckého parku pro fotografování. V zámecké kapli se dá uspořádat i církevní obřad. Kdo chce mít venkovní hostinu, jistě ho potěší svatební stan s kapacitou až 120 osob, taneční parket i zázemí pro kapelu a catering. K dispozici je i restaurace poskytující výjimečný gurmánský zážitek. Novomanžele potěší i svatební apartmá, které je moderní a vkusně zařízené. Zdobí ho část zrestaurovaných fresek z původní kaple a rozhodně udělá radost i relaxační vana pro dvě osoby.

Svatební pohoďácké místo roku

Martinský mlýn

Martinský mlýn nedaleko Trhových Svinů nabízí skutečně výjimečné místo pro svatbu. Připraví vám zde svatbu se vším všudy. Dbají na exkluzivitu, nádherné prostředí i stylové zařízení. Svatby se mohou konat v místním mlýně, jehož součástí je dvůr s posezením, terasa na hrázi a stylové pokoje pro dvacet osob. Další možností je špýchar se sálem připomínajícím francouzský venkov, zahrádkou s posezením i ubytováním pro třicet osob. Pronajmout si můžete jen část areálu nebo komplet celý.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Svatební místo roku 2018. Kdo vyhrál soutěž o nejlepší svatební místo?