Menu
WeddingMag
Inspirace na svatbu

Kam vyrazit na svatební cestu? Máme pro vás 5 tipů

Martina Mádlová

Martina Mádlová

5. 10. 2018

Svatební cesta by měla být vyvrcholením svatebních příprav i prvním symbolickým krokem do vašeho manželského života. Je to také vaše první dovolená, kde spolu budete už jako manželé. Proto byste si ji měli doopravdy užít. Však ji také (s trochou štěstí) zažijete jen jednou za život.

Líbánky znamenají krásné zakončení svatby i odpočinek od všeho toho stresu, který často přípravy doprovází. Konečně nemusíte na nic myslet a nic zařizovat. Užíváte si jen jeden druhého a vychutnáváte novomanželský život. Máte už vybráno, kam na svatební cestu pojedete? A hlavně. Máte na to dostatek financí?

Kde vzít peníze na svatební cestu a nekrást?

Svatba sama o sobě stojí poměrně dost peněz a na luxusnější svatební cestu pak zkrátka a dobře nezbývá. Nezřídka se stane, že novomanželé své líbánky odkládají „až na potom“. A to „potom“ nikdy ani nenastane. Ovšem řešení existuje. Zapojte své blízké a zařaďte svatební cestu přímo do seznamu svatebních darů nebo si namísto věcných darů přejte raději peníze. Na viditelné místo položte truhličku s nápisem „Novomanželé“ nebo „Svatební cesta“ apod. Mnoho svatebních hostů raději přispěje nějakou tou korunou, než aby složitě vymýšleli svatební dar, který by vám ve výsledku ani vůbec nemusel udělat radost.

Ušetřit můžete i tak, že si vyberete zájezd last minute nebo naopak first minute. Takto se dá ušetřit poměrně velké množství peněz. Za mnohem menší sumu se dá vyrazit i do exotických destinací, které byste si jinak dovolit nemohli. A vy si tak můžete naplno užít úchvatné pláže s bílým pískem, luxusní ubytování i nádhernou přírodu.

Některé cestovní kanceláře také nabízí novomanželskou slevu na svatební cestu, ale jen po určitou dobu od svatby. Nezapomeňte se informovat, protože by byla škoda to promeškat.

Svatební cesta. Tipy kam vyrazit na líbánky

Kam vyrazit na svatební cestu?

Cíl cesty je na vás. Nikdo jiný za vás vybírat nemůže. Každopádně vás ale můžeme inspirovat. Můžete vybrat místo, kde jste spolu poprvé byli na dovolené, kde vás váš milý požádal o ruku nebo destinaci, o které už dlouho sníte.

Kam se vydáte? Za exotikou na Seychely, Maledivy? Do Řecka za památkami a vyhlášenou kuchyní nebo zůstanete raději doma a užijete si krásy České republiky?

Svatební cesta v ČR

Naše zem je překrásná a když se rozhodne zůstat zde a vyrazit na líbánky do nějakého koutů Česka, určitě neuděláte chybu, a navíc i ušetříte. Vydat se můžete třeba do vyhlášených lázní (Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Třeboň apod.), vyjet do hor (Jeseníky, Krkonoše, Šumava, Beskydy), užít si vinných sklípků (Pálava) nebo zažít něco úplně zvláštního (kozí farma, Dobčické rybníčky). Velkou výhodou dovolené u nás je to, že se na svá zamilovaná místa můžete kdykoliv vrátit, všem a všemu rozumíte a vždy se dostanete tam, kam potřebujete.

Řecko – památky i koupání v moři

Řecko je oblíbeným místem, kde novomanželé rádi tráví své líbánky. Dá se tam pohodlně doletět letadlem, mají krásné moře, úžasné památky a skvělé jídlo. Vyrazte na některý z Řeckých ostrovů. Romantická večerní procházka po pláži a pohled na horizont, za kterým zapadá slunce, to jsou zážitky, které vám z hlavy nikdy nevymizí.

Paříž – perla mezi všemi

Pro mnoho lidí je Paříž tím nejromantičtějším místem na světě. Pro svatební cestu je jako stvořená a sjíždí se sem zamilovaní z celého světa. Romantika tu na vás dýchá doslova z každého rohu. Vychutnávejte si jídlo stejně jako Francouzi, pozorujte ruch na uličkách, líbejte se u Eiffelovo věže, navštivte slavný Louvre, Notre Dame nebo Moulin Rouge.

Ideální destinace pro líbánky? Těchto 8 destinací milují páry po celém světě

Svatební cesta do Ameriky

Amerika je velkým lákadlem pro mnoho lidí a díky dostupnějším letenkám už to není tak nedostižný sen jako dřív. Nádherná příroda, rušná velkoměsta, davy lidí i osamělá divočina. To vše je Amerika a vy ji můžete objevovat na své svatební cestě. Určitě vám přinese spoustu neobyčejných zážitků.

Po vlastní ose s karavanem nebo obytným vozem

Dovolená s karavanem nebo s obytným vozem je u Čechů stále oblíbenější. Aby také ne. Můžete navštívit mnohem více míst, nejste na nikom a ničem závislí. Svůj domeček si vozíte stále s sebou. Náklady na takovou cestu nejsou zase tak veliké a pokud karavan ani obytný vůz nevlastního, můžete si ho klidně půjčit. Dnes jsou to již prostředky velmi moderní a komfortně vybavené, takže se budete skutečně cítit jako v pohádce.

Ať už se vydáte na svatební cestu v České republice nebo vyrazíte někam dál, neodkládejte ji příliš dlouho. Také byste se na ni nemuseli dostat už vůbec.

Říká se, že i cesta je cíl. Tak ať se vám ta vaše vydaří.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam vyrazit na svatební cestu? Máme pro vás 5 tipů