Menu
WeddingMag
Inspirace na svatbu

Na co běžně zapomínáme ve svatební den, i když nechceme?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

28. 3. 2019

Může se zdát, že od plánování svatby až k realizaci vede dlouhá cesta. Ono to ale uteče jako nic. Měsíce, týdny a dny utíkají a poslední týden před svatbou je tu. Vzrušení a nervozita stoupá. Dělají se poslední přípravy pro váš svatební den. Chcete, aby vše bylo dokonalé. Na co ale mnoho lidí zapomíná?

Nezapomeňte objednat oběd

Svatební hostiny se dnes často přesouvají až do odpoledních hodin. V jiný den byste se pravděpodobně nasnídali i na obědvali a ani váš svatební den se v tomto nikterak neliší. Naopak. V takový den nesmíte být hladoví, protože potřebujete spoustu energie. Proto si do svého plánu dne zařaďte určitě oběd, a nejen pro sebe. Nemusí to být nic honosné. Připravte třeba pro všechny sendviče, jednohubky, ovoce a zeleninu na táckách, objednejte pokojovou službu, jestliže pobýváte v hotelu nebo si něco objednejte z místní restaurace. Být hlady od rána až třeba do tří nebo čtyř hodin určitě nechcete. Proto na oběd nezapomínejte.

Zařiďte si přepravu

Nezapomínejte včas přemýšlet nad tím, jak se budete přepravovat z místa na místo. A nejen vy, ale i ostatní svatebčané. Zda si musí zajistit dopravu sami nebo je budou přepravovat autobusy od vás. Rozhodně tuto věc nenechávejte vyšumět. Nechcete shánět na poslední chvíli auto pro babičku půl hodiny před obřadem.

Znáte svatební pečeť? Dodejte svým tiskovinám nádech luxusu a grácie

Myslete na detaily

Plánujete, plánujete a plánujete. Svůj den máte vymyšlený, ale víte, že nejčastěji se zapomíná právě na detaily? Jedná se například o označení u svatební tabule, svatební menu a další drobnosti. Ano, není to nic tak extra důležitého, bez čeho by se svatba nemohla konat, ale mohou ovlivnit svatební náladu. Když hosté neví, kam mají jet, kam si sednout nebo co budou jíst, na náladě jim to nepřidá. Takže se ujistěte, že máte i tyto detaily v pořádku a jste naprosto připraveni na svůj svatební den.

Zkontrolujte si všechny doklady

Ujistěte se, že jste si řádně prověřili všechny požadavky úřadů na to, abyste mohli se svým milým uzavřít manželství. Dojděte na úřady vše vyjednat, ideálně společně, vše potřebné si zapište, abyste na nic nezapomněli. Večer před svatbou zkontrolujte všechny doklady a dejte si je tak, aby byly nepřehlédnutelné. Rozhodně tyto věci nenechávejte až na poslední chvíli.

Nezapomeňte si najít o svatbě čas pro sebe

Velká chyba mnoha párů je ta, že o svatebním dnu zapomínají na sebe. Věnují se svým hostům, pořád se něco děje a na sebe často nemají ani pět minut. Proto si vyhraďte alespoň dvacet minut a jděte na klidnou procházku se svým milým. A vynechte dokonce i fotografa nebo kameramana. Vezměte si s sebou skleničku šampaňského a užijte si tyto chvíle. Uvidíte, jak vás to osvěžují a po návratu se vrhnete do víru zábavy s novým nadšením.

Jak správně požádat o ruku?

Nezapomeňte si svůj den užít

Jednoduše řečeno, užijte si svůj den naplno. Strávili jste plánováním a organizací spoustu času a nyní je čas na to, aby ostatní obskakovali vás. Když máte navíc ještě najatou koordinátorku na svatební den, je to ta nejlepší varianta. Profesionálové se o celou organizaci postarají a vy si budete moci užívat bez stresu z toho, že se něco nepovede. Pamatujte na to, že se vždy může stát cokoliv, od špatného počasí až po spadlý dort. Nebuďte z toho nešťastní a berte to s humorem. Jste vdaná a vzala jste si toho nejlepšího muže, to je nejdůležitější.

Víc než cokoliv jiného, nezapomeňte se jen bavit. Existuje tolik věcí, které se ve svatební den dějí, že snad ani nejde, aby vše vyšlo naprosto dokonale. Bez ohledu nato ale nic není důležitější než to, že se vdáváte, bavíte a oslavujete své štěstí s přáteli a rodinou.

Ohodnoťte tento článek:
1
Právě čtete

Na co běžně zapomínáme ve svatební den, i když nechceme?