Menu
WeddingMag
Pro nevěstu

Jaké boty na netradiční svatbu? Zkuste svatební tenisky

Martina Mádlová

Martina Mádlová

14. 8. 2018

Blíží se obřad mílovými kroky a vy stále nemáte na svatbu vhodné obutí? Nenechávejte jejich výběr na poslední chvíli. Čím dříve to uděláte, tím snáze se vám půjde k oltáři. Ono to tak vůbec nevypadá, ale někdy může být výběr bot na svatbu poměrně velkým oříškem. A jak vybrat svatební boty? Pokud jste netradiční nevěsta, která miluje volnost a rozhodně nezapadá do žádného stereotypu a zažité klasiky, vyzkoušejte svatební tenisky.

Svatební tenisky přinášejí dokonalé pohodlí

„Moje střevíčky jsou jako ze zlata, když je mám, připadám si hrozně bohatá.“ Určitě znáte známou a slavnou písničku. Ne vždy se v nich ale cítí žena pohodlně. Ve váš velký den se musíte cítit pohodlně a dobře. A takový pocit vám zajistí jen správné vybrané a pohodlné svatební boty.

U svatebních šatů je to jednodušší,protože se šaty upraví na míru, takže se v nich nakonec cítíte dobře a jistě. U bot už je to o něco složitější, vzhledem k vašemu vkusu i k velikosti a tvaru nohy. A rozhodně se nedají upravovat podle potřeby. Ať už vybíráte střevíčky na vysokém podpatku nebo tenisky na svatbu, důležitá je správná velikost, měly by dobře sedět tak, aby se v nich nehýbalo chodidlo.

Jak vybrat svatební boty. Zvažte všechny možnosti

Existují pohodlné svatební jehly?

Vedle sandálů jsou nejčastěji volené boty na podpatku. Dominují hlavně bílé, krémové, okrové, ale je stále více odvážných žen, které vybírají i jiné barvy. Pokud nedbáte na světlých barvách, klidně buďte trochu víc kreativní a vezměte si na svatbu barevné svatební boty na jehlách nebo zajímavě vzorované. Je jasné, že jejich výběru budete muset věnovat větší pozornost než oblíbeným teniskám. Pro širší nohy zejména ve spodní části prstů jsou nejlepší zaoblené boty, kde budou prsty volnější. Botky by také měly být dobře tvarované a váha chodidla musí být na patě.

Do veder jedině sandály

Velmi oblíbené jsou u nevěst i svatební sandály. Tedy pro ty, kdo mají svatbu na jaře v létě, když je horko. Žádná nevěsta se nechce trápit v uzavřených botách. Svatební sandálky jsou vhodné hlavně k méně honosným a jednoduchým šatům. Rozhodně by si je neměly vybírat ženy, které se rozhodly pro vzhled princezny.

5 tipů jak vybrat svatební boty

Pro odvážné jsou tu svatební baleríny nebo tenisky

Nemáte rádi podpatky a chcete mít svatbu nevšední a netradiční? Pak můžete vyzkoušet svatební boty bez podpatku. Oblíbené jsou balerínky, které jsou vhodné i pro ženy, které nemohou mít podpatky i ze zdravotních důvodů. Baleríny jsou vhodné i jako přezutí po obřadu. Málokterá nevěsta vydrží na jehlách po celý den a ráda se později přezuje do něčeho pohodlnějšího. A kdo je ještě odvážnější, obuje si svatební kecky. Právě teď docela letí. Jestliže nemáte svatbu na zámku nebo v kostele, klidně v nich můžete jít i na svatební obřad. Zejména tehdy, když máte svatbu v přírodě, v lese nebo v jiném neformálním prostředí. A tenisky si klidně může vzít i partner. Budete spolu krásně sladění. Muži i ženy mají v oblibě značkové tenisky Converse, které jednoznačně patří mezi nejoblíbenější na světě. Nosí je děti, puberťáci, dospělí i ti starší. Jsou v dostání v mnoha variacích, provedeních i barvách. Jejich design je už přes šedesát let stejný a obliba stoupá. Však také patří k nejvíce napodobovaným botám na světě.

Fantazie nezná hranic, takže jestliže se nebojíte překvapit své hosty, vyberte si luxusní svatební tenisky. Můžete si je vyzdobit podle svého stylu, vybrat si výrazné barvy (žluté, červené, zelené) a mít je klidně po celou svatbu. Je to bláznivé, rošťácké a hravé.

Jak vybrat ideální a pohodlnou svatební obuv? Zkuste svatební baleríny

Krajkové svatební tenisky

Možná byste ráda měla na svatbě své oblíbené pohodlné botky, ale zase nechcete, aby byly úplně fádní. A slyšela jste už o krajkových teniskách? Dají se koupit v běžných obchodech s obuví. Originálnější modely seženete na internetu, kde můžete sehnat skutečně originální botičky. Na objednávku na nich můžete mít kresbu novomanželů, květiny se srdíčky, šifonové tkaničky. Zkrátka každý detail propracovaný. A v maličkostech je krása.

Kde svatební tenisky koupit?

Samozřejmě vás asi napadne profesionální salon. Ovšem tam budou boty dosti drahé a je velmi pravděpodobné, že právě tenisky nebudou mít v nabídce. Stále více nevěst tak zavítá do běžných obchodů s obuví. Nejspíš budete muset obejít více obchodů a není zaručeno, že si stejně vyberete. Proto si na jejich nákup vyhraďte dostatek času. Ještě lepší výběr naleznete na internetu. Tam je vždy mnohem větší než v kamenných obchodech. A svatební tenisky si tam můžete vybrat přesně podle svých představ a přání nebo si je nechat dokonce upravit na míru.

Oblečení na svatbu pro hosty. Jak nešlápnout vedle?

I když možná někdo bude volbou vašich bot překvapený nebo s tím nebude tak docela souhlasit, protože má rád klasiku (zde může být trochu problém u babiček či rodičů), přesto byste na svých nárocích měla trvat nebo zvolit vhodný kompromis (jehly na obřad a tenisky na zábavu). Je to vaše svatba a vy se musíte tento den cítit dobře a výjimečně.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jaké boty na netradiční svatbu? Zkuste svatební tenisky