Menu
WeddingMag
Pro svatebčany

Oblečení na svatbu pro hosty. Jak nešlápnout vedle?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

29. 5. 2018

Nevíte, jak se obléct na svatbu? Máte si vzít dlouhé šaty nebo raději krátké? Jak moc špatné je tričko a džíny? I oblečení na svatbu pro hosty má svá pravidla. Magazín WeddingMag.cz pro vás připravil manuál správného oblékání.

Jaké je ideální oblečení na svatbu pro hosty?

Vaše dilema, ohledně správného oblečení na svatbu, vám může velmi usnadnit dobře napsaná pozvánka. Na ní by mělo být napsané, jaké oblečení ženich s nevěstou očekávají. Pokud to tam není, musíte si vybrat něco sami. A tady máme pár rad, jak na to.

Na bílé šaty na svatbu jako host raději zapomeňte

Bílá je doménou nevěsty, proto ji tentokrát nechte ve skříni. Nesnažte se být výraznější než právě ta, kvůli které se celá svatba odehrává. Bílé šaty jsou zkrátka tabu, jedině však v případě, kdy by nevěsta chtěla mít celou svatbu v bílé barvě.

Přání nevěsty by měla být prvořadá

I když je nevěsta nekonvenční a nechce tradiční bílé šaty, stejně se jim vyhněte. Současně se k zakázaným barvám řadí i ta, kterou bude mít nevěsta. Dbejte především na přání nevěsty, jestliže si přeje, abyste měli růžové krátké šaty, splňte jí její přání. Jeden den v nich přetrpíte.

Oblečení na svatbu pro hosty

Přání nevěsty byste měli respektovat

Do kostela se nehodí krátké šaty a odhalená ramena

Nesnažte se být nejvýrazněji oblečeným hostem na svatbě. Důležité je také respektovat místo svatby. Obřad v kostele bude chtít něco jiného než pod širým nebem. Do kostela se nehodí žádné sexy oblečení, odhalená ramena i paže nebo příliš krátké šaty. To se hodí na jinou příležitost.

Pod širým nebem se můžete na svatbu obléknout i neformálně

Čím dál větší trend jsou neformální obřady a svatby pod širým nebem. Tam se můžete při výběru oblečení jako host více vyřádit. I přes neformálnost se ale stále jedná o společenskou událost, a proto se stále vyhýbejte příliš sexy oblečení, vynechte džíny, apod. Volte uvolněný styl, pohodlné látky. Krásné jsou letní šaty s potiskem. Boty mohou být na podpatku nebo klidně i baleríny.

Jaké šaty pro družičky budou trendy v roce 2018? Budou rozhodně „sexy“

Zapomeňte na tašku přes rameno

Dobrý outfit na svatbu jsou jednobarevné šaty bez potisku. K těm pak můžete zvolit různé zajímavé doplňky v podobně hezkých lodiček a šikovného psaníčka do ruky. Rozhodně si neberte klasickou tašku přes rameno, kterou nosíte třeba do města.

Na honosnou svatbu si vezměte elegantní společenské šaty

Jestliže je vyžadováno velmi formální oblečení, oblékněte si na svatbu své nejlepší koktejlové šaty. Tato svatba bude pojata ve velkolepém stylu a od hostů se očekává elegantní oblečení. Na den volte šaty v přiměřené délce. Nehodí se minisukně a ramínka. Velmi pěkně budou vypadat i dlouhé šaty.

Černá nebo bílá

Jakmile bude na pozvánce předepsaný styl „black tie“, půjde o velmi honosnou večerní svatbu. Na tu musíte přijít jen ve společenském oblečení. U pánů je to smoking a u dam dlouhá společenská róba či luxusní koktejlové šaty. Z materiálu se hodí krajka, šantungové hedvábí, samet, satén, apod. Boty musí mít zavřenou špičku.

Oblečení na svatbu jako host – muž

Pánové mohou mít bílou košili a černý oblek. Jestliže se jedná o neformální svatbu, není nutné mít kravatu či motýlka a první dva knoflíčky si můžete rozepnout. Samozřejmě do kostela musíte jít řádně upraveni. Zapomeňte na neformální oblečení. A to i v případě, že se jedná o neformální svatbu. Tenisky a kraťasy se nehodí nikdy. Povolené mohou být maximálně ležérní boty, plátěnky nebo mokasíny. Kdo chce působit bohémsky, může zkusit plátěné kalhoty a manšestrové sako.

Ženich na svatbě: jak ho správně obléknout?

Rada na závěr

Oblečení na svatbu pro hosty není taková věda, jak by se mohlo zdát. Jestliže máte na pozvánce předepsaný dresscode, řiďte se jím. Jestliže na ní bude napsáno „all white“, oblečte si klidně bílou. A jestliže není na pozvánce nic, řiďte se našimi radami. Nebojte se barev, vzorů, zajímavých střihů i aplikací. Nezapomeňte doplnit oděv vhodnými doplňky, make-upem a šperky.

Ohodnoťte tento článek:
3,2
Právě čtete

Oblečení na svatbu pro hosty. Jak nešlápnout vedle?