Menu
WeddingMag
Pro nevěstu

5 tipů jak vybrat svatební boty

Adéla Beranová

Adéla Beranová

1. 9. 2014

Existuje pět věcí, které musí nevěsta zvážit před tím než řekne „ano“ svým svatebním botám. My je známe a rádi vám poradíme, jak si vybrat ty správné střevíčky na svatební den.

1. Buďte praktická

Vybírejte takové boty, které budou ladit s vašimi šaty. Berte v úvahu barvu, ale i tvar boty, stejně jako to, kde se budete vdávat. Mějte na paměti, že pokud se budete vdávat venku nebo třeba na zámku s kamennou přístupovou cestou, nejsou jehly ideální variantou. Ujistěte se, že vám budou boty pohodlné po celý svatební den.

2. Dopřejte si čas

Nenechávejte nákup svatebních bot na poslední chvíli. Čím dříve začnete brouzdat po obchodem, tím lepší získáte představu o nabídce. Tím si i utvoříte přesnou představu, jaké boty budou pro vás nejlepší a nakonec půjdete na jistotu a bez stresu si vyberete ty pravé.

3. Něco modrého?

Tradiční barva svatebních bot je samozřejmě bílá, ale pokud jste si ještě nevybrala něco modrého, jak velí tradice, proč by to nemohly být právě boty?

4. Prostě tančit

Když už jste se ujistila, že byste ve vybraných svatebních botách mohla celý den bez potíží chodit, zjistěte, jestli se vám v nich bude i pohodlně tančit.

Tip: Asi týden před svatbou si svatební boty takzvaně prošlápněte. Noste je celý den doma, abyste je případně vytvarovala přímo na vaši nohu nebo zjistila drobné nedostatky. Při prvním nošení jsou navíc i jemné otlačeniny úplně normální. Nechcete je ale přece mít i na svatbě.

5. Okoukněte místo obřadu a hostiny

Ještě než se opravdu rozhodnete pro některé střevíčky, jeďte se podívat na místo obřadu a hostiny a ujistěte se, že se vaše zamilované boty opravdu hodí na vaši svatbu. Někdy vás při pohledu na velké kameny, trávu či kluzkou dlažbu napadne svůj výběr přece jen přehodnotit.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

5 tipů jak vybrat svatební boty