Menu
WeddingMag
Pro nevěstu

Jak vybrat svatební boty. Zvažte všechny možnosti

Martina Mádlová

Martina Mádlová

19. 5. 2017

Možná vás napadne, že svatební boty nebude vůbec těžké vybrat. Máte pocit, že stačí zajít do prodejny a popadnout první hezké boty? Mýlíte se. Sice obvykle jsou schované pod šaty, ale vy sama v nich strávíte velkou část dne. Musíte v nich bez zakopnutí dojít k oltáři, tančit se svým milým i ostatními, hrát svatební hry, apod.

Správný výběr je opravdu důležitý. Nechcete si určitě ničit nohy v nesprávných a nepohodlných botách. Jestliže nejste zvyklá na boty na vysokém podpatku, vyberte si nějakou pohodlnější obuv nebo nějakou do zálohy, abyste se po obřadu mohla přezout.

Jak vybrat svatební boty?

V první řade je nutné dodržet pár zásad při výběru. Myslete na to, v jakém prostředí se svatba uskuteční. Podle toho vybírejte podpatky. Jestliže budete mít svatbu v přírodě, nebudou boty na jehlách tou pravou volbou.

Z materiálů je velmi oblíbená a slavnostní obuv saténová. Není ale příliš trvanlivá a hodí se na letní svatby, hladké a rovné terény. Jestliže chcete mít boty i na jiné příležitosti, volte obuv koženou.

Svatebním botám pro nevěsty asi stále ještě vévodí bílá, ale není už preferována vždy. Dnešní trendy nahrávají i jiným barvám, takže se nebojte zvolit tu, která je vašemu vkusu nejbližší. Oblíbená je slonová kost, champagne, bordó, černá a různé zdobení.

Jak vybrat svatební boty

S barvou svatebních bot můžete experimentovat. Zkuste zvolit barvu, která ladí s barvami na vaší svatbě

Nezapomínejte hlavně na to, že vše musí dobře ladit. Svatební boty vybírejte podle šatů a zároveň je nutné přihlédnout i k ročnímu období, ve kterém se svatba odehrává. Jiné boty se hodí na zámek, jiné do kostela, jiné na louku. Boty na svatbu by měly mít stejnou barvu jako vaše róba. Pokud budete mít například šaty s krajkou, vybírejte i boty s krajkou.

Svatební boty na vysokém podpatku

Samozřejmostí jsou boty na podpatku. Určitě si vyberte takový, abyste celý den netrpěla. Ideální jsou podpatky střední velikosti. Kdo chodí v podpatcích každý den, může zvolit i vyšší podpatky nebo jehly. Podpatky jsou symbolem svůdnosti a elegance. Úplně extrémně vysoké podpatky nejsou příliš vhodné. Hůře se v nich hodí a v průběhu dne mohou začít tlačit. Navíc je zde zvýšené riziko zakopnutí a pádu.

Svatební střevíčky pro princeznu

Velmi stylově vypadají zdobené střevíčky s malými perličkami. Úplně jako pro princezny. Skvělé jsou jednoduché lodičky, které jsou vhodné prakticky ke každým šatům. Pro svatbu v létě se skvěle hodí i svatební sandálky, které budou různě zdobené a v barvě ladící k šatům. Hezky vypadají i svatební boty na klínku, které velmi dobře ladí s netradiční svatební róbou.

Elegantní svatební boty

Velmi oblíbené jsou i střízlivé a elegantní lodičky nebo svatební balerínky. Hodí se ke každému typu šatů. Hodí se i ke kostýmkům a jednoduchým a elegantním střihům.

Svatební boty na pláž

Chystáte se na exotickou svatbu na pláži? Tomu musíte přizpůsobit i svou obuv. Nechcete, aby vám v pohodlné chůzi bránily nepohodlné boty na podpatku. Zkuste jemné a ploché sandálky. Při správném výběru budou vypadat naprosto skvěle.

Kde sehnat ideální svatební boty pro nevěstu?

Jak vybrat dámské svatební boty už víte, teď ještě, kde je koupit. Dostupné jsou ve specializovaných obchodech. Zkusit můžete svatební salón, kde mimo šatů často nabízejí i boty. Rovnou si i zkusíte, jak vám budou dohromady ladit. Další možnosti jsou i půjčovny nebo internetové obchody. Tam ale hrozí riziko, že se vám nebudou boty líbit tolik, jako na internetu nebo vám nebudou sedět. V tomto případě nezapomeňte nohu řádně přeměřit. Vybírejte hlavně v dostatečném předstihu, ať si boty trochu prošlápnete, než nastane váš velký den.

Ohodnoťte tento článek:
3,5
Právě čtete

Jak vybrat svatební boty. Zvažte všechny možnosti