Menu
WeddingMag
Plánování svatby

Co vše je nutné kolem svatby zaplatit?

Evžena Janovská

Evžena Janovská

8. 9. 2018

Ke svatbě patří nejen svatební šaty, snubní prstýnky, svatební kytice, květinová výzdoba, dobré jídlo, pití a hudba. Mezi další nezbytnosti, se kterými je nutné počítat, patří svatební oznámení, poplatek za obřad, doprava, fotograf, kameraman, případně také ubytování pro hosty a hlídání dětí.

Kolik nás bude stát svatební oznámení?

Svatební oznámení se posílá nejen těm, kteří se účastní svatební oslavy, ale všem, kdo by se měli o vaší svatbě dozvědět. Oznámení se rozesílá 1 až 2 měsíce před konáním svatby, doba dodání objednaných oznámení se pohybuje okolo 2 týdnů. Cena svatebních oznámení se pohybuje od 10,-do 60,- Kč dle typu oznámení. K ceně oznámení je nutné připočítat také poštovné. Pokud chcete poslat pozvánky na hostinu, za cca 20 ks zaplatíte cca 600,- Kč.

Co udělat, aby váš svatební obřad byl nezapomenutelný

Poplatky za obřad

Budete-li se brát mimo obřadní síň, je třeba počítat s poplatkem 1.000,-. Kč. Pokud je ženich nebo nevěsta cizinec, poplatek za obřad ho bude stát 1.500 až 2.000,- Kč. Obřad na zámku vás vyjde na 1.000 až 30.000,- Kč. Informace je třeba si předem zjistit na internetu. Při výběru je třeba dbát také na dostatečnou velikost pronajatého prostoru. Někdy je třeba pro konání svatebního obřadu na zámku nebo hradě získat také souhlas kastelána.

Kolik zaplatíme za profesionálního fotografa, kameramana?

Fotografa i kameramana si lze najmout na celý průběh svatby nebo pouze na část svatby, např. pouze na obřad. Za focení obřadu zaplatíte za 2 hodiny od 3.000 do 5.000,- Kč, za půl dne mu zaplatíte kolem 8.000,- Kč. Celodenní fotografování vás může stát více než 10.000,- Kč. V ceně bývá zhotovení fotografií a jejich grafická úprava. Kameraman vás bude stát cca 8.000,- Kč za 10 hodin natáčení.

Kolik zaplatíme za dopravu?

Další položky jsou individuální, pokud je např. místo obřadu, kostela a hostiny tak blízko, že tam lze dojít pohodlně pěšky, nepotřebujeme dopravní prostředky. V opačném případě je třeba si pronajmout auta, cena je dle značky, např. pronájem luxusního BMW nebo Mercedesu stojí cca 1.600,-. Kč za hodinu, jízda veteránem vyjde na cca 5.000,- Kč za dvě hodiny- Pronájem limuzíny vás vyjde na cca 2.500,- Kč za hodinu, pronájem kočáru se spřežením na cca 5.000,- Kč za hodinu.

Na kolik nás vyjdou další položky?

Mezi další položky může patřit ubytování pro hosty, hlídání dětí. Pokud ubytujeme hosty v penzionu, zaplatíme 200 až 500,- Kč za osobu na noc, pokud je však ubytujeme v hotelu, bude nás to stát cca 1.000,- Kč za osobu na noc. Pokud s sebou přivedou někteří hosté děti, je třeba jim zajistit hlídání. Hlídání dětí se pohybuje od 180,- Kč za hodinu.

Jak má vypadat dokonalé svatební auto pro nevěstu?

Bez čeho se lze na svatbě obejít

Jsou věci, bez kterých se nelze obejít, např. pokud nejste profesionální cukrář nebo cukrářka, doporučuje se svatební dort i ostatní dorty koupit. Podobná situace je u dalších věcí. Avšak při organizování vaší svatby nepotřebujete svatební koordinátorku. Zorganizovat svatbu si můžete sami, čímž ušetříte nemalé peníze. Svatební koordinátorka je placená hodinově, za jednu hodinu jí zaplatíte 300 až 500,- Kč. Koordinace obřadu vás vyjde na 1.000 až 2.000,- Kč, koordinace celé svatby vás může stát i 25.000,- Kč.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Co vše je nutné kolem svatby zaplatit?