Menu
WeddingMag
Svatební dekorace

Jak má vypadat dokonalé svatební auto pro nevěstu?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

11. 7. 2018

Svatební auto pro nevěstu je velmi důležité. Mělo by být luxusní a zároveň i romantické. Určitě nemůže vyjet jen tak. Proto by na něm neměly chybět vhodné svatební dekorace.  O svatební den je nevěsta tou, na kterou je upřena pozornost všech a automobil, kterým pojede, by takový měl být také.

Ze svatebního auta by měla nevěsta vidět dobře ven a zároveň by ani ona neměla být skrytá zrakům ostatních. Zdobení je ideální v bílé barvě, auto pohodlné a hlavně spolehlivé. Svatební den by asi trochu pokazilo, kdyby auto zůstalo stát někde uprostřed cesty a nevěsta by tak musela pokračovat v náhradní variantě.

Jaké svatební dekorace použít na auto pro nevěstu?

Při zdobení určitě dbejte na to, aby bylo poznat, kdo se v autě veze. Všichni by měli vědět, že je to automobil nevěsty. Proto se často dává jako dekorace svatební panenka. Často se ale vůz využívá i k odjezdu novomanželů ze svatby a je nutné ho nazdobit trochu univerzálněji. Mohou to být živé či umělé květiny, dva velké zásnubní prsteny, stuhy či balónky. Květiny by měly být barevně sladěny se svatební kyticí a celkově by auto mělo ladit se svatební výzdobou. Myslete také ale na barvu automobilu. Ideální je černé, stříbrné nebo čistě bílé.

Ve svatební koloně jede nevěsta jako poslední. V autě s ní obvykle jede její tatínek a svědek či svědkyně se šoférem. Řidič má nevěstě pomoct z auta a do auta, otevřít dveře a podat pomocnou ruku. Nevěsta se rozhodně nemá sama soukat dovnitř automobilu nebo ven z něj na místě obřadu. Počkejte, až řidič či někdo z přítomných pánů vám pomohou nebo se o to může postarat i ženich, pokud netrváte na tom, že vás až do obřadu nesmí vidět.

Nezapomeňte, že kvůli dekoracím nebudete moci jet s autem příliš rychle. Pokud by vás čekali vzdálenější přesuny, raději dekorace na cestu sundejte a upevněte je až před místem obřadu.

Svatební dekorace – dodejte své svatbě kouzlo

Na svatbu veteránem

Mezi velmi oblíbené svatební vozy patří rozhodně veteráni. Je to hlavně z toho důvodu, že se páry často berou někde na zámku, a právě k němu se veterán velice hodí. A pro mnoho mužů je to i splněný sen. Úžasné vozy jsou například Cadillac DeVille Hardtop či Lincoln Continental Mark IV Convertible. Oblíbená jsou i česká auta, třeba Škoda 100 nebo Tatra 603.

Luxus v podobě limuzíny

Přijet na svou svatbu jako slavná celebrita, to je snem mnoha nevěst. Proto si vybírají jako své svatební auto limuzíny. Dlouhá, luxusní limuzína se hodí k velkým svatbám. Působí honosně a rozhodně se nemusíte bát, že neupoutá pozornost okolí.

SUV pro nevěstu

Skvělý dojem udělá i robustní SUV. Působí luxusně a pohodlně. Uvnitř nechybí dostatek prostoru pro nadýchané svatební šaty nevěsty a po svatbě s ním můžete s ženichem v klidu odjet. Často takové auto má někdo ve vašem okolí a vy byste mohli ušetřit za půjčovné z půjčovny.

Kabriolet v letních dnech

Velmi moderní a stylový je také kabriolet. Nevěsta je rozhodně z automobilu vidět, a navíc je cesta velmi příjemná, pokud se svatba koná v horkých letních dnech. A bát se nemusíte ani o svůj účes. Střecha se dá vždy zatáhnout nebo lze použít i šátek.

Jak přijet na svatbu? Máme pro vás tipy tradiční i netradiční

Oblíbené luxusní značky automobilů

Které luxusní značky automobilů jsou na svatbu oblíbené a vzbudí velký ohlas?

  • Maserati Quattroporte 4,7 GTS V8
  • Ferrari California F1 4,3 V8
  • Bentley Continental Flying Spur W12
  • Audi S8 4,0 TFSI V8
  • Cadillac ATS 4×4 Turbo

Možná teď přemýšlíte, kde luxusní svatební auto máte sehnat. Naštěstí si ho nemusíte kupovat, protože ne každý na takového miláčka má. Existují autopůjčovny, které je mají v nabídce a půjčují je speciálně na svatbu. Stejně tak si můžete pronajmout i luxusní limuzínu či stylového veterána.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jak má vypadat dokonalé svatební auto pro nevěstu?