Menu
WeddingMag
Plánování svatby

Co udělat, aby váš svatební obřad byl nezapomenutelný

Evžena Janovská

Evžena Janovská

25. 9. 2014

Chcete, aby váš svatební obřad byl nezapomenutelným zážitkem? Je několik věcí, které udělají z vašeho svatebního obřadu nezapomenutelný zážitek. A mnohdy se jedná o drobnosti, podívejme se na ně blíže.

Přivítejte hosty

Jmenovité přivítání vašich svatebních hostů je nejen potěší, ale zanechá v nich příznivý dojem. K jmenovitému přivítání poslouží drobné kartičky, na nichž by kromě jména měla být napsáno něco, co daného hosta charakterizuje. Kromě kartiček slouží k přivítání hostů i drobné dárky, pro muže jsou vhodné bonboniéry, pro ženy čerstvé květiny.

Osobní přání pro vás i vašeho nastávajícího

Vyberte si někoho, kdo má dobrý rukopis a kdo umí dobře vytvořit texty, může to být váš přítel. Jeho úkolem bude napsat na luxusní papír nebo tkaninu, např. hedvábí osobní přání pro vás i vašeho nastávajícího. Toto přání vám oběma předá v obřadní síni.

Sliby

Několik minut před svatebním obřadem je nejlepší chvíle pro vzájemné písemné sliby vaše i vašeho nastávajícího. Originální způsob skládání slibů je napsat dopis svému ženichovi, ženich by měl udělat to samé pro vás a oba dopisy přiložit do krabice, ve které je láhev vysoce kvalitního vína. Krabici s vínem a sliby nechat zrát a obojí otevřít na výročí svatby, ideálně na 10. výročí vaší svatby.

Hudební doprovod k obřadu

Velice působivé je zajistit si hudbu, která vás i vašeho ženicha bude provázet k obřadu. Je třeba však pečlivého výběru skladby, ne každá skladba je vhodná pro tento okamžik. Při cestě obřadní síní k místu obřadu byste se měla držet s ženichem za ruku, jako symbol začátku společné cesty životem. Od této chvíle už není já, ale my.

Slavnostní výzdoba místa obřadu

Výzdoba může přispět k vytvoření slavnostní atmosféry. Může se jednat o různě naaranžované květiny, jiskřivé girlandy aj. Fantazii se meze nekladou, avšak výzdoba by měla být vkusná a vhodná pro tuto slavnostní příležitost.

Vytvořit slavností atmosféru obřadu

Slavnostní atmosféru obřadu může vytvářet také shromáždění hostů do kruhu během obřadu, přičemž uprostřed stojíte vy, váš ženich a oddávající. Shromáždění do kruhu je symbolem lásky, jíž se budete cítit obklopeni.

Nedělat dlouhé projevy

Hosté by vám a vašemu novomanželovi měli po obřadu popřát, je však vhodné poblahopřát stručně. Hosté by se měli vyvarovat dlouhých projevů, které mohou ostatní unavovat a nudit. Na vaší svatbě by se neměl nikdo nudit.

Novomanželský přípitek

Předávání snubních prstýnků a novomanželský polibek patří k tradičním věcem, které se dělají ihned po obřadu. Avšak novomanželský připít je originální nápad, který může podpořit slavnostní atmosféru obřadu. K přípitku jsou vhodné různé druhy luxusního vína nebo luxusního likéru.

Poděkujte svým hostům

Poděkování hostům, stejně jako jejich přivítání by mělo být jmenovité. Poděkujte každému ze svých hostů a podejte mu ruku. Objetí sice působí srdečně, bezprostředně, ne vždy je však vhodné. Je třeba rozlišovat, koho lze obejmout a koho ne.

Hudební doprovod na recepci

Na recepci, případně do kostela vás může provázet kapela, která hraje skladby vhodné pro tuto příležitost. Obřad v kostele probíhá podle pevně stanovených pravidel. Hudba vás také může doprovázet z kostela na recepci. Podmínkou je, že kostel, recepce nesmí být daleko od obřadní síně.

Zvyky

Různé zvyky, např. házení rýže nebo drobných kousků stuh, apod. patří k zakončení obřadu při cestě na recepci. Tyto zvyky mají za úkol připravit hosty na zábavu, která je čeká na recepci.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Co udělat, aby váš svatební obřad byl nezapomenutelný