×
WeddingMag

Co udělat, aby váš svatební obřad byl nezapomenutelný

Zdroj: Shutterstock.com

Chcete, aby váš svatební obřad byl nezapomenutelným zážitkem? Je několik věcí, které udělají z vašeho svatebního obřadu nezapomenutelný zážitek. A mnohdy se jedná o drobnosti, podívejme se na ně blíže.

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

Přivítejte hosty

Jmenovité přivítání vašich svatebních hostů je nejen potěší, ale zanechá v nich příznivý dojem. K jmenovitému přivítání poslouží drobné kartičky, na nichž by kromě jména měla být napsáno něco, co daného hosta charakterizuje. Kromě kartiček slouží k přivítání hostů i drobné dárky, pro muže jsou vhodné bonboniéry, pro ženy čerstvé květiny.

Osobní přání pro vás i vašeho nastávajícího

Vyberte si někoho, kdo má dobrý rukopis a kdo umí dobře vytvořit texty, může to být váš přítel. Jeho úkolem bude napsat na luxusní papír nebo tkaninu, např. hedvábí osobní přání pro vás i vašeho nastávajícího. Toto přání vám oběma předá v obřadní síni.

Sliby

Několik minut před svatebním obřadem je nejlepší chvíle pro vzájemné písemné sliby vaše i vašeho nastávajícího. Originální způsob skládání slibů je napsat dopis svému ženichovi, ženich by měl udělat to samé pro vás a oba dopisy přiložit do krabice, ve které je láhev vysoce kvalitního vína. Krabici s vínem a sliby nechat zrát a obojí otevřít na výročí svatby, ideálně na 10. výročí vaší svatby.

Hudební doprovod k obřadu

Velice působivé je zajistit si hudbu, která vás i vašeho ženicha bude provázet k obřadu. Je třeba však pečlivého výběru skladby, ne každá skladba je vhodná pro tento okamžik. Při cestě obřadní síní k místu obřadu byste se měla držet s ženichem za ruku, jako symbol začátku společné cesty životem. Od této chvíle už není já, ale my.

Slavnostní výzdoba místa obřadu

Výzdoba může přispět k vytvoření slavnostní atmosféry. Může se jednat o různě naaranžované květiny, jiskřivé girlandy aj. Fantazii se meze nekladou, avšak výzdoba by měla být vkusná a vhodná pro tuto slavnostní příležitost.

Vytvořit slavností atmosféru obřadu

Slavnostní atmosféru obřadu může vytvářet také shromáždění hostů do kruhu během obřadu, přičemž uprostřed stojíte vy, váš ženich a oddávající. Shromáždění do kruhu je symbolem lásky, jíž se budete cítit obklopeni.

Nedělat dlouhé projevy

Hosté by vám a vašemu novomanželovi měli po obřadu popřát, je však vhodné poblahopřát stručně. Hosté by se měli vyvarovat dlouhých projevů, které mohou ostatní unavovat a nudit. Na vaší svatbě by se neměl nikdo nudit.

Novomanželský přípitek

Předávání snubních prstýnků a novomanželský polibek patří k tradičním věcem, které se dělají ihned po obřadu. Avšak novomanželský připít je originální nápad, který může podpořit slavnostní atmosféru obřadu. K přípitku jsou vhodné různé druhy luxusního vína nebo luxusního likéru.

Poděkujte svým hostům

Poděkování hostům, stejně jako jejich přivítání by mělo být jmenovité. Poděkujte každému ze svých hostů a podejte mu ruku. Objetí sice působí srdečně, bezprostředně, ne vždy je však vhodné. Je třeba rozlišovat, koho lze obejmout a koho ne.

Hudební doprovod na recepci

Na recepci, případně do kostela vás může provázet kapela, která hraje skladby vhodné pro tuto příležitost. Obřad v kostele probíhá podle pevně stanovených pravidel. Hudba vás také může doprovázet z kostela na recepci. Podmínkou je, že kostel, recepce nesmí být daleko od obřadní síně.

Zvyky

Různé zvyky, např. házení rýže nebo drobných kousků stuh, apod. patří k zakončení obřadu při cestě na recepci. Tyto zvyky mají za úkol připravit hosty na zábavu, která je čeká na recepci.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..