Menu
WeddingMag
Svatební dekorace

Svatební auto? Tipy na originální svatební výzdobu

Martina Mádlová

Martina Mádlová

28. 8. 2019

Ke svatebnímu dni patří i bohatá a krásná výzdoba. Někdo jí ladí do stejných barev, jinde zase dávají přednost jednoduchosti a spíše i strohosti. Součástí výzdoby bývají i auta. I ta si na váš velký den zaslouží svou pozornost. A ne jen, co se týká údržby, ale i svatební výzdoby. Na autech se objevuje klasická panenka, umělá kytice, ale i prstýnky, velké mašle nebo srdce z okvětních plátků. Nezapomeňte ani na boční okýnka, kliky a i ženichovo auto. To si také zaslouží trochu pozornosti. Pěkné jsou cylindry nebo jednoduché kytice. Máme pro vás super nápady, jak by mohlo vaše svatební auto vypadat.

Není nutné propadat panice, vše se bez potíží zvládne. Ke kyticím pro nevěstu a maminky ještě připíšete na seznam kytice do auta (anebo něco jiného). A není to zase tak složité, protože květiny by měly ladit s kyticí nevěsty.

Svatební auto nevěsty

Auto nevěsty je to nejdůležitější auto na svatbě. Každý chce hlavně vidět nevěstu, a tak jim dopřejte impozantní pohled. Určitě jste investovala mnoho peněz do nádherných šatů, líčení i účesu, tak by byla škoda si to pokazit autem. Auto pro vás by mělo být to nejluxusnější, takže toto si zajistěte dopředu. Mělo by být nejen pohodlné, ale zároveň by se vám z něj mělo dobře nastupovat i vystupovat.

 

Když seženete dokonalé auto, můžete se pustit do výzdoby. V případě květinové výzdoby myslete na to, že by měla ladit s vaší kyticí. Zároveň řešte i barvu auta. Na bílém autě budou bílé květiny asi poměrně zbytečné. V módě jsou kytice, zdobné šerpy, balonky i dekorace kytic s mašlemi.

 

Svatební dekorace z živých květů

Živé květiny jsou velmi oblíbené a efektní, ale také drahé. Cena za svatební kytici a dekoraci na auto stojí i více jak 3000 Kč. Někdy se dá ušetřit tím, že se vytvoří z rostlin girlandy a na kapotě auta se vytvoří nějaký obrazec, pruhy, apod. Velmi efektivně vypadá například fialová girlanda na bílém autě. A nemusíte se obávat ani instalace dekorace. Připevňují se na kapotu přísavkami, které by měly být součástí držáku, ve kterém je uchycena aranžovací hmota.

Svatební auto dekorace

Fialová girlanda na bílém autě

Dekorace z pedigu

Pedig je přírodní materiál a vypadá velmi pěkně. Působí moderně a elegantně. Nesesychá, a tak můžete mít tyto dekorace připraveny už dlouho před svatbou.

Svatební srdce

Chcete, aby vaše auto skutečně nikdo nikde nepřehlédl? Pak můžete zvolat velmi efektivní květinové srdce. Měla by být dvě, každé v jiné barvě a upevněná na předku auta. A nezapomeňte, čím větší, tím lepší. Takové auto rozhodně nikoho nenechá na pochybách o tom, kdo v něm jede.

Svatební auto dekorace

Květinová srdce nikdo nepřehlédne

Levnější výzdoba svatebního auta

Jestliže nechcete vydávat za dekorace příliš mnoho peněz, můžete zvolit i jiné řešení. Auto vypadá velmi hezky ozdobené tylovými či vliselínovými mašlemi. Jejich počet i velikost volte podle své fantazie

Velmi romanticky a pěkně vypadají i plyšový medvídci oblečení jako ženich a nevěsta. Pokud plyšáky milujete směle do toho. Na svatebním autě se opravdu vyjímají.

Svatební auto dekorace

Krásně, romanticky i něžně vypadají na svatebním autě prsteny, které mohou vypadat jako květinové věnce. Je to opět levnější varianta oproti klasické výzdobě z květin. I tady platí, že barva květin by měla korespondovat s barvou kytice nevěsty.

Svatební auto dekorace

Trocha amerického stylu

Máte rádi trochu netradiční styl a chcete si svůj den užít na plné pecky? Pak zkuste svůj vůz nazdobit opravdu stylově. Na auta připevněte bláznivé mašle a balonky a za nárazník přivažte slavné plechovky. Vyberte si ty správné plechovky a budete rozhodně nepřehlédnutelní.

Svatební auto dekorace

Výzdoba auta ženicha

Ženich jede na svatbu v koloně jako první a je jasné, že právě jeho auto by mělo poutat pozornost. Na auto ženicha se velmi často dává cylindr, který je zdobený květinami. Použít můžete černý cylindr, ale i jeho bílou variantu. Ozdobit ho můžete ale i nápaditěji.

 

Retro nebo luxus

Který muž by nesnil o tom, že pojede na svou svatbu nějakým retro vozem. Veteráni zkrátka frčí a nějaký dokonale naleštěný a ozdobený květinami bude vypadat fantasticky. Umíte si představit, jak bude váš budoucí muž nadšený?

Kdo nerad retro, může to vzít z druhé strany a zvolit pořádný luxus. Poohlédněte se v půjčovně aut po nějaké luxusní limuzíně a užijte si svatební den jako filmová hvězda.

Svatební auto dekorace

Auta svatebčanů

Samozřejmě opomíjet byste neměli ani ostatní auta. I zde budou ideální dekorací květiny. Nemusí být jen živé, nádherné dekorace jsou i z květin látkových nebo papírových. Hezké dekorace jsou i z mašlí. Nestojí skoro nic, ale dokáží vytvořit úžasnou atmosféru.

Svatební auto dekorace

Nezapomeňte na kliky

I kliky aut a zpětná zrcátka si zaslouží pozornost. Velmi dobře v tomto případě vypadají organzové mašle. Jednoduše je přivážete atlasovou stuhou.

A je to. Svatební auto máte nazdobené a je úchvatné. Užijte si svůj svatební den, ať je jen prvním z nejkrásnějších dní vašeho života.

Svatební auto dekorace

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Svatební auto? Tipy na originální svatební výzdobu