Menu
WeddingMag
Plánování svatby

Chci na svatbě družičku – co musím zajistit

Evžena Janovská

Evžena Janovská

10. 9. 2018

Družička nebo družičky oživí svatbu a vnášejí do ní kus romantiky. Družička může být jedna nebo více, zpravidla jedna dospělá dívka a několik malých holčiček s košíčky plátků růží nebo několik dospělých dívek.

Vybrat družičce šaty

Jako nevěsta máte právo mluvit do výběru šatů družičky. Šaty družičky by měly barvou i střihem ladit s vašimi svatebními šaty. Družičky nemusí mít šaty stejné barvy jako nevěsta, avšak barvy jejich šatů by měly vytvářet harmonický celek. Koupit družice šaty, zvláště když máte na svatbě více družiček, není nijak levné. Je doporučováno využít půjčovny společenských oděvů, kde vám také ochotně poradí s výběrem šatů. Je samozřejmostí, že družičky by měly souhlasit s výběrem šatů

Vybrat družičce kytici

Kytice družičky nebo družiček by měla ladit se svatební kyticí nevěsty. Obvykle se jedná o malé kytice stejné barvy i stejných květů, pokud je družiček více. Mnohdy bývá kytice družiček tvořena některými květy, které jsou obsaženy v kytici nevěsty.

Šaty pro družičky: Proč nosí podobné šaty jako nevěsta?

Vybrat družičku

Velmi záleží na výběru družičky nebo hlavní družičky, pokud je více družiček. Družička vám jako nevěstě nejen nese vlečku, ale také vám pomáhá s přípravou svatby. S družičkou můžete řešit vše, družička je vaše pravá ruka, která vám pomáhá a psychicky vás podpoří. Úkolem družičky je také připravit vaši rozlučku se svobodou. Družička vám pomáhá i při vašem velkém dni, pokud máte na svatbě více družiček, hlavní družička na ně dohlíží.

Jak si správně vybrat družičku

Není třeba dodávat, že je třeba vybírat pečlivě. Družička by měla být vaše blízká, ať už sestra nebo budoucí švagrová nebo vaše nejlepší kamarádka. Družičku musíte znát, abyste věděla, co od ní můžete očekávat. Družička by měla být nekonfliktní, obětavá a upřímná. Měla by být také dobrá organizátorka.

Jak vypadá práce snů? Zkuste být profesionální družička

Pokud chcete na svatbě více družiček

Hlavní družička vám pomůže s výběrem ostatních družiček. I tyto družičky by měly být vaše příbuzné nebo příbuzné vašeho snoubence nebo vaše kamarádky, kolegyně nebo jejich dcery, pokud chcete na svatbě malé holčičky s košíčky plátků růží. Družičky by se měly navzájem shodnout a spolupracovat, je velmi trapné si vybrat družičky, které se vzájemně nesnášejí. Hádky, zlostné, kyselé obličeje a případné naschvály můžete ze všeho nejméně na svatbě potřebovat. Na svatbě se máte bavit a ne řešit konfliktní situace.

Co obnáší být družičkou? Zde je přehled toho nejdůležitějšího

Jak usnadnit družičce práci

Družička je vaše velká pomocnice již při přípravě svatby, měla byste jí jako nevěsta usnadnit práci tím, že jí dáte v dostatečném časovém předstihu seznam všech věcí, které chcete, aby pro vás zařídila. Važte si její pomoci a obětavosti. Choďte s ní na kávu, na nákupy, společně s ní relaxujte.

Ohodnoťte tento článek:
2
Právě čtete

Chci na svatbě družičku – co musím zajistit