Menu
WeddingMag
Inspirace na svatbu

Jak vypadá práce snů? Zkuste být profesionální družička

Martina Mádlová

Martina Mádlová

22. 5. 2018

Profesionální družička – zdá se vám tento termín nesmyslný? Ale takové zaměstnání opravdu existuje. Jaké to je, být družičkou doslova na „plný úvazek?“

Být profesionální družičkou je moderní především v USA nebo Velké Británii, kde existují agentury s profesionálními družičkami. Možná vás jako první napadne otázka. Proč si někoho najímat, když vám za družičku může jít kamarádka? To je určitě ideální varianta. Jenže co když nevěsta nemá žádné kamarádky nebo naopak jich má tolik, že nechce svým výběrem někoho urazit a všechny mít na svatbě nemůže. Profesionální družička neslouží jen k doplnění počtu. Není to pouze ta, která je vidět na fotkách a řekne pár slov o nevěstě. Její práce obnáší mnohem víc.

Jak pracuje profesionální družička

Profesionální družička funguje trochu jako svatební koordinátor, který se zúčastní celé svatby. Od ochutnávky dobrot až po noční zábavu. Zatímco družička z řad kamarádek nemusí mít zrovna náladu nebo čas, když nevěsta potřebuje něco zařídit, přinést nebo zorganizovat, profesionálka ho pro má vždy. Nikdy jí nebude nic na obtíž a vždy s úsměvem na rtech plní svou roli. Nebo by to tak alespoň mělo být.

Co obnáší být družičkou? Zde je přehled toho nejdůležitějšího

To hlavní ale, co profesionální družičku odlišuje, je honorář. Za jeden si můžete vydělat velmi zajímavou hotovost. Některé vydělávají až 100 EUR za hodinu a 800 až 900 EUR za jeden den práce. Pokud by vás taková práce zajímala, stačí vycestovat a nechat se najmout.

Profesionální družička se jeví jako ideální varianta pro nevěsty, které se bojí, že jejich vlastní družička by pro ně nic neudělala nebo je jim hloupé chtít po kamarádce, aby jí věnovala tolik času a pomáhala s organizací svatby. Mohlo by to být dokonalé řešení. Předejte se jakýmkoliv sporům. V podstatě je to výhra pro všechny – pro nevěstu i pro družičku.

Pokud milujete svatby, ráda organizujete a přitom vyděláváte peníze, je to ideální práce pro vás. Nic víc k tomu nepotřebujete. Jen nadšení a pevné nervy.

 

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jak vypadá práce snů? Zkuste být profesionální družička