Menu
WeddingMag
Zásnuby

15 nejdražších zásnubních prstenů všech dob. Kdo je vlastní?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

13. 3. 2019

Kolik peněz by měl muž věnovat na koupi zásnubního prstenu? Pololetní plat? Měsíční plat? Nic, protože zásnubní prstýnek přece není vůbec potřeba? To vše závisí na tom, jak moc muž svou budoucí ženu miluje a jak moc jsou pro oba drahé šperky důležité. Svou roli určitě hrají i dostupné finance. Najdou se ovšem i tací, kteří jsou ochotni dát za zásnubní prstýnek miliony dolarů. Podívejte se na 15 nejdražších zásnubních prstenů všech dob. Kdo je vlastní?

Pro obyčejné lidi není obvykle nikdy šperk důležitější než jejich auto či dům. Ale pro tyto neuvěřitelně bohaté muže, je pár milionů jen částka na papíře. Stačí se podívat na následující seznam nejdražších prstenů na světě.

1. Zásnubní prsten Jenifer Meyers

Slavná kráska ze seriálu Přátelé Jenifer Aniston se může pochlubit desetikarátovým prstenem s diamantem ve tvaru polštáře v hodnotě 1 milion dolarů, který jí daroval její, teď už manžel, Justin Theroux.

Jak změřit bez obav velikost prstenu?

Nejdražší zásnubní prsteny

2. Zásnubní prsten Robert Procop

Od manžela Brada Pitta dostala Angelina Jolie diamantový prsten o šestnácti karátech. Ty jsou vytvarované do podoby zkosených baget a lemují celý kroužek, který je vyroben z osmnácti karátového zlata. Stále také milion dolarů.

Nejdražší zásnubní prsteny

3. Zásnubní prsten Fred Leighton

Michael Douglas koupil své nastávající ženě Catherine Zeta-Jones diamant za milion dolarů. A vyplatilo se mu to. Jejich manželství stále drží a překonalo nejednu překážku.

4. Zásnubní prsten Anita Ko

Od svého snoubence Justina Verlandera dostala krásná Kate Upton jedinečný diamantový prsten s šestihranným tvarem za 1,5 milionu dolarů.

5. Zásnubní prsten Lorraine Schwartz

Ryan Reynolds daroval své budoucí ženě Blake Lively dvojitý karátový oválný řezaný diamant s osmnácti karátovým růžovým zlatem. Cena tohoto prstenu byla vyčíslena na 2,5 milionu dolarů.

Nejšílenější svatební šaty: Takto ve svůj svatební den určitě nechcete vypadat

6. Zásnubní prsten Harry Winston

Od manžela Aristotle Onassise dostala Jacquelin Onassis nádherný řezaný diamantový prsten za 2,6 milionu dolarů.

7. Zásnubní prsten Graff

Donald Trump si může dovolit to nejlepší. Proto své poslední ženě Melanii koupil broušený diamant s 25 karáty za 3 miliony dolarů.

8. Zásnubní prsten Neil Lane

Slavná zpěvačka s větším pozadím Jennifer Lopez dostala od svého bývalého manžela Marca Anthonyho vzácný modrý diamantový prsten s 8,5 karáty v celkové hodnotě 4,5 milionu dolarů.

9. Zásnubní prsten Cartier

I slavná Grace Kelly získala zásnubní prsten v hodnotě milionů dolarů. Manžel princ Rainier III. z Monaka jí daroval smaragdový diamantový šperk za 4,6 milionu dolarů.

10. Zásnubní prsten Paris Hilton

Dědička svahového hotelového impéria Hilton se nějaký čas pyšnila hned dvěma úchvatnými kousky od svého bývalého snoubence Parise Latsise. Jeden prsten byl pětadvacetikarátový bílý diamant za 4,7 milionu dolarů a druhý jedenadvacetikarátový za 4 miliony dolarů. I když vztah nakonec nevydržel, byl dražší prsten prodán a peníze použity na pomoc obětem hurikánu Katrina.

10 nejdražších svateb všech dob. Čí svatba stála přes 900 milionů korun

11. Zásnubní prsten Lorraine Schwarz

Zpěvačka Beyoncé nosí na svém prstu zásnubní prsten za pět milionů dolarů. Bezchybný diamant s vyřezávaným smaragdem a osmnácti karáty jí daroval její přítel a raper Jay-Z.

12. Zásnubní prsten z Argyle

Zpěvák Enrique Iglesias rád rozmazluje svou blonďatou tenisku Annu Kournikovou. I proto jí daroval jedenáctikarátový hruškovitý diamant za 5,4 miliony dolarů.

13. Zásnubní prsten Lorraine Schwarz

Kim Kardashian dostala od svého manžela patnáctikarátový diamant s různými mikro efekty v celkové hodnotě 8 milionů dolarů. Nebyl to první zásnubní prsten, který Kim nosila na svém prstu. Ten první, od fotbalového hráče Krise Humphriese stál 2 miliony dolarů a manželství vydrželo pouhé dva měsíce.

14. Zásnubní prsten Krupp Diamant

Nádherný a ohromující zářivý kousek s 33, 10 karáty v hodnotě 8,8 milionu dolarů získala od svého bývalého manžela Richarda Burtona Elizabeth Taylor.

Jak vypadají nejdražší svatební šaty všech dob? Podívejte se sami

15. Zásnubní prsten Wilfred Rosado

Mariah Carey se v době, kdy byla zasnoubená s Jamesem Parkerem, mohla chlubit diamantovým a platinovým prstenem s 35 karáty. Stál neuvěřitelných 10 milionů dolarů.

Podívejte se, které krásky nosí šperky za miliony dolarů v naší fotogalerii

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

15 nejdražších zásnubních prstenů všech dob. Kdo je vlastní?