Menu
WeddingMag
Svatební šaty

Jak vypadají nejdražší svatební šaty všech dob? Podívejte se sami

Martina Mádlová

Martina Mádlová

18. 6. 2018

Nádherná svatební róba, to je sen snad každé budoucí nevěsty. Některým stačí jen něco jednoduchého a levného za pár tisíc z půjčovny a někdo chce zase šaty, nad kterými budou všichni žasnout. Šaty, které vám dnes představíme my, si ale může dovolit opravdu jen pár vyvolených. Podívejte se na nejdražší svatební šaty v historii.

Dokázali byste si představit, že na sobě máte šaty, které stály tolik, jako rozpočet nějaké malé země? Nebo že pro výrobu vašich šatů muselo být použito peří z několika desítek ptáků? Či by se vám líbily šaty, které se skutečně třpytí tak až oči přecházejí, protože jsou vyrobené ze samých diamantů? Všechny existují a všechny jsou neskutečně drahé. A které jsou na úplné špici?

Špičky mezi nádhernými svatebními róbami

Nejdražší svatební šaty nesou příhodný název Diamond (podle použitých drahých kamenů). Pocházejí z dílny Renée Straussové, která vlastní velmi úspěšný svatební salon v Beverly Hills a Martina Katze, prodejce vzácných šperků. Na šatech je umístěno asi 150 karátů diamantů a jejich hodnota se odhaduje na cenu 12 milionů dolarů.

Další úchvatná róba je dílem japonského svatebního návrháře Yumiho Katsury. Zářivě vyšívané hedvábí a satén zdobí zelené a bílé diamanty. Nechybí bílé zlato a pravé perly. Hodnota šatů je asi 8,5 milionů dolarů.

Opravdu fascinující šaty spatřily světlo světa v roce 2009, a i když na sobě nemají ani diamanty a ani perly, patří k nejdražším robám na světě. Jsou totiž z opravdového pavího peří. Na výrobu šatů s vlečkou jich bylo použito 2009.

Pokud byste chtěla být obalená hedvábím, připravte si asi 380 000 dolarů. Hedvábné šaty protkané platinovou přízí představil na klenotnickém festivalu v roce 2008 v Hatton Garden v Londýně italský módní návrhář Mauro Adami. Na šaty bylo použito 40 metrů luxusního hedvábí.

Galerie: Svatební šaty s tylovou sukní, které by chtěla každá nevěsta

Svatební modely slavných celebrit

Drahé šaty a doplňky zdobily a zdobí nejednu slavnou osobnost. U svatebních modelů to platí dvojnásob. Za příklad můžete dát například Madonnu, která při své svatbě s Guyem Ritchiem (už bývalý manžel) prostřídala hned tři modely šatů, včetně modelu od Donatelly Versace.

V šatech zdobených křišťálovými kameny Swarovski se vdávala Katie Holmes, když si brala Toma Cruise a Victoria Beckham kdysi ohromovala svou šestimetrovou vlečkou a šaty asi za 2 miliony korun.

10 nejdražších svateb všech dob. Čí svatba stála přes 900 milionů korun

Nejdražší svatební šaty v Čechách

Drahé šaty nejsou jen v zahraničí. I u nás máte kousky, které si jen tak nějaká nevěsta dovolit nemůže. Na jubilejním 10. ročníku Svatební šaty roku 2009 předvedla návrhářka Soňa Hlaváčková svatební šaty s diamanty a drahými kameny. Model byl vyroben ze 120 metrů látek (satén, ručně tkaná francouzská krajka a italský tyl). V šatech v hodnotě 3,5 milionů korun se ale česká nevěsta nevdávala. Získala je nevěsta ze Spojených arabských emirátů.

Luxusní modely si na svou svatbu velmi často vybírají české celebrity. Honosným modelem od Very Wang se mohla pochlubit teniska Nicole Vaidišová.

Pokud chcete vidět, jak vypadají takové šaty za miliony, můžete se pokochat v naší fotogalerii a nechat se inspirovat. Některé kousky jsou opravdu dechberoucí.

Ohodnoťte tento článek:
3,9
Právě čtete

Jak vypadají nejdražší svatební šaty všech dob? Podívejte se sami