Menu
WeddingMag
Zásnuby

Jak změřit bez obav velikost prstenu?

Redakce

Redakce

27. 6. 2018

Obdarovat někoho prstenem většinou nevede k ničemu dobrému, protože se stává, že neodhadnete velikost. Přitom spočítat nebo změřit jeho velikost není vůbec nic těžkého. Jak zjistit správný rozměr?

Jak změřit prsten?

Zcela nejjedhodušší způsob je, že vám ve zlatnictví změří prst a podle něho začnete teprve vybírat. Ne vždy můžete mít však možnost navštívit odborníka. Na internetu totiž dnes najdete širokou nabídku šperků, kde rozměr prstenu potřebujete znát dopředu.

Snubní prsteny nemusí být stejné. Buďte originální, ale sladění

Měření prstu provázkem

Existuje několik tipů, jak zjistit ten správný rozměr a k jednomu z nich budete potřebovat obyčejný kousek provázku. Postačí bohatě necelých deset centimetrů. Ten silně utáhněte kolem prstu a fixem si označte překřížené místo.

Provázek následně sundejte. Měly by na něm být dvě označené čárky, které vznikly fixem. Přiložte ho k pravítku a změřte vzdálenost obou bodů. Kolik milimetrů vám vyjde, taková bude výsledná velikost prstenu. Takže v případě padesáti pěti milimetrů se bude jednat o velikost prstenu padesát pět.

Snubní prsteny – jak o ně správně pečovat, aby si zachovaly svůj lesk?

Na co si dát pozor při měření prstenu

Provázek je nutné vždy silně utáhnout. Kdybyste ho nechali volně, mohlo by se vám stát, že koupíte příliš velký prsten.

U výběru si dejte pozor i na kloubky na prtech. Nemuseli byste přes ně prsten provlékout. Měřzě vždy při pokojové teplotě.

Ohodnoťte tento článek:
3
Právě čtete

Jak změřit bez obav velikost prstenu?