Menu
WeddingMag
Pro nevěstu

10 nejdražších svateb všech dob. Čí svatba stála přes 900 milionů korun

Martina Mádlová

Martina Mádlová

20. 9. 2017

Pro každou nevěstu je svatba jeden z nejkrásnějších momentů v životě. Tento den je ale spojen i s velkými přípravami, které rozhodně nejsou zadarmo. Zcela určitě ale nestojí tolik, jako svatby některých slavných lidí. Podívejte se na ty nejdražší v historii.

1. Catherine Zeta-Jones a Michael Douglas

Nádherná Catherine Zeta-Jones a její milý Michael Douglas se vzali v roce 2005. Na svatbě opravdu nešetřili a doslova se vyřádili. Pozvánky byly napsané neviditelným inkoustem a hologramy. Pozváni byli slavní hosté jako Sean Connery, Jack Nicholson či Michael Caine. Slavnostní ceremoniál se odehrával v hotelu Plaza v New Yourku, který hlídalo přes 50 policistů. Jen nejvěstina diamantová tiára vyšla na 300 000 dolarů a její šaty  od Christian Lacroix na 140 000 dolarů. Celkem vyšla jejich svatba v přepočtu na 28,5 mil. korun.

Opravdu pohádkový pár

2. Tom Cruise a Katie Holmes

Slavná svatba, která bohužel neslavně skončila, se odehrála v roce 2006 na hradě Odescalchi u Říma. Pozváni byli i Will Smith, Jenifer Lopez, David Beckham a mnoho dalších známých tváří. Jen za letenky a ubytování dali novomanželé 900 000 dolarů a za 300 láhví vína 180 000 dolarů. V přepočtu vyšla svatba na celých 38 mil. korun.

Tom Cruise a Katie Holmes

Tom Cruise a Katie Holmes

Čtěte také: Přípravy na velký den: Dokonalá svatební tabule

3. Christina Aguilera a Jordán Bratman

Popová hvězda Christina Aguilera se v roce 2005 provdala za hudebního producenta. Pohádková svatba se odehrávala na vinici v Napa Valey a zúčastnilo se jí 150 hostů. Christina na sobě měla šaty ve španělském stylu Christian Lacroix za 80 000 dolarů. Dekorace zahrnovaly zimní tematické stany s bílými růžemi, stříbrem a krystaly. V přepočtu vyšla celá svatba na 55 mil. korun.

Skutečně impozantní svatba

Elizabeth Hurley a Arun Nayar

Elizabeth Hurley a Arun Nayar

4. Elizabeth Hurley a Arun Nayar

Krásná supermodelka si vzala bohatého indického podnikatele. Pár se vzal na zámku Suderly v Gloucestershire a poté za osm dní ještě vyrazil na druhý obřad do paláce Umaid Bhawan v Jodhpur. Jen za soukromé tryskáče zaplatili přes 100 000 dolarů (cca 7,5 milionu korun) a za ubytování svých hostů asi 10 000 dolarů za noc (celkem asi 2,5 milionu). Celková částka za svatbu pak činila 65 mil. korun.

 

5. Paul McCartney a Heather Mills

Legendrání člen skupiny Beatles a velmi úspěšný textař si v roce 2002 vzal modelu s amputovanou nohou a aktivistku za lidská práva. Jejich svatba s indickou tématikou se odehrávala v Monaghanu v Irsku. Představily se na ní indické tanečnice, hostina byla vegetariánská. Za květinovou výzdobu dala nevěsta s ženichem 145 000 dolarů (3,5 mil. korun) a za ohňostroj 150 000 (3,8 mil. korun). Celkem je svatba vyšla na 90 mil. korun.

Paul McCartney a Heather Mills

Paul McCartney a Heather Mills

6. Elizabeth Taylor a Larry Fortensky

Ikonická hvězda filmového plátna Elizabeth Tylor si v roce 1991 vzala o dvacet let mladšího stavebního dělníka. Byla to její osmá svatba a byla mnohem větší než všechny předchozí. Probíhala na ranči Neverland, který patřil Michaelu Jacksonovi, který nevěstu zároveň i odvedl k oltáři. Dalšími významnými hosty byli: Liza Minneli, Eddie Murphy či Nancy Reagen. Manželství trvalo pouhých pět let, ale podle některých je to na Elizabeth Taylor až moc. Celková částka za svatbu překonala 100 mil. korun.

Pompézní svatba se odehrávala na ranči Neverland

 

Čtěte také: Svatba na pláži není jen pro nejbohatší

7. Chelsea Clintonová a Marc Mezvinsky

Dcera Billa a Hillary Clintonových si v roce 2010 vzala svého kamaráda z dětství. Jejich svatba probíhala jako velkolepá zahradní slavnost. Na 600 000 dolarů vyšly klimatizované stany, dort na 11 000 dolarů. Nevěsta byla překrásná ve svatebních šatech Vera Wang. Hosté byli opravdu exkluzivní včetně slavné Oprah Winfrey. Rozhodně se nešetřilo na rozmazlování hostů a na bezpečnostních nákladech. Celková částka se vyšplhala na 125 mil. korun.

Romantická láska z dětství

8. Wayne Rooney a Coleen McLoughlin

Nejlépe placený fotbalista všech dob si vzal svou životní lásku v roce 2008. Začali spolu chodit již v jejích 16ti letech. Jejich svatba představovala charterový let pro 65 Britů, kteří letěli pronajatým letadlem z Londýna do Janova, kde se odehrával maškarní bál. Tam byli několik dní a cestovali mezi drahou jachtou a pětihvězdičkovým hotelem. Samotný obřad se odehrával ve vile ze 17. století a recepce ve středověkém opatství nad Janovským zálivem. Celkem vyšla svatba na 200 mil. korun.

Velká láska, co dodat

9. princ William a Kate Middleton

Slavnou královskou svatbu sledovali miliony diváku nejen v Británii. Kate vystudovala dějiny umění na univerzitě v St. Andrews, kde se také poprvé setkala se svým princem. Jejich přátelství se změnilo v lásku a i přes nějaké karamboly a dočasný rozchod se v roce 2010 oficiální zasnoubili a vzali se pak 29. dubna 2011 ve Westmirském opatství. Na svatbě se rozhodně nešetřilo. 800 000 dolarů (20 mil. korun) stály květiny, 80 000 dolarů (2 mil. korun) a svatební šaty 400 000 dolarů (10 mil. korun). Svatebního obřadu se zúčastnilo 1900 hostů, slavnostního obědu 600 a večeře už jen 300. Celkem vyšla svatba na 850 mil. korun.

Svatba prince Williama a Kate Middleton

10. princ Charles a lady Diana

Další slavná královská svatba se odehrála v červenci 1981. Princ Charles si vzal křehkou a mladou dívku v katedrále svatého Pavla. Diana na sobě měla svatební šaty s volánky, hedvábím a krajkou. Obřad vidělo přes dva miliony diváků. Dva týdny trvaly přípravy dortu, protože se navíc přidělával i jeho duplikát, kdyby se ten první nějak poškodil. Kytici princezny tvořily růže, frézie, orchidej, konvalinky, břečťan a myrta s rozrazilem. Kytice byly celkem tři (na vyzkoušení, focení a na svatbu). Celkem vyšla jejich svatba na 912 milionů korun.

Čtěte také: Kolik peněz stojí svatební hostina či dort

Ohodnoťte tento článek:
4,7
Právě čtete

10 nejdražších svateb všech dob. Čí svatba stála přes 900 milionů korun