Menu
WeddingMag
Pro nevěstu

Zásnubní party. Víte, jak jí naplánovat?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

15. 8. 2018

Zásnubní party, známější pod názvem „rozlučka se svobodou“ je oblíbenou tradicí, při které můžete společné se svými přáteli a rodinou oslavit poslední dny svobodného života. Její průběh je jen na vás. Může ji pojmout jako velkou legraci, uspořádat něco vzrušujícího nebo ji naplánovat na víc míst i delší čas. Můžete ji ale klidně uspořádat i doma. Rozhodně to neznamená, že bude horší a méně šik.

Zásnubní party může mít svou ženich i nevěsta, ale není ani žádnou výjimkou, že slaví oba dohromady. Podle tradic by ji měli organizovat svědci snoubenců, ale ve většině případů si ji organizují budoucí manželé sami nebo s pomocí přátel. Jak při plánování postupovat?

Začněte seznamem hostů

Až budete tvořit seznam hostů, rozhodně nezvěte nikoho, kdo není pozvaný i na svatbu. Bylo by to nepříjemné pro obě strany. Také vynechte hosty, které byste zvali jen proto, že se vám zdá, že musíte. Je to vaše rozlučka, a tudíž si také vy určujete, koho na ní chcete mít. Jestliže však přesto tápete nebo nechcete urazit, držte se tohoto pravidla. Pozvěte jen nejbližší přátele a rodinu.

Tipy na program dámské rozlučky se svobodou

Až bude hotový seznam hostů, jsou na čase pozvánky. Ty nemusí být v tištěné formě a na ozdobném papíru jako ty svatební. Klidně využijte jen sociální sítě, emaily či telefon. Určitě se za to nikdo nebude zlobit.

Zásnubní party

Výzdoba a dekorace

Jestliže jste spíše člověk, který má rád poklidnější večírky a plánujete party u vás doma, s výzdobou to nepřehánějte. Určitě nezapomeňte na květiny. Ty mohou být naaranžované u dveří a na stolech nebo skříňkách. Nádherně vypadají různá závěsná světýlka a svíčky. Hodně parády udělají klasické balonky. Nechcete-li klasiku, kupte si balónky ve tvaru písmen a nafoukněte je heliem. Vyrobit si můžete také papírové květiny, tzv. pom-poms. Jejich výroba nevyjde draze a zvládnete to klidně i doma.

Svatební pom-poms. Vyrobte si originální dekorace na svatbu

Jídlo a pití

Bez dobrot na stolech a lahodných moků nemůže existovat žádná zásnubní party. Rozhodně vás jídlo nemusí vyjít na tisíce. Zaměřte se spíše jen na menší chuťovky. Ideální budou jednohubky, chlebíčky, oříšky apod. Určitě nic nezkazíte ani ovocem či zeleninou. Skvěle vypadají třeba srdíčka vykrojená ze sendvičů, italské bruschetty pohladí na jazyku, caprese na špejlích také potěší. Nezapomeňte něco sladkého – mini dortíky, čokoládovou fontánu s ovocem apod. A klidně se i můžete domluvit s hosty, zda by každý mohl něco donést.

K pití mějte připravené alkoholické i nealkoholické nápoje. Na přípitek se skvěle hodí růžové šampaňské. Připravte třeba nějaké koktejly a domácí limonády. Když to vše krásně naaranžujete na stůl, hosté budou nadšení.

Tipy jak uspořádat program pánské rozlučky se svobodou

Hry a zábava

Na žádné rozlučce se svobodou by neměla být nuda. Mimo klasického tance a povídání si s přáteli, byste měli vymyslet i nějaké zajímavé hry a zábavu, která ostatní potěší. Dámy si mohou udělat třeba „den krásy“, kdy se společně nalíčí, učešou a na závěr třeba udělají módní přehlídku z různorodého oblečení, které objeví ve skříni. Pro pány může být zajímavá třeba ruleta, kostky nebo karty, ale přesně tak, jako v prestižním kasinu. Využít můžete i různé společenské hry, jako jsou Aktivity, Monopoly apod.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Zásnubní party. Víte, jak jí naplánovat?