Menu
WeddingMag
Svatební šaty

Svatební šaty pro těhotné. Vyberte si vhodný střih i cenu

Redakce

Redakce

2. 8. 2017

Až třetina všech nevěst se totiž vdává s těhotenským bříškem. Někdo se rozhodne pro svatbu právě kvůli nastávajícímu miminku, anebo se prostě „zadaří“ brzy po zásnubách. S tím, jak se budoucí maminky připravují na společný život ve třech, z pochopitelných důvodů nechtějí utrácet za svatební šaty velké peníze. Až se miminko narodí, bude se jistě každá koruna hodit! Proto se nyní podíváme, jak pořídit svatební šaty pro těhotné levně a zároveň vypadat naprosto perfektně!

Těhotenské svatební šaty levně

Aniž byste byly těhotné, může vám vysoká investice do svatebních šatů, které (doufejme) použijete v životě pouze jedenkrát, připadat jako naprosto zbytečná. A to zcela oprávněně! Zejména, pokud čekáte miminko. Co navíc se šaty po svatbě? Většinou bývají poměrně rozměrné a málokdo si může dovolit je skladovat ve skříni či v šatně. Máte na výběr z několika možností, jak situaci řešit. Podíváme se na ně podrobněji. Nejprve si však řekneme něco o tom, které těhotenské šaty jsou pro vás co do střihu nejvhodnější.

Těhotenské šaty na svatbu

Nevěsty mohou mít obavy, zda budou s rostoucím bříškem, případně s přibývajícími kily na své svatbě tak krásné, jak si vždy představovaly. Zcela zbytečně! Většina nevěst se vdává ve 3. až 5. měsíci těhotenství. V tomto raném stádiu lze využít většinu z klasické nabídky svatebních šatů, které mají vzadu šněrování. Pomocí šněrování si svatební šaty můžete dle potřeby povolit nebo přitáhnout, aby vám perfektně seděly. Kolikrát se šaty pořizují i několik měsíců dopředu. Pokud budou mít šněrování, máte jistotu, že vám i pak dobře padnou.

Svatební šaty pro těhotné – áčkový střih

Střih šatů by měl být „áčkový“, tedy sukně dolů rozšířená. Naopak nevhodné jsou vypasované úzké šaty. Bříško většinou v tomto stadiu těhotenství nebývá tak velké, aby bylo nutné volit těhotenský střih. Volbou vhodných svatebních šatů lze dokonce i velmi dobře těhotenství zamaskovat, takže se svatební hosté o vašem těhotenství nemusí dozvědět, pokud si to nepřejete.

Čtěte také: Svatební šaty pro malou postavu. Jak vyzdvihnout své přednosti

Těhotenské svatební šaty – empírový střih

Pokud upřednostňujete pohodlnější svatební šaty, které budou volnější přes bříško, anebo se vdávají ve vyšším stádiu těhotenství, zvolte svatební šaty určené přímo pro těhotné. Ty jsou v naprosté většině empírového střihu, který je shodou okolností v současnosti velice oblíbený nejen mezi těhotnými. Co se týče materiálu, nesáhnete vedle, pokud se rozhodnete pro těhotenské svatební šaty krajkové či tylové.

Těhotenské svatební šaty. Pomůže půjčovna

Populární variantou mezi nevěstami je samozřejmě možnost si svatební šaty zapůjčit. To platí i pro těhotenské svatební šaty. Vyberete si takové, které vám skvěle padnou, ale počítejte s tím, že půjčení šatů stojí minimálně 5000 Kč. Pokud se nedopatřením svatební šaty pro těhotné nějak poškodí, budete platit opravu, pokud tedy nebyly šaty v půjčovně proti škodě za příplatek pojištěné.

Čtěte také: Vdáváte se v létě? Kde seženete krásné svatební šaty

Prodej těhotenských svatebních šatů

Trváte-li na tom, že si své svatební šaty koupíte, ať již nové či nošené, jsou dva způsoby, jak nákup realizovat. Buď v kamenném obchodě, anebo na internetu. Pokud si přejete pouze a jen šaty nové, doporučujeme nákup v kamenné prodejně. Výhodou je, že si šaty můžete rovnou vyzkoušet „v reálu“. S velkou pravděpodobností bude šaty potřeba trochu zabrat či upravit.

Svatební šaty pro těhotné

Nové krásné těhotenské svatební šaty seženete také na internetu. Pokud vám nebudou sedět přesně, krejčovské úpravy svatebních šatů se pohybují maximálně do tisíce korun, většinou však okolo pěti set korun, dle složitosti úpravy.

Počítejte s tím, že nové šaty většinou pod 10 000 Kč neseženete. Je ovšem pravda, že se pak dají znovu prodat, tedy za třetinu, maximálně za polovinu původní ceny. Prodej takto specifického zboží trvá většinou několik měsíců. A mezitím je potřeba šaty někde uskladnit.

Čtěte také: Svatební šaty – Koupit nebo půjčit?

Těhotenské svatební šaty. Využijte bazar

Další oblíbenou variantou mezi těhotnými nevěstami je nákup svatebních šatů v bazaru. Některé webové stránky se specializují přímo na prodej těhotenských šatů. V nabídce mají také svatební šaty pro těhotné. Samozřejmostí je, že si takto zakoupené šaty necháte profesionálně vyčistit, což může stát také okolo tisíce korun. Nicméně v nabídce internetových bazarů si můžete pořídit opravdu nádherné šaty z renomovaných salonů za zlomek původní ceny. Kolikrát je tedy lepší pořídit si luxusní šaty z bazaru než si za stejnou cenu koupit šaty nové, ale méně propracované a kvalitní…

Čtěte také: Cvičení pro těhotné. Jak se udržet v kondici

Těhotenské svatební šaty levně

V bazaru se dají pořídit těhotenské svatební šaty již od 3000 Kč. Pokud vás bude prodávající ujišťovat, že na svatbě tyto šaty neměla, můžete tomu věřit, ale nemusíte. Lepší bude, když se s prodávající za účelem předání šatů sejdete osobně, abyste se přesvědčila, v jakém stavu šaty opravdu jsou. Lze předpokládat, že většina šatů v bazaru nebyla použita pouze jednou či vůbec, jak prodávající ve velkém hlásají, ale že je možné, že se takto „točí“ již několikrát. Musíte si však uvědomit, že takto tomu je i ve svatebním salonu.

Čtěte také: Jak žehlit svatební šaty rychle a efektivně

Ať už se rozhodnete jakkoli, vězte, že během těhotenství se do krevního oběhu vylučuje obrovské množství ženského hormonu estrogenu, díky kterému vypadají nastávající maminky tak úchvatně! Mají zářivější pleť, měkčí rysy, jiskru v oku a vydávají pro nastávajícího manžela naprosto neodolatelné feromony. Svatba v období těhotenství se tak nakonec jeví jako ta nejšťastnější volba!

Ohodnoťte tento článek:
3
Právě čtete

Svatební šaty pro těhotné. Vyberte si vhodný střih i cenu