Menu
WeddingMag
Svatební šaty

Svatební šaty pro malou postavu. Jak vyzdvihnout své přednosti

Redakce

Redakce

14. 8. 2019

Vybrat perfektní svatební šaty pro malou postavu nebylo nikdy snazší. Svatební šaty jsou možná tím nejdůležitějším na celé svatbě, samozřejmě kromě výběru ženicha. Pokud máte to štěstí a jste drobné postavy, bude pro Vás hračka dosáhnout vzhledu spanilé krásky. Ženich vedle Vás vždy bude vypadat urostle a mužně, což mu dodá sebevědomí. Vyplatí se ovšem dodržovat několik pravidel, abyste na Váš vysněný den vzpomínala s radostí po celý život.

Potlačit nedostatky, vyzdvihnout klady

Šaty by měly v prvé řadě vytvářet dojem delší siluety. Vynikající volbou jsou jakékoli splývavé šaty, z jednotného materiálu. Můžete si ale dovolit také objemově výrazné šaty, aniž byste v nich působila mohutně. Dávejte si ale pozor, aby vám nebyly příliš dlouhé nebo aby na vás neplandaly. V takovém případě byste vypadala ještě drobnější. Šaty je pochopitelně vhodné doplnit botami na vyšším podpatku.

Jak vybrat svatební boty. Zvažte všechny možnosti

Empírový střih

Vůbec nejvhodnější jsou šaty empírového střihu. Tento střih je specifický svým rozšířením od prsou k zemi. Šaty bývají zdobeny v oblasti hrudníku výraznou stuhou či výšivkou. Empírový střih nádherně prodlouží postavu, zvýrazní hrudník, schová případné nedostatky v oblasti bříška, a sluší tak i nastávajícím maminkám. Pozor ale, empírový střih není vhodný pro každého.

Střihy vhodné pro postavu jablka

Pokud máte úzké boky a nevýrazný pas, skvěle vám padnou splývavé šaty. Pokud chcete mít šaty přepásané, pas nebo šerpu volte rovnou pod prsy. Lépe tak zakryjete bříško. Vynikající volbou jsou například šaty s překládaným výstřihem. I zde platí, že v jednoduchosti je krása. Zcela nevhodné jsou korzetové šaty. Můžete si pohrát s barevností, současným trendem je např. ombré barvení svatebních šatů, kdy je spodní část přechodově tónována do barvy starorůžové, šampaňské či stříbrnošedé. Štíhlé boky jsou vaší devizou, upoutejte na ně pozornost!

Fotogalerie: Proč zvolit krátké svatební šaty?

Střihy vhodné pro postavu hrušky

Ženám, které mají štíhlejší horní část těla, padnou hlubší výstřihy, ať už kulaté, hranaté či do V, které odhalují krk a prodlužují ramena. Můžete si dovolit i výraznější zdobení dekoltu nebo zajímavé šperky, které přilákají pozornost. Narodila jste se pro korzetové šaty nebo přiléhavý horní díl. Krásně tak zvýrazníte svůj štíhlý pas. Na ten můžete upozornit také přepásáním nebo výraznou šerpou.

Sukni volte splývavou s co možná nejmenším objemem. Skvělý pro Vás bude střih spodního dílu s tvarem do A. Pozor ale, látka nesmí být příliš tenká, aby zbytečně neobtahovala. Můžete si dovolit krásně zdobené, nabírané rukávky v romantickém stylu. Pokud máte štíhlé ruce, budou vám slušet šaty s americkými průramky, které zvýrazní vaši štíhlou siluetu a ramena. Můžete si dovolit také střihy šatů s odhalenými zády.

Střihy pro postavu obráceného trojúhelníku

Máte štíhlé boky a větší poprsí? Horní díl šatů by měl mít výstřih do V nebo hlubší kaskádovitý výstřih, který vám prodlouží krk i trup. Ideální volbou jsou také asymetricky řešené šaty. Sukně by měla mít jednoduchý elegantní tvar, může mít také ale rozparek, aby vynikly vaše štíhlé nohy. Pokud máte štíhlé ruce, volte úzká ramínka nebo pouze naznačené rukávky. Pozor na nabírané a příliš zdobné rukávy.

Šaty pro postavu přesýpacích hodin

Můžete si dovolit prakticky jakýkoli střih. Doporučujeme volit střihy šatů zvýrazňující štíhlý pas či přiléhavé nebo zajímavě řešené šaty. Můžete si dovolit pouzdrové šaty, princesové šaty, asymetrické výstřihy, nápadnější zdobení, řasení volánky, živůtky, americké průramky, šaty s vázáním za krk atd.

Šaty pro silnější postavu

Vaší volbou jsou splývavé šaty v co nejjednodušším designu, z lehkého, vzdušného materiálu. Ideální je překládaný výstřih, případně výstřih do V, který opticky zeštíhluje. Pozor na příliš tenkou látku, která by zbytečně obepínala. Pouzdrovým či korzetovým šatům se také raději vyhněte. Raději sáhněte po decentních šatech bez zbytečných výrazných prvků. Velkým pomocníkem budou boty na vysokém podpatku.

Tipy a triky na svatební šaty pro malou postavu

Ať už zní obecné rady jakkoli, vždy je potřeba přihlédnout ke konkrétním okolnostem – styl svatby, roční období, věk atd. Nechte si poradit od zkušených odborníků ve svatebním salonu. Přiveďte si na poradu kamarádku či sestru, zkrátka někoho, komu můžete věřit a zároveň se Vám jeho styl oblékání líbí. Také je dobré zohlednit preference budoucího manžela. Pokud má např. rád romantické a něžné šaty, nevyberte si vyzývavé s velkým výstřihem, které by mu připadaly vulgární. Vždy ovšem dejte v prvé řadě na vlastní vkus a cit.

Haló efekt

Dbejte na tzv. „haló efekt“. Jak na Vás působí šaty hned poprvé? Jaké jsou Vaše pocity? Líbí? Nelíbí? Nejste si jistá? Zapamatujte si to! Pokud se Vám nelíbily napoprvé, neberte je, ani kdyby se Vás snažili všichni přesvědčit o opaku. Nejdůležitější je první dojem, bez nánosu dalších interpretací a myšlenek. Snažte si jej vždy vybavit.

Vyfoťte se v nich

Nechte se v šatech vyfotit nebo ještě lépe natočit na video. Podíváte se tak na sebe pohledem druhých. Kolikrát si připadáte v nějakých šatech úžasně, ale později svůj názor změníte, když se vidíte na fotkách.

A hlavně – usmívejte se a narovnejte se. To je ta nejdůležitější rada ze všech, a v případě drobnější postavy to platí dvojnásob.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Svatební šaty pro malou postavu. Jak vyzdvihnout své přednosti