Menu
WeddingMag
Inspirace na svatbu

Svatební oznámení. Jak zaujmout svatebčany?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

4. 6. 2018

Chystáte svou svatbu a chcete pozvat rodinu a blízké přátele, aby tento významný den strávili s vámi? Pak vybírejte svatební oznámení obzvlášť pečlivě a tak, aby opravdu zaujmula. Pro vaše hosty se svatba stává reálnou až ve chvíli, kdy svatební oznámení drží v ruce.

Ještě před tím, než nějaké svatební oznámení vyberete, byste si měli udělat představu o tom, v jakém stylu se ponese vaše svatba. Chcete jí formální, neformální, klasickou, historickou, moderní nebo zahradní? Ke klasické, formální a elegantní svatbě se hodí  klasické oznámení. K uvolněnějším svatebním radovánkám, třeba na zahradě, se více hodí vlastní návrh.

Design svatebního oznámení

Osvědčené svatební oznámení je originální a vkusné. Velký zdroj inspirace naleznete rozhodně na internetu. Stačí si jen vybrat z mnoha motivů. Mohou to být romantické květiny, srdíčka, zvířata, postavičky a další originální možnosti ztvárnění.

Zaměřte se na kvalitu

Velmi důležitá je volba papíru. Svatební oznámení se nemůže vytisknout jen tak na nějaký papír. Vyžaduje velmi dobrý tisk a grafický papír ve vynikající kvalitě.

Svatební oznámení. Která jsou nejoblíbenější?

Svatební oznámení dohromady s pozvánkou

Standardně se ke svatebnímu oznámení přidávají i pozvánky ke svatebnímu stolu. Ve stejném dekoru si můžete přiobjednat i jmenovky na stůl, svatební menu a děkovací kartičky. Vše může být v jednotném stylu a nést stejný motiv. Jmenovky usnadní zasedací pořádek, kartičky se svatebním menu hosty naladí na dobroty, které se budou servírovat a děkovací karta udělá hostům radost.

Potěšte všechny

Někdy je těžké vyhovět všem. Naštěstí u svatebního oznámení máte poměrně hodně možností. Pokud toužíte po něčem originálním a nestandardním, ale víte, že babičkám a popřípadě i rodičům by se to příliš nelíbilo, můžete si nechat vyhotovit více druhů svatebního oznámení. To originálnější pošlete svým známým a členům rodiny, kteří jsou naladění na stejnou vlnu jako vy a decentnější pak usedlejším svatebním hostům a rodině.

Svatební oznámení: Kompletní průvodce, jak ho připravit

Svatební oznámení, které zaujme

Chcete mít jistotu, že vaši svatební hosté nezapomenou datum a místo svatby? Pak si nechte vytvořit svatební oznámení ve formě magnetu. Pozvánku z magnetu si mohou přidat jednoduše na lednici a každý den budou mít váš nadcházející velký den na očích.

Chcete hosty pobavit? Objednejte si svatební oznámení jako puzzle. Rozhodně by nemělo mít stovky nebo dokonce tisíce kousků, stačí jen verze o cca 25 kusech. Když si je host složí, získá informaci o datu a místu vaší svatby.

Skvělou inspiraci máte ve chvíli, kdy plánujete svatbu v prosinci. Je to přece vánoční čas a vy tak můžete vánoční motiv využít i pro svatební oznámení. Skvělým nápadem jsou průhledné vánoční koule s pozvánkou uvnitř, která bude napsaná na proužku papíru.

Svatební pozvánky. Co mají obsahovat a proč jsou důležité?

Co by mělo obsahovat svatební oznámení?

Opakování je matka moudrosti, a proto připomeneme, co by mělo takové svatební oznámení obsahovat. Je to datum svatby, místo a hodina konání svatebního obřadu, jména snoubenců a adresy trvalého bydliště a krátký text nebo nějaké moudro. Na svatebním oznámení se neuvádí akademické tituly snoubenců. Ženichovo jméno se uvádí vpravo, jméno nevěsty vlevo a měsíc v datu konání by měl být vypsán slovy.

Adresy na obálkách nadepište ručně. Obálky se mají předávat nezalepené. Obvykle se do nich rovnou vkládají i pozvánky ke svatebnímu stolu. Pokud pořádáte i nějakou večerní svatební party pro přátele a kamarády, můžete přidat také pozvánku na svatební večírek.

Hostům, kteří jedou zdaleka a neznají místo, kde se svatba bude konat a ani okolí, můžete ke svatebnímu oznámení přidat i přehlednou mapku.

Ohodnoťte tento článek:
3
Právě čtete

Svatební oznámení. Jak zaujmout svatebčany?