Menu
WeddingMag
Plánování svatby

Svatební oznámení. Která jsou nejoblíbenější?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

19. 4. 2018

Chystáte letos svatbu a váš termín se nezadržitelně blíží? V takovém případě byste měli už pomalu plánovat, kdy začnete rozesílat svatební oznámení a pozvánky. Jenže ono i něco tak zdánlivě jednoduchého, jako je výběr svatebního oznámení, může být nakonec těžký oříšek. Chcete, aby bylo neobvyklé, pobavilo, vystihovalo vás nebo ladilo se svatbou? A víte, která patří k nejoblíbenějším?

Už je pryč doba, kdy bylo každé svatební oznámení jedno jako druhé a na všech holubičky, kopretinky nebo prstýnky. Dnes už je vzhled i provedení úplně někde jinde a možnosti jsou v podstatě nekonečné. Navíc se i svatební trendy mění rok co rok a kdo chce jít s módou, musí vyzkoušet i něco nového. Nyní letí především nadčasové motivy a jednoduché zpracování. Podívejte se, jaká svatební oznámení nejvíce letí.

Svatební oznámení s fotografií snoubenců

Svatební oznámení, jehož pozadím bude vaše společná fotografie, patří k čím dál oblíbenějším. Je originální, zajímavé a navíc si ho svatebčané určitě rádi ponechají na památku, protože jste na něm vy. Nechte se na oznámení vyfotit svých svatebním fotografem, který bude i na vaší svatbě. Alespoň zjistíte, jak se vám spolupracuje a zda je opravdu tak šikovný, jak by měl. Oznámení s fotkou může být úplně jednoduché. Doplňte ho jen jménem a datem svatby. Žádné další texty a citáty nejsou vůbec potřeba.

Svatební oznámení watercolor

Svatební oznámení watercolor se hodí pro všechny, kdo milují akvarel. V posledních letech je oznámení malované vodovkami velmi oblíbené. Na kartičkách s rozpitými obrázky květin, listů, pírek či větviček nebo různých abstraktních fleků, se váš text bude zvlášť vyjímat. Aby byl tento design opravdu dokonalý, zkuste ho zkombinovat s ručním písmem. Můžete si na něj troufnout sami nebo oslovit profesionála. V tomto stylu můžete doladit i další svatební tiskoviny – svatební kniha, svatební jmenovky, svatební menu…

Vlastní (DIY) svatební oznámení

Nejoblíbenější svatební oznámení

Rádi vytváříte, máte představivost a bohatou fantazii a navíc si chcete mít na svatbě co nejvíce věcí, které jsou vlastnoručně vyrobené? Přidat k nim můžete i svatební oznámení. Na internetu najdete ohromné množství inspirace i návodů, jak krok za krokem vytvořit jedinečné oznámení. Dodejte tomu trochu svého stylu a jedinečný kousek je na světě. Nejsnadnější a i nejoblíbenější jsou v tomto ohledu oznámení vytištěná na ručním nebo recyklovaném papíru. Jednoduše ho pak dozdobíte krajkou, jutovým provázkem nebo hedvábnou stuhou. Ideální pro rustikální svatbu nebo ve vintage stylu. Jestliže plánujete něco podobného, pusťte se směle do toho.

Svatební oznámení text: klasika, citát nebo legrační verše?

Co by nemělo chybět na svatebním oznámení?

Svatební oznámení může vypadat v podstatě jakkoliv. Úlohu má ale úplně jinou. Má informovat vaše hosty o tom, kdy a kam se mají dostavit na vaši svatbu. Pro připomenutí uvádíme i několik zásad, co by na něm nemělo určitě chybět:

  • jména nevěsty a ženicha,
  • datum a čas obřadu,
  • místo, kde se bude konat obřad,
  • adresy snoubenců nebo jejich společná adresa, kam mohou hosté posílat odpovědní kartičky a popřípadě posílat i gratulace k sňatku.

Ohodnoťte tento článek:
2,5
Právě čtete

Svatební oznámení. Která jsou nejoblíbenější?