Menu
WeddingMag
Po svatbě

Dárek k výročí svatby. Jak vybrat ten pravý?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

6. 8. 2019

Přiblížilo se vaše svatební výročí a vy přemýšlíte nad tím, jaký dárek koupit na takto významnou chvíli? Nebo mají výročí vaše rodiče a vy je chcete něčím potěšit? Pokud nemáte inspiraci a nenapadá vás nic, čím tomu druhému udělat radost, podívejte se na tu naší. Připravili jsme pro vás návrhy na dárky pro ženu, muže i pro rodiče. Potěšte sebe i své blízké. Svatební výročí si svou pozornost zaslouží.

Dárky ke svatebnímu výročí vhodné pro ženy

Je jasné, že jiné dary potěší ženy a jiné muže. Pro ženy můžete vybírat hned z různých oblastí:

 • Květiny – květinou nikdy nic nezkazíte. Kupte květinu do vázy nebo klidně i v květináči. Je jen minimum žen, které je nemají rády. Za dobu vašeho soužití ale takovou věc jistě víte. A ještě malý detail. Květina je spíš takový doplněk k hlavnímu daru, rozhodně ho nesupluje.
 • Poukaz – dárkový poukaz je skvělou volbou, když si nejste úplně jistí, co jiného vymyslet. Můžete koupit poukaz ke kosmetičce, kadeřnici, na masáž nebo klidně i na výstavu či divadelní představení, kam půjdete spolu. Užít si hezký večer jen ve dvou, a ještě vyrazit někam, kde jste už dlouho nebyli. Kdo by odolal?
 • Hezké prádlo – máte-li svou ženu v oku, udělá jí luxusní spodní prádlo nebo třeba košilka na spaní radost. Vybírejte ale rozumně, ať to není kousek, který k běžnému nošení bude absolutně nevhodný.
 • Šperky – třpytivé šperky jsou dalším oblíbeným dárkem u žen. Prsten, náušnice, náhrdelník, náramek. Musí být krásné a hlavně kvalitní. Také vybírejte podle toho, co vaše žena nosí. Těžko jí uděláte radost zlatem, když nosí zásadně jen stříbro apod.
 • Kosmetika – oblíbený parfém, luxusní balení kosmetiky apod. Další stálice mezi dárky pro ženy.
 • Netradiční zážitek nebo romantický pobyt – pokud má vaše žena ráda překvapení a je svolná pro každé dobrodružství, objednejte jí nějaký netradiční zážitek. Zkuste let balonem, adrenalinovou hru, seskok padákem apod. Pokud je naopak spíš romantická duše a má raději klidnější aktivity, vyberte raději nějaký romantický penzionek a pozvěte ji třeba na wellness. Velmi oblíbené jsou také pobyty na zámku.
 • Prodloužený víkend v zahraničí – vyvezte svou ženu do zahraničí. Paříž, Benátky či Řím rozehřejí srdce každého. Užijete si společné chvíle, poznáte nová místa a přivezete si netradiční zážitky.
 • Něco na zub – miluje vaše žena dobroty? Kupte jí luxusní bonboniéru, čokoládu nebo třeba skvělé víno.
 • Vstupenky – na koncert, do divadla, do opery, na výstavu. Vyberte to, co má žena ráda.
 • Zajímavým nápadem na dárek jsou i Lego Icons. Nejenže propojují nostalgii a emocionální spojení, ale také poskytují společnou zábavu a využití času.. Lego také symbolizuje spojení a soudružnost, čímž se stává jedinečným a originálním dárkem.

Přání k svatebnímu výročí – popřejte si milým textem

Dárky ke svatebnímu výročí vhodné pro muže

Vybrat dárky pro muže bývá často mnohem náročnější než dárek pro ženu. Vybírejte podle toho, jak je váš manžel založený, co ho baví nebo má rád:

 • Něco na psaní – pracuje váš muž na nějakém vysokém postu? Pořiďte mu luxusní psací potřeby s úžasným plnícím nebo kuličkovým perem a k tomu ještě nějaký stejně úchvatný zápisník s koženým pouzdrem.
 • Stylové doplňky – manžetové knoflíčky, spona na kravatu, pásek apod. Jestliže si na toto váš muž potrpí, bude to jedinečný dárek. A hodí se i pro ty, kdo šatník moc neřeší. Alespoň jim ho trochu doplníte.
 • Luxusní hodinky – hodinky vybírejte podle aktivit svého partnera. Mohou být luxusní, které se hodí k obleku, sportovní, pokud váš muž miluje různé aktivity nebo pohodlné volnočasové.
 • Elektronika – u mužů hrají různé elektronické vychytávky velkou roli. Sportovní náramky, telefony, tablety nebo hry na PC apod. Jestliže je váš muž milovník takových věcí, určitě mu uděláte ohromnou radost. A o to jde především.
 • Spodní prádlo – nejlépe pro vás. Samozřejmě mu můžete koupit obligátní trenýrky. Ale asi ho potěší mnohem víc, když se před ním objevíte v županu a pod něj oblečete nové sexy prádlo.
 • Permanentka – chodí váš muž do posilovny, na tenis nebo kamkoliv jinam? Pořiďte mu na tyto aktivity permanentku. On udělá něco pro své zdraví a vy pro něj.
 • Zážitky – muži často milují adrenalinové aktivity. Kupte mu proto nějaký netradiční zážitek v podobě jízdy v závodním autě, seskoku s padákem, ve škole smyku apod.
 • Další nápady – koupit můžete také láhev kvalitního alkoholu, luxusní zapalovač, různé delikatesy a speciality (kaviár, med, uzeniny). Fantazii se meze nekladou.

Dárky vhodné pro rodiče a jejich výročí svatby

Dát dárek k výročí svatby rodičům může být docela oříšek. Obvykle vám řeknou, že nic nepotřebují a je to. Ale i oni určitě po něčem touží nebo mají určitá přání, která si třeba ještě nesplnili. Na vás je, abyste je odhalili a rodičům koupili něco z čeho budou mít opravdovou radost.

 • Rodinné album – fotografie jsou pro rodiče jistě nejvděčnějším dárkem. Vytvořte jim rodinné fotoalbum, velké plátno s fotkou vaší rodiny nebo fotoknihu. Můžete také koupit elektronicky fotorámeček a nahrát jim na něj spoustu rodinných fotek. Domluvte se i se zbytkem rodiny, ať tam mají opravdu všechny.
 • Zážitky – let balonem pro dva s lahví sektu, víkend na koňském ranči s výukou jízdy na koni, pár nocí ve vinném sklípku na Moravě. Vyberte podle toho, co mají vaši rodiče rádi a kupte jim to.
 • Dárkový koš – klasika, která nikdy nezklame. Dárkový koš s dobrotami a delikatesami, které vaše rodiče milují, ale sami si je pramálo koupí.
 • Vzpomínky – zaplaťte rodičům pobyt na místě, které má pro ně nějaký zvláštní význam. Může to být místo prvního setkání, místo svatby nebo první dovolené. Jako dárek k výročí svatby je to úplně dokonalé.
 • Plavba na lodi – loď je symbolem společné jistoty, která je doprovází při plavbě životem. Proto je právě loď, ať už na řece, přehradě nebo Baťově kanále, ideální volnou.
 • Lázně – dopřejte rodičům odpočinek a pošlete je do lázní. Mohou být ozdravné, relaxační i speciální.
 • Výlet s rodinou – oslovte všechny členy rodiny a naplánujte velký rodinný výlet. Kam? To už je na vás.
 • Rodokmen – nechte vypracovat velký, profesionální rodokmen vaší rodiny. V poslední době patří k velmi oblíbeným darům. A nakonec to nebude dárek jen pro rodiče, ale i pro vás. Můžete se dozvědět spoustu fascinujících informací. Často lze vypátrat předky až do 17. století.

Oslava výročí svatby

A jak oslavit výročí svatby? Můžete si naplánovat romantickou oslavu jen vás dvou. Zvolit nestárnoucí klasiku a dát si večeři při svíčkách. A je jedno, jestli se jedná o domácí pohodu, oblíbenou restauraci nebo prodloužený víkend. Vybočte z denního stereotypu, hezky se oblékněte a vyjeďte se bavit jen spolu. Každý to občas potřebuje a v případě, že už máte děti, tak obzvlášť.

Další možností je větší oslava s rodinou nebo i hosty. Ta se volí hlavně ve chvíli, kdy manželé oslavují nějaké kulaté výročí (často končí nulou či pětkou). Pozvěte rodinu, přátelé i třeba kolegy z práce a oslavte společná léta dobrým pitím, jídlem a zábavou.

Oslavit výročí svatby uprostřed fungující rodiny a dobrých přátel je často tím největším darem, který můžete dostat.

Ohodnoťte tento článek:
3
Právě čtete

Dárek k výročí svatby. Jak vybrat ten pravý?