Menu
WeddingMag
Po svatbě

Svatební fotografie: co s nimi udělat po svatbě? Máte několik možností

Martina Mádlová

Martina Mádlová

3. 7. 2018

Svatbu máte za sebou a byl to pro vás skutečně ten nejkrásnější zážitek v životě. Nemůžete se dočkat, až se vám do ruky dostanou vaše svatební fotografie. Konečně budete mít hmatatelnou památku na tento tak význačný den. Jenže jak s hotovými fotografiemi naložit? Nechcete je mít navždy v počítači a stejně tak ani poházené někde v bedně. Vyzkoušejte naše tipy.

Každá fotografie a ta svatební obzvlášť, odráží nějakou vzpomínku, něco krásného, co si chcete uchovat pro sebe a třeba i pro své děti. Proto je potřeba jim věnovat náležitou péči a opatrovávat si je. Skvělým řešením v takovém případě je svatební fotokniha, fotoalbum nebo nějaký úchvatný fotoobraz. Nebo klidně i všechno najednou.

Co můžete udělat se svatebními fotografiemi?

  • Můžete si vytvořit krásné svatební fotoalbum podle svých představ, tak jak se dělalo vždy.
  • Výbornou volbou je i svatební fotokniha, kterou můžete uspořádat tak, aby vyprávěla celý váš příběh lásky.
  • A nějakou fotku by to chtělo i vystavit. Co si takhle nechat vytvořit svatební fotoobraz na stěnu?

Fotokoutek na svatbě: originální zábava, která vaše hosty nadchne

Vytvořte si nejkrásnější vzpomínkové svatební fotoalbum

Pamatujete si ještě, jak jste jako malé děti nahlíželi do svatebního fotoalba rodičů nebo dokonce prarodičů? Jak jste snili o tom, že jednoho dne budete mít také takové album? Samozřejmě. Není to nic těžkého a klidně si ho můžete udělat sami. Jeho tvorba zabere sice trochu více času, ale stojí to za to. Ze svatebního fotoalba na vás dýchne dokonalé štěstí a láska.

Album samotné by mělo mít pevnou vazbu. K dostání je jich nepřeberné množství, takže si určitě vyberete barvu, styl i provedení, které vám bude vyhovovat. Svatební fotografie si nechte vytisknout u profesionála. Při tvorbě alba pak zapojte svou kreativitu a představivost. Mimo fotek můžete klidně zařadit i svatební oznámení nebo ta nejkrásnější přání od nejbližších.

Děti na svatbě: úchvatné svatební fotografie malých andílků

Jak fotoalbum uspořádat?

Nejdříve vyberte obrázky, které chcete v albu mít, a pak se rozhodněte, jak je budete řadit. Můžete vytvořit váš příběh, celý svatební den od samého rána až do večera nebo třeba jen sekvence, které se budou vztahovat k příležitosti nebo postavám.

Fotografie nejdříve rozmístěte na jednotlivé listy přes sebe a přestavte si, že takto vypadá výsledek. Líbí se vám? Na začátek můžete dát nějakou fotku, která vás zvlášť chytla za srdce a poté už postupně od příprav, přes obřad, oběd, focení, raut a zábavu. Pamatujte na jedno pravidlo. Sudý počet fotografií opticky stránku rozděluje a naopak lichý počet vytvoří kompaktní dojem.

Svatební fotoalbum nemusí obsahovat pouze fotografie ze svatby. Klidně můžete vytvořit album s celým vaším láskyplným příběhem od zasnoubení, přes přípravy a svatbu až po líbánky.

Svatební fotokniha vypráví váš příběh znovu a znovu

Fotoknihy jsou velmi oblíbenou možností, jak uchovat své fotky navždy. Pořídíte jí snadno a rychle on-line.

Z vašeho svatebního dne máte určitě celou hromadu fotografií, ať už od profesionála nebo jen od svatebčanů. Všechny zachycují jedinečné momenty z příprav i samotného průběhu svatby. A každý si vaše fotografie velmi rád prohlédne.

Svatební fotky. Inspirujte se, co vše by měl váš fotograf zachytit

Co by měla svatební fotokniha obsahovat?

Svatební fotokniha musí být něco úplně jiného, než co jste dělali doposud. Aby byla skutečně přehledná, nedávejte na jednu stránku příliš mnoho fotek. Určitě chcete, aby vynikly detaily.

K fotografiím přidávejte různé popisky, ale i citáty od přátel. Budete moci na tyto okamžiky zažívat znovu a znovu. Do knihy pak později můžete dolepit ještě svatební oznámení, plátek růže ze svatební kytice apod.

Jak vytvořit svatební fotoknihu?

Při tvorbě svatební fotoknihy dbejte na kvalitu. Nejde jen o design, ale i zpracování. Určitě vybírejte pevnou vazbu a nešetřete na fotopapíru. Tím zvýšíte luxus vaší fotoknihy. Vybírat můžete i různé formáty a zdobení desek. Dají se vytvořit i plátěné nebo kožené knihy.

Samotné tvoření je velmi jednoduché. Uděláte si ji on-line aniž byste museli něco instalovat do počítače. Většina společností nabízí mnoho různých motivů a možností. Velmi dobře vypadá fotokniha dělaná na šířku, ale jsou i formáty čtvercové nebo na výšku. Rozhodujte se také podle toho, kolik fotografií použijete.

Jak bude vypadat kompletní kniha, je jen na vás. Je možné fotky různé organizovat, vybírat pozadí, vkládat texty, okraje i obrázky. Skvělou výhodou je i možnost použít jednu fotografii přes dvě stránky. Dnes je k dispozici technologie ploché vazby, takže fotografie krásně vyniknout přes celou šířku knihy.

Se svatební fotoknihou můžete prožít váš den snů znovu a znovu. Tak neváhejte a připomínejte si nejkrásnější momenty vašeho velkého den kdykoliv budete chtít.

Jaké fotografie se svatební kyticí by vám neměly chybět ve svatebním albu?

Vytvořte si více knih najednou

Jestliže se vám nevejde celý příběh do jedné knihy nebo by to bylo až příliš nahuštěné, nebojte se udělat víc dílů. Klidně můžete vytvořit jednu knihu na zásnuby, jednu na rozlučku se svobodou, svatbu, svatební cestu. V knihovně pak budete mít celý svůj příběh lásky pěkně pohromadě.

Darujte fotoknihu svým blízkým

Svatební fotoknihu nemusíte tvořit jen pro sebe, ale klidně i někoho podarovat. Babičky, maminky či jiné příbuzné určitě moc potěší, když budou mít doma nějakou památku na nejkrásnější den někoho jim blízkého. Při tvorbě knihy pro sebe pak jednoduše necháte vytisknout víc kousků.

Svatební knihou s fotografiemi můžete obdarovat rodiče nevěsty i ženicha, svědky, babičky i nejbližší přátele. Dát ji můžete v podstatě komukoliv.

Nejkrásnější svatební fotografie jako fotoobraz

 

Určitě chcete mít nějakou fotografii hned na očích a měla by to být ta nejkrásnější. Bude to nelehký úkol, vybrat z takové hromady fotografií, zvlášť když určitě bude jedna hezčí než druhá. Ať vyberte jakkoliv, výsledek bude jistě stá za to.

A kam obraz pověsit? To už záleží na vás. Velmi oblíbené místo je v ložnici nad postelí manželů nebo v obývacím pokoji, kde se obrazem můžete kochat nejen vy, ale i vaše návštěvy.

Také fotoobrazy jsou nabízené v mnoha různých formátech, proveden, velikostech i kvalitě. A chcete-li, aby fotografie doopravdy vynikla, nešetřete. Nechte si obraz vytvořit od profesionála a budete s výsledkem skutečně spokojeni.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Svatební fotografie: co s nimi udělat po svatbě? Máte několik možností