Menu
WeddingMag
Svatební dekorace

Fotokoutek na svatbě: originální zábava, která vaše hosty nadchne

Martina Mádlová

Martina Mádlová

26. 7. 2018

Fotokoutek se stává pomalu trendem na různých společenských akcích. A své místo pomalu nachází i na takových tradičních událostech, jako jsou svatby. A proč by také ne. I vtipné fotky jsou potřeba a věřte, že z fotokoutku si jich odnesete opravdu hromadu.

Díky fotokoutku vytvoříte různě laděné vtipné fotografie se svatebními hosty nebo jenom s partnerem. Navíc povýšíte fotografování na nevšední a nezapomenutelný zážitek.

Jak udělat fotokoutek na svatbě?

Fotokoutek na svatbě

Cena fotokoutku u profesionálů se může vyšplhat až do desetitíců. Výhodou je ušetřený čas, který by vám tvorba určitě zabrala, výběr z mnoha pozadí, rekvizit, obsluha i stroj, který vám fotografie rovnou vytiskne.

Jestliže však nechcete investovat tolik peněz nebo máte raději vlastní tvorbu, můžete si vytvořit koutek jednoduše sami. Stačí vám místo, kde si vytvoříte pěkné pozadí. Různé fotorekvizity, které můžete koupit nebo vytvořit doma a fotoaparát se stativem a obsluhou. Využít můžete i svého svatebního fotografa, pokud bude souhlasit.

Barevná svatba: zapomeňte na nudu a nechte se nalákat na veselé barvy

Pozadí fotokoutku

Na pozadí fotokoutku je lepší místo, kde není takový šrumec. Může to být salonek v restauraci i vzdálenější konec zahrady. Nejde jen o klid na focení, ale i o techniku, která by se mohla při svatebním veselí zničit.

Pamatujte, že pozadí by mělo hezky korespondovat s celkovým tématem a barvami svatby. Ideální je kout v rohu místnosti, kam můžete od stropu pověsit hezky vedle sebe saténové stuhy, mašle, girlandy s různými motivy či bannery se zamilovanými motivy nebo iniciály snoubenců. Velmi pěkně vypadá i úplně jednoduchý design.

Oblíbenou možností, jak vytvořit efektní pozadí, jsou balonky nafouknuté heliem. Na každý balonek pak přivažte šňůru jinak dlouhou a přidejte těžítko v barvách svatby. Úchvatná balónková stěna nadchne dozajista každého. Jako pozadí se také používají pompoms (různě barevné chomáče), které se vyrobí z hedvábného papíru, barevných fan dekorací nebo různě barevných rozet.

Fotokoutek na svatbě rozhodně nemusí být jen uvnitř. Zvlášť jestli máte svatbu někde v přírodě. Uvedené dekorace jednoduše zavěsíte na strom, plot či přístřešek s posezením, který určitě máte připravený. Pak už stačí jen fotoaparát na stativu a někdo, kdo jej bude obsluhovat. Není nutné, aby to byl pouze jeden člověk. Klidně se u něj mohou střídat i svatební hosté.

Pamatujte na jedno. Čím bláznivější bude, tím lepší fotografie a zážitky. Možnosti tvorby jsou takřka neomezené. Ve fotokoutku se vyřádí stejně dobře děti jako dospělí.

Svatební fotky. Inspirujte se, co vše by měl váš fotograf zachytit

Fotokoutek na svatbě rekvizity

Fotokoutek na svatbě

Bez fotodekorací neboli fotorekvizit by to rozhodně nešlo. Kromě lidí, kteří jsou opravdu nejdůležitější, jsou to právě rekvizity, které dělají fotokoutek tak skvělým místem pro focení. Výběr je opravdu veliký. Mezi oblíbené dekorace patří paruky, tabulky, křídy, různé vtipné nápisy, masky, klobouky, brýle a nosy, rty na špejli, boa, havajské a námořnické doplňky a mnoho dalšího. Při výběru se fantazii meze nekladou. Kombinujte podle vaší chuti i přání.

Zkuste si představit, jak vaše sedmdesátiletá babička s dědečkem přijdou do fotokoutku, nalepí si obří knír, nasadí brýle mucholapky a do ruky vezmou cedulky s nějakým nápisem a uvidíte, že nebudete litovat. Na svatbě by se měli odhodit zábrany a bavit by se měl zkrátka každý bez ohledu na věk.

Mladí manželé mají svatební fotografie z 5 kontinentů. Podívejte se, jak to dokázali

Krásná památka na svatební den

Aby byl váš svatební fotokoutek naprosto dokonalý, sežeňte si ještě tiskárnu s fotopapírem. Je škoda, když si nemohou hosté vzít rovnou fotografie domů. Takto si je rovnou budou moct vytisknout a vy třeba nalepit do svatební knihy hostů. Takže vlastně budete mít milý dáreček pro své svatebčany a vy krásnou památku na vaši svatbu.

Zábava pro všechny generace

Možná ještě stále váháte nad tím, zda fotokoutek pořídit. Jestli o něj vůbec bude zájem a nebude sloužit jen jako hračka pro děti. Ale nebojte se. Je to atrakce, která nadchne naprosto každého. Svatba už nemusí být naprosto vážná věc s přesně daným programem. Dnes se klade důraz spíše na zábavu a zážitky. A ve chvílích, kdy se bude ženich s nevěstou fotit, kapela ještě nebude hrát nebo bude mít přestávku, se přesně taková zábava hodí.

Věřte, že každý bude chtít svou fotografii. Až si pak budete za pár let se svými nejbližším prohlížet vtipné fotky, budete za ně stejně rádi, jako za ty profesionální a romantické ve svatebním albu. Fotokoutek na svatbě rozhodně nic nezkazí. Ba naopak.

Ohodnoťte tento článek:
3
Právě čtete

Fotokoutek na svatbě: originální zábava, která vaše hosty nadchne