×
WeddingMag

Svatební fotky. Inspirujte se, co vše by měl váš fotograf zachytit

Svatební fotky inspirace

Svatba je ohromnou životní událostí, kterou si každá nevěsta a ženich chtějí pamatovat do konce života. Vzpomínky ale časem vyblednou, proto je důležité mít něco, co je zase obnoví. Jedinečné momenty a atmosféru svatby bezpochyby zachytí fotograf se svým fotoaparátem. Svatební fotky jsou plné emotivních pocitů, romantiky a krásy. V následujících řádkách vám přinášíme na svatební fotky inspiraci.

Inspirace na svatební fotky

Zvěčnit svůj svatební den prostřednictvím fotografií vyžaduje jasné představy nevěsty a ženicha. Naprosto nezbytný je ale spolehlivý a zkušený fotograf a dostatek svatebních dekorací.

Svatební přípravy

Tato fáze focení je velmi důležitá a rozhodně není dobré ji podceňovat. Jsou to krásné a autentické snímky. Nijak nestylizované a často focené ještě v domácím prostředí. Začnou s vyprávěním vašeho svatebního příběhu od úplného začátku.

Svatební přípravy si naplánujte v příjemném prostředí. Na focení jsou ideální větší prostory s dostatkem světla. Nejlépe, když je světlo přirozené. Z malého a tmavého kumbálku s jednou opuštěnou žárovkou ani sebelepší fotograf luxusní hotelový pokoj neudělá. Je jasné, že díky moderní digitální technologii se dá i nehezké pozadí na fotkách upravit, ale je to poměrně hodně práce a zbytečná komplikace. Navíc v příjemné a hezkém prostředí bude lépe všem a fotograf tam pořídí mnohem kvalitnější a hezčí snímky.

Na focení jsou nejlepší bílé a pastelové zdi (nic výrazného).

Přípravy se mohou odehrávat i v obýváku nebo na terase či zimní zahradě. Stačí trochu uklidit a zajistit dostatek světla. Důležité je vše probrat s fotografem s dostatečným předstihem a popřípadě něco doupravit nebo naplánovat jinak.

Součástí svatební příprav je fotografování svatebních šatů, oblékání nevěsty, příprava družiček, družby a ženicha. Portrét nevěsty, prstýnky, svatební střevíčky, nevěstina kytice, výzdoba svatebního auta nevěsty a ženicha.

Svatební fotky inspirace

Focení svatebního obřadu

Nejdůležitější a nejvážnější část svatebního dne je svatební obřad. V tuto chvíli si řeknete před svatebčany, svědky a celou rodinou své významné „ANO“. V tuto část patří práce fotografa k nejtěžším. Musí být takřka neviditelný a zároveň zachytit každý důležitý a vzácný okamžik.

Přípravy lze naplánovat kdekoliv i různě přizpůsobit. O svatebním obřadu to ale neplatí. Lokalita je zkrátka pevně daná a ne vždy se dá nějak upravit. Co určitě lze domluvit, že svatební polibek nebude trvat pár vteřin, ale o něco déle, aby fotograf stihl udělat dostatek snímků. Totéž platí i o navlékání prstýnků.

Nevěsty by také neměly ke svatebnímu oltáři příliš chvátat. Tento okamžik si musíte vychutnávat a nic nedejte na oddávajícího, který si významně klepe na hodinky, protože za dvacet minut už oddává někde jinde.

Svatební fotky obřadu zahrnují květinovou výzdobu, nevěstu cestou k oltáři, ženicha sledujícího nevěstu, jak jde k oltáři, oltář nebo bránu, rodinu na obřadu, svatební slib, novomanželský polibek a odchod novomanželů od oltáře.

Svatební fotky inspirace

Skupinové foto svatebčanů

Velmi oblíbené jsou skupinové fotografie. A je to také jedna z mála možností, jak dostat celou rodinu na jednu fotografii. Takže se nechte fotit s dětmi, babičkami, rodiči i přáteli.

Není vůbec špatné mít ještě před svatbou namyšlený seznam skupinek na fotografování. Nezapomeňte na kamarády, kolegy z práce, nevěsty s pány či ženicha s dámami.

Skupinové fotky zaberou nějaký čas, proto je dobré s tím počítat dopředu. Klidně se fotografování může protáhnout i na hodinu. Vše závisí na tom, jak jsou lidé ochotní se fotit i kolik jich na svatbě je.

A jaké skupinové fotky se nejčastěji dělají? Fotí se novomanželé s rodinou nevěsty, novomanželé s rodinou ženicha, s družičkami, družbou, všichni účastníci svatby, domácí mazlíčci, malé družičky a družby

Svatební fotky inspirace

Focení novomanželů

Nejoblíbenější a nejdůležitější focení. Je to nejlepší čas, kdy můžete zachytit pocity štěstí, radosti a souznění duší. Někdo má raději decentní fotografie, někdo zase něco trochu vtipnějšího a méně tradičního. Toto focení zabere obvykle více jak hodinu.

Fotografování nevěsty a ženicha je vhodnější naplánovat na pozdější odpoledne nebo až večer. Fotografie vyjdou mnohem hezčí a kvalitnější, protože odpoledne a navečer je mnohem lepší světlo na focení než v poledne. Určitě není vhodné fotit mezi obřadem a obědem nebo jen opravdu malou chvíli. Všichni hosté už se těší na hostinu a mají hlad.

Svatební fotky inspirace

Focení svatební hostiny

Svatební hostina patří ke svatebnímu dni. Je to takový předěl mezi oficiální a zábavnou částí svatby. Velmi oblíbené je krmení nevěsty a ženicha a společné krájení dortu. A tyto okamžiky určitě chcete mít i zvěčněné na fotografiích.

I v případě svatebního oběda platí, že hezké prostředí je velmi důležité. Snažte se na svatební oběd najít co nejpříjemnější místo s dostatkem prostoru a přirozeného osvětlení. Tmavý salonek s jedním oknem rozhodně odmítněte.

Při hostině se obvykle fotí svatební tradice, panorama celé hostiny, jmenovky a zasedací pořádek, dekorace a pozvánky, výzdoba stolu, detaily svatební hostiny, emoce, svatební dort a dezerty, hry, DJ.

Svatební fotky inspirace

Focení svatebního tance a zábavy

Při svatebním tanci novomanželů všichni pláčou. Zejména maminky a babičky. I z tohoto neopakovatelného momentu vašeho života chtějte mít vzpomínky zaznamenané.

Fotograf by se s novomanželi měl domluvit na prvním tanci (kdy, kde a kdo tam bude). Důležité jsou ale i ostatní tance s rodiči, svědky a přáteli. Pár snímků rozhodně chtějte i z večerní zábavy. Uvidíte, jak se nad nimi po čase s chutí zasmějete.

Svatební fotky inspiraceDiskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..