Menu
WeddingMag
Pro nevěstu

Jak na úžasné svatební líčení

Čeká vás jedna z nejdůležitějších událostí ve vašem životě – svatba? Pokud ano, nezapomínejte na to, že byste jako nevěsta měla vypadat naprosto dokonale. A to nejenom s ohledem na vaše šaty, ale i s ohledem na to, jak budete nalíčena. Přinášíme vám rady odborníka, které vám pomohou být nejkrásnější nevěstou v okolí.

Líčení si vyzkoušejte předem

Líčení si vyzkoušejte před svatbou

Rozhodně je chybou spoléhat na to, že vše zvládnete ráno, v den svatby. Buďte si jista tím, že tento den již musí vše dokonale klapat, což znamená i to, že se nalíčíte přesně podle toho, jak vám to bude dokonale slušet. První radou odborníků je tedy nutnost vyzkoušet jednotlivé styly a možnosti, a to s dostatečným předstihem. Nezapomeňte se následně i vyfotit. Můžete poté porovnávat fotografie a jednoduše vybírat to líčení, které vám připadá nejlepší. To následně ve váš den D zvolte.

Základem je make-up

Základem svatebního líčení je make-up

Bez něho se žádné svatební líčení rozhodně neobejde. Make-up je nezbytný především z toho důvodu, že dokáže velmi dobře zakrýt jakékoliv nedokonalosti. Je sice pravdou, že na fotografiích se dají vyretušovat, ale vy jako nevěsta jistě chcete vypadat skvěle i před zraky ostatních svatebčanů. Make-up by měl být nanášený především rovnoměrně, a zároveň s ohledem na to, aby jeho odstín co nejvíce odpovídal vaší pleti. Stejně tak není dobré to s jeho vrstvou přehánět. Důsledkem by byla až přílišná nepřirozenost. Co s použitím make-upu také přímo souvisí, to je určitě povinnost využívat jenom matující make-up bez oleje. Důvodem jsou opět svatební fotografie a váš klasický vzhled. Ani v jednom případě rozhodně nechcete, abyste se ve svém obličeji leskla.

Nezapomeňte sladit oční stíny

Nezapomeňte sladit oční stíny

Nedokonalosti máte zakryté a váš obličej již působí jednotně, neleskne se a zároveň má celkem přirozený vzhled. Nyní se můžete začít věnovat i vašim očím. Samozřejmostí by měla být řasenka, která jednoduše zvýrazní vaše řasy. Nezapomínejte primárně na voděodolné provedení. Pokud se objeví drobné slzy, v tu chvíli zjistíte, proč to byla správná volba. Stejně tak nezapomínejte ani na klasickou úpravu vašeho obočí. Co však hraje tu největší roli, to jsou jistě vaše oční stíny. Ty dokážou celkem dobře zvýraznit jak tvar, tak i celkový vzhled oka, včetně toho, jak výrazně jím zaujmete. Jelikož jde o svatební líčení, je dobré působit spíše decentním než příliš extravagantním dojmem. Pokud jde o barvy, určitě je třeba snažit se je co možná nejvíce sladit. A to buď s vaším okem, nebo například s vaší svatební kyticí. Pamatujte, že svatba by měla mít vždy jednu dominující barvu a do té je dobré vše postupně směřovat. To platí i o očních stínech. Vyberte si tedy, zda to budou vaše oči, nebo spíše barva kytice – vaše svatební barva.

Rtěnku všude s sebou

Rtěnku všude s sebou

Výrazné musí být i vaše rty. Doporučuje se zvolit takovou barvu, která bude celkem dobře kontrastovat s vaším make-upem a celkovým nádechem vašeho obličeje. Pokud je vaše svatební líčení spíše světlejší, je dobré využívat tmavší a výraznější odstín rtěnky. Je-li naopak vaše tvář nalíčena spíše do tmavšího odstínu, působila by tmavá rtěnka velmi těžce a je proto lepší zvolit lehčí a světlejší odstín. Na co určitě nezapomínejte, to je nutnost mít rtěnku všude s sebou. Po prvním polibku, ale i po jídle dojde přirozeně k tomu, že se odstín bude ztrácet. Můžete ho snadno doplnit. Stejně tak je dobré mít po ruce i pudr, kterým upravíte samotný make-up.

Doma, nebo u profesionála?

Co je posledním tipem profesionálů? Určitě rada spojená s tím, že svatební líčení lépe zvládne zkušený specialista, než vy sama. I na tuto radu je dobré nejenom myslet, ale je určitě dobré si ji vzít k srdci, pokud vám na vašem vzhledu opravdu záleží.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak na úžasné svatební líčení