Menu
WeddingMag
Svatební obřad

Kde uspořádat svatbu? Zkuste i méně tradiční místa

Martina Mádlová

Martina Mádlová

21. 8. 2019

Konečně se to stalo a váš milý vás požádal o ruku. Nastává horečná doba těšení, plánování a organizování. První otázka, která většinou přijde, je tato. Kde uspořádat svatbu? Svatební místo si lidé vybírají z nejrůznějších důvodů. Někdy je k volbě vede nějaká vzpomínka z minulosti, oblíbený hrad či zámek nebo je volba ryze praktická a snoubenci se vezmou na nejbližší radnici nebo v oblíbené restauraci, kde se rovnou koná i hostina. U církevního obřadu je tradicí kostel, kaple nebo jiné posvěcené místo.

Stále častěji dnes volí snoubenci i mnohem méně tradiční lokality. Záleží jen na domluvě s oddávajícím, kam všude je ochotný dojet. Snoubenci většinou vybírají místa, kde strávili první chvíle zamilovanosti. Může to být klidně u řeky, jezera, ve skalách, na rozkvetlé louce, na horách, u lanovky nebo si klidně můžete uspořádat i exotickou svatbu na pláži ve stínu zelených palem a příjemné vůně moře.

Méně obvyklá místa, kde uspořádat svatbu

Dnes již není výjimkou ani svatba v balónu, na lodi či golfovém hřišti. Klidně i na koni nebo vlastní zahradě. Při vybírání myslete na to, že oblíbená místa bývají velmi rychle zamluvená, proto neotálejte s rezervací.

Svatba v zoo

Pokud milujete zvířata, můžete uzavřít sňatek i v zoo. Několik svateb již proběhlo v té pražské, kde stojí obřad asi 10 000 Kč. Vašemu „ano“ budou přihlížet žirafy a možná i nějací návštěvníci. Obřady se konají i v zoo ve Dvoře Králové nebo v Brně.

Svatba v přírodě

Svatba v přírodě je velmi oblíbená a podstatně levnější možnost. Pro tuto volbu je ale nutné mít v záloze ještě nějakou další alternativu pro případ, že by vás překvapila nepřízeň počasí.

Přečtěte si více o svatbách v přírodě.

Svatba v zámeckém parku nebo zahradě

Pokud byste rádi absolvovali svatbu někde blízko zámku, ale nechce se vám platit přímo za jeho interiér, můžete využít zámecké zahrady a parky. I zde bývají obřady překrásné a romantické. Pohlídejte si, aby byla k dispozici elektřina a park řádně udržován. Výhodou je to, že kapacita bývá neomezená a vznikají zde opravdu povedené fotografie.

Svatba na hradě nebo zámku

Velká romantika je svatba na zámku nebo na hradě. Je to také velmi oblíbené místo mnoha svatebčanů. V interiérech těchto památných míst naleznete mnoho krásných místností, dýchne na vás historie a často jsou k dispozici i speciální sály určené přímo pro konání svatebních obřadů. Někdy je možné uspořádat na zámku i svatební hostinu a využít hradní či zámeckou restauraci.

Přečtěte si, jaké zámky patří pro svatby mezi nejoblíbenější a kolik stojí pronájem.

Svatba na horách nebo v lese

Kdo miluje hory, chce tam uspořádat i svou svatbu. Některá místa jsou pro opravdové dobrodruhy, ale určitě to stojí za to. Svatbu na horách snadno spojíte s pobytem na čerstvém vzduchu a krásu našich hor.

Stejné kouzlo má i svatba v lese. Krásná příroda, šumící koruny stromů i zpěv ptáků. Třeba budete mít štěstí a uvidíte i nějakou srnku. Les má mnoho kouzel, ale nezapomeňte. Musíte mít povolení k tomu, abyste zde mohli obřad pořádat.

Svatba na horách

Svatba na rozhledně

Velmi zajímavým místem je i svatba na rozhledně. To nejspíš zvolí především milovníci výšek. V České republice není možné uspořádat svatbu na kterékoliv rozhledně. Jedna z mála je rozhledna Rašovka, která se nachází v Jizerských horách. Při obřadu budete mít výhled na Krkonoše, Bezděz i Trosky. Oblíbená je i známá Petřínská rozhledna.

Svatba na lodi

Mezi krásná a romantická místa patří i svatba na lodi. Má velké množství variant, které lze přizpůsobit vašim požadavkům. Obřad na lodi musíte mít předem domluven s příslušnou matrikou, na které budete zajišťovat potřebné formality. Na lodi pro vás vše přizpůsobí i ozdobí. Někdy je možné i zvolit si trasu tak, aby bylo vše načasované podle vašich představ. Je skvělé, že je možné uspořádat obřad od A do Z. Tedy i s hostinou a zábavou. Velké lodě nabízejí i ubytování.

Svatba je nádherný okamžik a měli byste si ho vychutnat do dna. Proto si dejte s výběrem svatebního místa opravdovou práci, je to přeci jen jednou za život.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Kde uspořádat svatbu? Zkuste i méně tradiční místa