Menu
WeddingMag
Inspirace na svatbu

Dárky pro družičky. Přinášíme 7 skvělých tipů

Martina Mádlová

Martina Mádlová

21. 9. 2018

I na českých svatbách není nic mimořádného, že si nevěsta na svatbu pozve zástup družiček. Obvykle to bývají nejlepší kamarádky, které jí pomohou s přípravami svatby a ve svatební den jsou velkou oporou a pomocí. Za to všechno je chce nevěsta často obdarovat. Jenže čím? Nechte se inspirovat našimi tipy na dárky, které určitě udělají radost.

Mít na svatbě více dospělých družiček je zahraniční zvyk, ale není důvod ho nepraktikovat i u nás. Družičky často pomáhají takřka s celou organizací svatby a svatební výzdobou, tak proč se jim nerevanšovat nějakou maličkostí. Čím své družičky můžete potěšit?

Netradiční oslovení

Začneme hned na začátku, tedy oslovením. Oblíbený způsob, jak potencionální družičku oslovit, je dát jí milou dárkovou krabičku s několika maličkostmi a otázkou: „Půjdeš mi za družičku?“

Kosmetika a šperky

Drtivá většina žen miluje kosmetiku a šperky. Proto se takové dárky přímo nabízí. Darovat můžete rtěnku, lesk na rty, mini voňavku, lak na nehty nebo nějaký krásný šperk, například stříbrný náhrdelník s jejími iniciály. Oblíbené jsou i náušnice nebo náramky. Tyto dárky si navíc družičky mohou vzít rovnou na svatbu. Je ale důležité je dobře znát a trefit se do vkusu a stylu.

Náramek nebo věneček

Velmi oblíbené dárky, které se i velmi často používají, jsou náramky z květin pro družičky. Ten si navléknout v den svatby. Květinový náramek často vyrábí nevěsty samy tak, aby ladil se stylem plánované svatby nebo se hodil ke svatební kytici. Ke svatbě v boho stylu se hodí i květinový věneček do vlasů nebo čelenka.

Šaty pro družičky: Proč nosí podobné šaty jako nevěsta?

Společné oblečení

Jestliže vám to dovolí finance, a navíc chcete mít svatbu laděnou do jedné barvy, můžete mít takové i své družičky. Pokud ale požadujete společné oblečení, nemůžete po nich chtít, aby si ho kupovaly samy. Každou družičku jistě potěší nový kousek, který bude přizpůsobený její postavě i stylu. Také jim to pomůže vyřešit dilema, co si na vaši svatbu obléknout. Společné oblečení můžete vybrat i na rozlučku se svobodou. Dnes hodně letí trička s nápisy „Družička“ nebo popřípadě „Tým nevěsty“. Společenské šaty už budou trochu větší oříšek, protože své kamarádky musíte dobře znát a neměla byste trvat striktně na vzhledu šatů, ale nechat i jim prostor, aby se vyjádřily a vybraly si. Určete jen základní požadavky například na barvu šatů a zda mají být dlouhé či krátké.

Dárky na památku

Nesmíme zapomenout na dárky, které družičkám zůstanou na památku. Zkuste třeba hrnečky se zajímavým nápisem a jménem každé družičky, věšáček se jménem. Určitě hodně potěší stejné kabelky či psaníčka nebo třeba malé lahvičky dobrého vína s etiketou vyrobenou speciálně pro ně.  Radost udělá i nějaký přívěšek s nápisem nebo polštářek se zajímavou výšivkou.

Společný zážitek

Co si takhle trochu odpočinout ze všeho toho shonu kolem svatby a někam společně vyrazit. Stačí jen společná večeře, dámský večírek, wellness, masáž, suna nebo kino. Klidně se můžete vydat i na nějaký společný výlet. Nasedněte do vlaku a jeďte za dobrodružstvím.

Skvělým nápadem je také společné focení ještě před svatbou. Hezky se oblékněte, naličte, učešte a užijte si se svými družičkami skvělý zážitek ještě jako svobodná slečna.

Chci na svatbě družičku – co musím zajistit

Vyrobené dárky

Nejkrásnější dárky jsou vždy ty vyrobené. Fantazie je nekonečná a vy můžete svým družičkám vyrobit něco nádherného s minimálními náklady. Kupte třeba obyčejné hrnečky v domácích potřebách za pár korun a speciálními barvami na porcelán je hezky namalujte. Stejné je to u triček, tílek, županů apod. Kupte bílé kousky a pomocí nažehlovacího papíru vytvoříte jedinečné dílo. Z takového daru bude každá družička nadšená. Na internetu najdete mnoho inspirace, kterou můžete realizovat. Stačí jen chtít.

Ať už dáte družičkám jakýkoliv dárek, menší či větší, vlastnoručně vyrobený nebo koupený, je důležité, aby v něm bylo také kousek vás. Napište k dárku každé družičce, proč jste si vybrala právě jí, co pro vás znamená a jak si vážíte její pomoci. Žádnou z družiček byste neměla vynechat. Jsou to jistě vaše dobré kamarádky, které vám stojí po boku nejen o svatebním šílenství, ale i v jiných životních situacích.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dárky pro družičky. Přinášíme 7 skvělých tipů