Menu
WeddingMag
Plánování svatby

9 věcí, na které se zaměřit týden před svatbou

Martina Mádlová

Martina Mádlová

28. 8. 2018

Týden před svatbou obvykle stres graduje, a to zejména u nevěsty, protože to bývá právě ona, kdo si bere celou veselku na starost. Proto si na poslední týden naplánujte především kontrolu toho, že máte vše domluvené a zařízené. Rozplánujte si vše pečlivě do posledních dní, ať neřešíte případné problémy večer před obřadem. Uvidíte, že oceníte, když budete moct poslední den hezky relaxovat a nestresovat se nebo alespoň ne tolik.

A na co se v týdnu před svatbou zaměřit? Není toho tolik, ale jsou to samé velmi důležité věci, bez kterých by svatba nebyla svatbou. Připravili jsme pro vás hned 9 položek, na které nesmíte zapomenout.

1. Potvrďte svatební hosty

Často se stává, že na poslední chvíli si ještě někteří hosté účast rozmyslí nebo jim do toho něco vleze. Proto se se svými svatebními hosty ještě raději jednou spojte a potvrďte si, že opravu přijdou a v jakém počtu. Nezapomeňte i na rodinu. Také jim pro jistotu ještě připomeňte místo a čas, kde mají být a popřípadě je seznamte i se změnami.

2. Zkouška svatebních šatů a bot

Zkoušek svatebních šatů není nikdy dost. Aby bylo opravdu jisté, že vám dobře sedí, raději si je ještě týden před svatbou vyzkoušejte. Týden je dost času na to, aby se mohly ještě upravit. Šaty si zkuste i s doplňky, které si k nim chcete vzít a vše si pak složte na jednu hromádku, ať máte to nejdůležitější po ruce. Spolu s šaty si rovnou nazujte i boty, alespoň uvidíte, jak to celé spolu ladí i jak se vám v nich chodí. Jestliže se jedná o úplně nové boty, ve kterých jste nikdy nechodila, měla byste je doma ještě trochu rozchodit, aby pro vás svatební den nebyl utrpením. V botách si klidně i zatancujte nebo je vezměte ven a zkuste si, jak se v nich pohybuje na různorodém povrchu. Jestliže vás tlačí a máte z nich puchýře, kupte si ještě raději vhodné vložky a náplasti na nohy. Mohou se hodit.

Jak správně vybrat svatební šaty?

3. Kontrola dodavatelů

Velmi důležitá je kontrola dodavatelů. Kdyby nějaký vybouchl týden před svatbou, jen těžko byste hledala někoho jiného. Pořád se ale situace lépe řeší několik dní předem než třeba jen jeden den. Proto jim ještě jednou zavolejte a ujistěte se, že je vše v pořádku a platí to, co bylo domluveno. Navštivte také místo, kde chcete mít obřad, hostinu atd. Vše si s provozovateli ještě projděte a ujasněte si časový harmonogram, zasedací pořádek a další informace.

4. Zopakujte si program

Jestliže máte v plánu nějaké překvapení nebo speciální program (zajímavý nástup na obřad, scénku, secvičený novomanželský tanec nebo cokoliv, do čeho se musí zapojit i hosté), je potřeba se v týdnu před svatbou sejít a vše potřebné si zopakovat. Ještě jednou jim řekněte, co od nich přesně potřebujete. A když nebude možné se sejít, pošlete jim podrobné informace přes e-mail.

5. Nezapomeňte na detaily

Detaily dělají svatební den, tak na ně nezapomínejte. Naštěstí už je to spíše příjemná činnost. Naplánujte výzdobu na svatebních stolech (kde co bude), skládání ubrousků, příprava jmenovek, balení dárečků pro hosty apod.

Svatební výslužky a dárečky pro hosty, nechte se inspirovat

6. Všechny věci na váš velký den si připravte k sobě

Všechny důležité věci, které o svatebním dni budete nebo můžete potřebovat, mějte po ruce. Ať už je to drobná výzdoba, dárky pro hosty, které chcete vzít na hostinu nebo to, co potřebujete na ranní přípravy. Vše si přichystejte v předstihu a dokupte to, co vám bude chybět. V den svatby pak nebude zběsile běhat po domě a hledat třeba zapomenutou sponku.

Špatný nápad není také seznam všech věcí, které můžete potřebovat. Ten mějte uložený v nějaké krabici s nápisem svatba nebo na svatební hromádce. Tak můžete v případě potřeby vždy nakouknout, zda vše máte. Navíc působí seznam dost uklidňujícím dojmem v den svatby.

7. Sestavte harmonogram dne

Několik dní před svatbou byste už měla mít sestavený kompletní svatební harmonogram. Nic zásadního by se v programu už měnit nemělo a ani na to už není čas. Harmonogram pak poskytněte hostům i dodavatelům, aby měli všichni přehled o tom, co se bude dít a kdy. Dodavatelům udělá určitě radost, když do něj připíšete poznámky pro, aby znali vaše představy a přání a nemuseli s vámi o svatebním dnu stále něco dolaďovat.

Naplánujte si svatební harmonogram podle našich rad. Máme kompletní program pro celý den

8. Udělejte si čas na kamarádky

Ze samého organizování a vyřizování jste jistě už notně unavená. Proto byste si měla najít čas i na své přátele a odpočinek. Obvolejte pár svých kamarádek a udělejte si holčičí den. Zajděte si do kina, na víno, do kavárny nebo jen na procházku do přírody. Můžete dělat cokoliv, co máte ráda a při čem si odpočinete a vypustíte na chvíli z hlavy starosti se svatbou.

9. Relaxujte a těšte se

Máte za sebou určitě velký kus práce a vše důležité zajištěno. Teď je na řadě relaxace a načerpání energie. Určitě nechcete o svůj svatební den mít velké kruhy pod očima a v deset hodin večer být zralá do postele. A přitom zrovna tento den bude hodně dlouhý a náročný, i když také samozřejmě krásný. Proto se na něj připravte. Zajděte si do salonu krásy, na jógu, nechte si udělat masáž nebo si jen dopřejte doma horkou vanu a svíčky. Máte na to právo.

Možná jste si také v tom shonu ani nenašla čas těšit se na svou vlastní svatbu. Pokud to tak je, dejte si to za úkol. Je to velmi důležitý úkol a není tak lehké ho splnit. Připomínejte si ho několikrát denně mezi všemi těmi povinnostmi. Budete si brát muže svých snů. Tak se těšte.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

9 věcí, na které se zaměřit týden před svatbou