Menu
WeddingMag
Inspirace na svatbu

Jarní večery pro fajnšmekry

Se stoupajícími teplotami roste i chuť všech být večer co nejdéle venku. Jaro je k tomu totiž nejlepší roční doba. Světlo je do pozdních večerních hodin a ještě není ve vzduchu tolik komárů a much.

Proto mnoho lidí přemýšlí o tom, jak bát co nejdéle na zahradě nebo v parku a užít si piknik u plápolajícího ohně či za svitu hvězd. Ale protože je například popíjení dobrého vínka a krájení steaku náročné za úplné tmy, může se hodit kvalitní zahradní osvětlení. A abyste si tuto pochoutku vůbec mohli užít, pak se vám také budou zamlouvat přenosné nebo i stabilní zahradní grily. K jedinečné atmosféře vám pomůže jak krásný zahradní nábytek, jedinečný odolný jídelní servis nebo krásný kovový svícen.

V noci jako ve dne

Pokud se chcete cítit v noci jako ve dne a také proto, abyste si viděli při zahradní slavnosti do talíře, by se vám mohlo hodit kvalitní zahradní osvětlení. A to jak elektrické, tak například na baterky. Ne do všech koutů vaší zahrady je totiž možné zavést elektřinu, nebo se to zrovna hodí (kvůli nevzhledným drátům, dispozici pozemku či přístupových bodů k energii aj.). Proto je někdy světlo na baterie, které je buď přenosné, nebo i pevně umístěné, skvělým řešením. Využít jej pak můžete nejen na vlastní zahradě, ale například při romantickém večeru v parku, na přírodní vyhlídce nebo rozkvetlé louce nedaleko. Protože jen po pořádné procházce má člověk hlad jako vlk. A to je ten nejlepší kuchař.

Výběr osvětlení

Osvětlení můžete vybírat dle několika aspektů. Dispozice vaší terasy nebo altánu. Vždy záleží, jestli a jak je možné ke světlu elektřinu přivézt. Případně, jestli je světlo jak a kam bezpečně uchytit. Konkrétní druh světla také můžete rozhodnout i podle atmosféry, jakou osvětlením chcete navodit. Jestli použít jedno hlavní světlo nebo více menších světelných bodů. Design a barva může mít také vliv – jak, aby se hodil do stylu vašeho zahradního prostoru, tak například tím, co se vám líbí. Jestli moderna, přírodní design nebo téměř neviditelné LED pásky. Je důležité, aby světlo bylo odolnější vzdušné vlhkosti, protože je venku často vystaveno buď přímému dešti, nebo zvýšené vzdušné vlhkosti než v místnosti. A když už budete mít zahradní domek, altán nebo posezení řádné osvětleno, pak si můžete vybrat zahradní gril.

Výběr zahradního grilu

Zahradní gril je srdcem každé zahrady. Ať už se jedná o gril pevný, který je součástí udírny či jiné pevné cihlové konstrukce. Nebo přenosný, s kolečky nebo na postavení na stůl či jinou plochu. Grily se dají v prvé řadě vybrat podle toho, jakou náplň do něj budete dávat – jsou na dřevěné či klasické uhlí, dřevo, elektrické nebo plynové. O dvou posledních variant je vždy nezbytné mít v blízkosti umístění grilu zdroj této energie. Další dva jsou zase náročné na prostor, protože mají poměrně velkou ochrannou oblast kvůli vzniklému teplu. Proto je vždy dobré se poradit před koupí s odborníkem, než zařízení zakoupíte a umístíte.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jarní večery pro fajnšmekry